Marcin Brzeziński 19 czerwca 2017 07:00
1/4
Księżna Diana ikona stylu w najnowszym numerze VIVA! MODA
Copyright @East News
1/4

Mija 20 lat od śmierci księżnej Diany. Dlaczego przedszkolanka, która wyszła za księcia, stała się ikoną stylu i do dzisiaj inspiruje miliony? Na to pytanie stara się odpowiedzieć w najnowszej VIVIE! MODZIE Katarzyna Piątkowska. A początki księżnej na polu mody wcale nie były łatwe: „Przed zaręczynami szafa Diany składała się głównie z przestarzałej garderoby, charakterystycznej dla dobrze urodzonych panien. Po ślubie z następcą tronu jej styl stał się bardziej wyrafinowany, choć nadal nieokreślony. Porzuciła bufiaste rękawy i niemal barokowe kreacje na rzecz wąskich i podkreślających doskonałą sylwetkę kostiumów (na dzień) i sukni (na wieczór). Nosiła niewielkie obcasy i mocno polakierowaną fryzurę”.

 

Polecamy też: W najnowszym numerze magazynu VIVA! MODA zaglądamy do garderoby Margaret! Co kryje jej szafa?
 

Żeby tylko przestali gadać!

Potem księżna zaczęła pozwalać sobie na jeszcze więcej. „Na wieczorne wyjścia i gale też wybierała kolorowe kreacje, bogato zdobione, czasem aż ekstrawaganckie. Może dlatego, że gdy na pierwsze oficjalne spotkanie w City of London włożyła czarną suknię z odsłoniętymi ramionami i plecami, i kuszącym dekoltem, książę ją skrytykował. Uważał, że czarny kolor nie jest odpowiedni dla młodej dziewczyny i że ludzie ubierają się tak tylko na pogrzeby. Księżna Grace powiedziała jej: „Nie martw się, potem będzie znacznie gorzej”. Diana wzięła sobie do serca to, co usłyszała od obojga. Po latach wyznała: „Choćbym nie wiem, jak się starała, albo będą mi zarzucać, że za dużo wydaję na stroje, albo że ciżgle chodzę w tym samym. Najlepiej by było, gdyby przestali o tym gadać”. Ale nie przestali”.
Jak potoczył się dalej burzliwy związek księżnej Diany z… modą przeczytacie tylko w najnowszej VIVIE! MODZIE! Już w kioskach!

 

Okładkową sesję z Julią Banaś stylizowała dyrektor kreatywna VIVY! MODY! Agnieszka Ścibior.

 

Polecamy też: Za zawartość jej garderoby można kupić… niejeden dom! Zobaczcie ubrania i dodatki Sary Boruc!

2/4
Księżna Diana ikona stylu w najnowszym numerze VIVA! MODA
Copyright @Materiały prasowe
2/4

Kapelusze kochała wielką miłością. Nosiła je nie tylko przy oficjalnych okazjach. Dzięki niej fantazyjne nakrycia głowy pokochały też Brytyjki.

3/4
Księżna Diana ikona stylu w najnowszym numerze VIVA! MODA
Copyright @Getty Images
3/4

Podczas pierwszej oficjalnej wizyty księżna usłyszała: „Jesteś magiczna". Niestety, nie od męża. W trakcie trwania ich małżeństwa styl Diany podporządkowany był etykiecie dworskiej.

4/4
Księżna Diana ikona stylu w najnowszym numerze VIVA! MODA
Copyright @Getty Images
4/4

Na bankiet w Pałacu Elizejskim księżna Diana włożyła suknię od Victora Edelsteina. Jej większość kreacji i ta trafiła później na aukcję i została sprzedana za 55 tysięcy funtów.

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Odkrywamy zaskakującą szafę Małgosi Kożuchowskiej
Supermodelka Anna Jagodzińska i jej szaleństwa