Nagie zdjęcia, „Tampon-gate”, Kuba Rozpruwacz...

Gabriela Czernecka 26 października 2017 19:00
1/7
Oficjalny portret brytyjskiej rodziny królewskiej
Copyright @The British Royal Family promo
1/7

Skandale w brytyjskiej rodzinie królewskiej rzadko wychodzą na jaw. Teraz, gdy brytyjskie media prześcigają się w publikacjach na temat trzeciej ciąży księżnej Kate czy ślubu księcia Harry'ego inne sprawy schodzą na dalszy tor. Tak było choćby ze skandalem dotyczącym wujka Kate Middleton, który kilka dni temu został aresztowany za przemoc domową. Jakie jeszcze sekrety skrywa brytyjska rodzina królewska?

 

Polecamy: Trzecie dziecko księżnej Kate i księcia Williama zmieni sukcesję brytyjskiego tronu! Co na to książę Harry?

 

Tajemnice brytyjskiej rodziny królewskiej 

Historia brytyjskiej rodziny królewskiej skrywa pewne skandale. Jednym z nich z pewnością, był ten, dotyczący sióstr: Nerissy (ur. 1919) oraz Katherine (ur. 1926), córek brata Elżbiety I, matki Elżbiety II. Historia dziewczynek pokazuje, że nie wszystkie royal babies w rodzinie Windsorów były pokazywane publicznie. Gdy siostry przyszły na świat zostały oddane do zakładu psychiatrycznego, ponieważ były ...opóźnione umysłowo. Nerissa i Katherine Bowes-Lyon nie miały łatwego życia - nie mówiły,  ciężko było się z nimi porozumieć, jedynie gestykulowały i wydawały dźwięki. Niewielu jednak zdawało sobie sprawę, że rozumieją więcej niż się wszystkim wydaje. Jak zdradzała w rozmowie z Daily Mail pielęgniarka dziewczynek, Onelle: „Kiedy w telewizji pokazywano Królową albo Królową Matkę, wykonywały one zwykle ukłon - bardzo dostojny i niski”, wspominała. 

 

Mimo to o dziewczynkach zapomniano, a jak mówią osoby przebywające w otoczeniu brytyjskiej rodziny królewskiej obie siostry od samego początku zostały uznane za... zmarłe. Według socjologów wówczas upośledzenie umysłowe uznawano za wadę niegodną arystokracji. Prasa dodawała jednak, że mimo ignorancji ze strony rodziny królewskiej, obie siostry pojawiły się na ślubie księcia Karola z Dianą w 1981 roku. Jak informują zagraniczne serwisy starsza z sióstr, Nerissa zmarła w 1986 roku w szpitalu, w którym została umieszczona. Z kolei o młodszej siostrze, Katherine (która jest rówieśniczką królowej) pisze się, że żyje do dziś! 

 

Zobacz także: Ma dopiero cztery lata, a już kreuje trendy! Buciki, które miał na sobie książę George znikają ze sklepowych półek

Wuj Kate Middleton skandalista

Niedawno głośno było o skandalu, w którym zamieszany był wuj Kate Middleton, Gary Goldsmith. Wujek księżnej Kate usłyszał zarzut pobicia żony. Wyszedł już z aresztu za kaucją, ale jak donosi telewizja ITV, rozprawę zaplanowano na 31 października. Mężczyzna nie ma w Wielkiej Brytanii najlepszej opinii, a to nie pierwszy taki jego wybryk. Jak informuje Daily Mail otrzymał właśnie zakaz zbliżania się do żony. 

 

Skandale brytyjskiej rodziny królewskiej nie zawsze udawało się utrzymać z dala od mediów. W naszej galerii zebraliśmy 6 najsłynniejszych skandali z udziałem członków brytyjskiej rodziny królewskiej! Zobaczcie sami! 

 

Polecamy: Próbowano maskować jego wybryki, ale nie tym razem. Skandal w rodzinie królewskiej. Wuj księżnej Kate Gary Goldsmith aresztowany!

