Olga Figaszewska 12 czerwca 2017 10:15
1/7
Książę Karol i księżna Diana MT
Copyright @East News
1/7

Powstał dokument o księżnej Dianie, który ujawnia nieznane dotąd fakty z jej życia. Na jaw wyszły tajemnice małżeństwa z księciem Karolem. Tego nikt się nie spodziewał!

 

W tym roku przypada 20 rocznica śmierci księżnej Diany, która zginęła w tragicznym wypadku samochodowym w Paryżu 31 sierpnia 1997 r.  Z tej okazji, stacja CBS, wyprodukowała film dokumentalny "Princess Diana: Her Life, Her Death, The Truth", który odkrywa kulisy małżeństwa książęcej pary. Czy tak naprawdę Diana kochała Karola?

 

Polecamy też: Książę Karol płakał całą noc przed ślubem z księżną Dianą. Tak twierdzi autorka jego biografii

 

Kulisy małżeństwa Diany i Karola

Do zawarcia małżeństwa zmusiła Karola rodzina królewska. Nie kochał Diany. Według niektórych biografii, przed ślubem z księżną, następca brytyjskiego tronu płakał całą noc. Zdradzana przez męża, Lady Di była więźniem protokołu dyplomatycznego i swojej pozycji. Zaskakujące jest to, że jeszcze przed ślubem widzieli się zaledwie kilka razy.

 

Księżna Diana i książę Karol przed ślubem spotkali się ze sobą zaledwie 12 razy - wyznała producentka programu. Jest to tylko jedno z kilku zaskakujących faktów dotyczących ich małżeństwa, dodała.

 

Na początku małżeństwa, nie odstępowano ich na krok. Diana zwierzała się, że przez większość czasu nie ma szans pobyć z mężem sam na sam. Aż trudno w to uwierzyć, jednak księżna widywała Karola rzadziej, niż na początku znajomości. Karol kontaktował się z nią w pilnych sprawach za pośrednictwem pokojówek czy kamerdynera.  W pałacu był nieobecny. 

 

Chociaż małżeństwo z Karolem było dla królowej ludzkich serc okresem depresji, kłótni i cierpienia, jej przyjaciółka - Lana Marks zdradziła, że Diana przez całe swoje życie kochała jednego mężczyznę. Był nim książę Karol. Łączyła ich niezrozumiała więź.

 

Polecamy też: „Samochód Ritza był wrakiem’’. Nowe ustalenia w sprawie tragicznej śmierci księżnej Diany

 

Nieudane małżeństwo Karola i Diany

 

Małżeństwo Diany i Karola trwało 15 lat. Pobrali się w lipcu 1981 roku w Katedrze Świętego Pawła w Londynie. Chociaż Diana była idealną kandydatką na żonę, zyskała przychylność rodu i poddanych, nie zdobyła serca księcia.  Zgodnie z zasadami brytyjskiego dworu, kobieta wchodząca do królewskiej rodziny, powinna być dziewicą z arystokratycznego rodu. Broń Boże, rozwódką. Powinna dobrze wyglądać, trzymać się dwa kroki za mężem i unikać prasy. Takie „skromne” wymagania stawia się żonom książąt w monarchii brytyjskiej. Ich małżeństwo od początku nie było usłane różami. Karol bezgranicznie kochał Camillę Parker Bowles, z którą pozostawał w bliskich stosunkach jeszcze w czasie trwania związku z Dianą. W 1994 roku udzieliła poruszającego wywiadu telewizji BBC, w którym opowiedziała o życiu na dworze, nikczemnościach małżeńskich. Przyznała się do prób samobójczych, depresji czy bulimii, do których przyczynił się romans męża z Camillą.

 

W małżeństwie było nas troje To trochę za dużo, mówiła z goryczą. - Znam go. Myślę, że bycie królem będzie dla niego wielkim ograniczeniem i nie wiem, czy potrafi się do tego przystosować.

 

Ich małżeństwo zakończyło  się w 1996 roku. Królowa zmusiła parę do jak najszybszego rozwodu, przecież zawsze stawała po stronie swojego syna. To, że Karol miał kochankę, było dla niej normalne. Nawet w tej sytuacji, zdaniem królowej, Diana musiała być wierna jednej zasadzie - "bądź piękna i milcz".

 

Polecamy też: Z dzienników księżnej Diany: „Cięłam piersi i uda nożem do cytryn. Zawsze po kłótniach z Karolem”

 

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.