2/7
Sarah Ferguson
Copyright @East News
2/7

Nie bez powodu przez lata nazywano ją księżną wieprzowiny lub księżną świń. Ten przydomek przytknął do niej z jednej strony za zdradę księcia, a z drugiej za.. nadwagę. Kim jest Sarah Ferguson? W 1985 roku jej życie zmieniło się  180 stopni. Wówczas podczas jednego z przyjęć organizowanych przez księżną Dianę, poznała młodszego syna królowej Elżbiety II, księcia Andrzeja. Mówi się, że była to miłość od pierwszego wejrzenia. Już rok później, para była po ślubie, a do Sarah zwracano się tytułem Jej Królewskiej Wysokości Księżnej Yorku.  Sarah Ferguson cieszyła się ogromną sympatią zarówno Anglików, jak i samej królowej. Sympatia Brytyjczyków wzrosła, gdy  1988 roku na świecie pojawiła się córka księcia Andrzeja, Beatrycze. Dwa lata później na świat przyszła Eugenia.

 

Niestety choć para wygląda na szczęśliwą, szybko okazało się, że to tylko pozory. W 1992 roku Wielką Brytanię obiegły zdjęcia księżnej Sarah w bardzo dwuznacznej sytuacji. Doradca finansowy Fergie John Bryan całował księżną.. w stopy. Jak się okazuje to był dopiero początek skandalu z udziałem księżnej Yorku. Chwilę później brytyjska prasa rozpisywała się o jej romansie z playboyem i miliarderem naftowym, Steve'em Wattem. Co ciekawe, choć para się rozstała i początkowo to Sarah okrzyknięto tą, która przede wszystkim przyczyniła się do rozpadu związku pary, to jednak kilka lat później książę Andrzej, by ratować wizerunek byłej żony przyznał, że również ponosi winę za rozstanie. Mimo to o Brytyjczycy o skandalu nie zapomnieli, a książę Andrzej sam przyczynił się do kolejnych skandali w brytyjskiej rodzinie królewskiej

 

Zobacz też: Poruszający gest synów Diany. Tak w 20. rocznicę śmierci uczcili pamięć „królowej ludzkich serc”

3/7
Brytyjska sukcesja tronu, książę Andrzej
Copyright @East News
3/7

Książę Andrzej  to drugi syn królowej Elżbiety II. Jego szanse na zostanie królem są dość niewielkie, w kolejce do brytyjskiego tronu jest siódmy. Nic więc dziwnego, że przestrzeganie zasad protokołu królewskiego to sprawa drugorzędna. Po rozwodzie pary, książę Andrzej postanowił wieść życie kawalera na najwyższym, królewskim poziomie. Nic więc dziwnego, że nie stronił od przyjemności i chętnie korzystał z uroków życia. Impreza pod tytułem „Dziwki i alfonsi” w Nowym Jorku czy zabawa na jachcie wśród pań topless stały się codziennością. Szybko przytknęła do niego łatka czarnej owcy. Lubi przeklinać i.. dawać drogie prezenty. Jednej ze swoich córek, Beatrycze, na 21. urodziny wręczył naszyjnik wysadzany diamentami, wart ponad 20 tys. funtów. Niedawno plotkowano, że książę Yorku ma romans z australijską wokalistką Kylie Minogue. Według brytyjskiej prasy brukowej kochankowie spędzili już za sobą kilka nocy, ale plotki do tej pory nie zostały potwierdzone. Choć ostatnio coraz rzadziej się o nim słyszy, to zagraniczne media są przekonane, że o skandalach z jego udziałem z pewnością jeszcze nie raz będzie głośno.

 

Polecamy: Sensacyjne doniesienia zagranicznych mediów! Kylie Minogue ma romans z synem Elżbiety II?

4/7
Kate Middleton, dzieciństwo Kate Middleton, Kate Middleton w młodości, mroczna tajemnica Kate Middleton
Copyright @Getty Images
4/7

Skandale z udziałem księżnej Kate to rzadkość, ale o tym wydarzeniu z jej udziałem nie zapomniały brytyjskie media. Francuskie media w 2012 roku opublikowały zdjęcia księżnej Kate nago! Fotografie opalającej się topless księżnej szybko obiegły media na całym świecie. Wówczas książę William i księżna Kate przebywali na wakacjach w zamku kuzyna królowej Elżbiety II. Brytyjska rodzina królewska niemal natychmiast postanowiła zareagować. Przedstawiciele brytyjskiej rodziny wytoczyli proces gazecie. Wyrok zapadł jednak dopiero po pięciu latach. Państwo Windsor zażądało 1,5 miliona euro odszkodowania, niestety dostali jedynie... adekwatnie do sprawy, po 50 tysięcy każde.

 

Polecamy: Sensacyjne doniesienia zagranicznych mediów! Kylie Minogue ma romans z synem Elżbiety II?

5/7
Książę Harry
Copyright @East News
5/7

Dziś przykładny obywatel i oddany partner, ale jeszcze kilka lat temu uznawany był za jednego z największych skandalistów brytyjskiej rodziny królewskiej. Książę Harry wie, jak wzbudzić zainteresowanie własną osobą, a bunt w jego wydaniu spędzał królowej sen z powiek.

 

Książę Harry solennie zapracował na łatkę skandalisty. Palenie marihuany, gra w rozbieranego pokera, nagie zdjęcia czy pijackie eskapady po londyńskich klubach były dla niego codziennością. Książę miał w nosie zasady protokołu królewskiego i świetnie bawił się w towarzystwie niegodnym księcia. Do historii przeszła historia sowicie zakrapianej alkoholem imprezy w Namibii, podczas której... lizał kolegom sutki. Brytyjskie media przy różnych okazjach wspominają także niestosowny strój księcia, który postanowił dla zabawy włożyć nazistowski mundur. Choć skandale  jego udziałem jeszcze nie raz będziemy wspominać, to dziś książę Harry nie przypomina siebie sprzed lat. Powoli przygotowuje się do ślubu z aktorką Meghan Markle, często udziela się charytatywnie i ma świetny kontakt z dziećmi. Jego przemiana zachwyciła Brytyjczyków, którzy z dnia na dzień wybaczyli mu skandaliczne zachowania.

 

Polecamy: Choć książę Harry ma łatkę skandalisty, mamy 17 dowodów na to, że jest idealnym kandydatem na męża! Dlaczego?

6/7
książę Karol, Camilla Parker-Bowles, książę Karol czeka na tron, czy Karol zostanie królem
Copyright @Getty Images
6/7

Ofiarami skandalu w brytyjskiej rodzinie królewskiej zostali także księżna Camilla oraz książę Karol. Co ciekawe, para "wpadła" przez... brak rozwagi. Wiesz czego dotyczy afera Tampon-gate? - na to pytanie Brytyjczycy z niesmakiem twierdząco kiwają głowami. Gdy w 1992 roku książę Karol i księżna Diana byli w separacji, światło dzienne ujrzały szczegóły romansu Karola z Camillą. Przede wszystkim ujawniono rozmowy telefoniczne pary, w których padły słowa, które zszokowały opinię publiczną. Podczas jednej z rozmów książę Karol sugerował, że Camilla jest dla niego tak ważne, że chciałby być jej... „tamponem”.  W Wielkiej Brytanii wybuchł skandal, którego do dziś wstydzą się kochankowie.

 

Polecamy: Sensacyjne doniesienia zagranicznych mediów! Kylie Minogue ma romans z synem Elżbiety II?

7/7
Brytyjska sukcesja tronu
Copyright @East News
7/7

Jak w każdej rodzinie, tak i w rodzinie Elżbiety II, przytrafiały się czarne owce. Jedną z nich nazywano księcia Alberta Wiktora, który jest wnukiem królowej Wiktorii. Według mediów był on... Kubą Rozpruwaczem, czyli niezidentyfikowanym do dziś mordercą, który w 1888 roku w brutalny sposób pozbawił wiele kobiet życia. Były dwie wersje wydarzeń, które dziś cytują brytyjskie media. Jedną z nich jest ta, która mówi, że książę faktycznie dopuszczał się morderstw, a na potrzeby tuszowania skandalu wymyślono mężczyznę, który miałby je dokonywać, Kubę Rozpruwacza. Inna wersja zdarzeń została zawarta ww książce Kuba Rozpruwacz: Ostateczne rozwiązanie Stephen Knighta. Autor opisał w swoim dziele, że morderstwa były tak naprawdę próbą odciągnięcia uwagi Brytyjczyków od potajemnego małżeństwa księcia Alberta z Annie Elizabeth Crook, która była robotnicą. Wielu historyków w dzisiejszych czasach mówi, że książę Albert w noc morderstw nie przebywał nawet w Londynie, więc nie mógł dopuścić się zbrodni. Mimo to na ówczesne czasy, był to skandal, jaki intensywnie próbowano zatuszować. 

 

Polecamy: Poruszające wyznanie księcia Harry'ego o księżnej Dianie w trakcie odbierania pośmiertnej nagrody dla niej: „Zawsze stawała po stronie wykluczonych”

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.