KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę Karol czeka na objęcie tronu od siedemdziesięciu lat...

Czy kiedykolwiek zostanie królem?

Weronika Kostyra 14 listopada 2018 15:56

Książę Karol całe życie przygotowuje się do objęcia tronu po swojej matce. Robi to już od 70 lat, co czyni go następcą najdłużej czekającym na tron w historii Wielkiej Brytanii. Królowa Elżbieta II ma 92 lata i jest w znakomitej formie. Na tronie zasiada już 66 lat, dwa lata temu podbiła rekord, który należał wcześniej do królowej Wiktorii, jej prababki.

Poddani mają jednak wątpliwości co do tego, czy książę Karol nadaje się na króla. Następca nigdy nie cieszył się sympatią. Jego wizerunek zniszczyło przede wszystkim nieudane małżeństwo z Dianą oraz zdrady, które wywołały skandal wagi państwowej.

Książę od dziecka był jednak traktowany wyjątkowo i zapewniany o swojej niezwykłości. W królewskich pałacach wychowywały go guwernantki. Karol nie miał kontaktu z rówieśnikami , a służbę i w wszystkich dorosłych traktował jak poddanych. Wiecznie zajęta matka nie umiała okazać mu ciepła i miłości. Nic dziwnego, że wyrósł na osobę zarozumiałą, kapryśną i niedojrzałą. W Wielkiej Brytanii znane są ośmieszające go anegdoty. Nie jest jednak do śmiechu, kiedy pomyśli się, że Karol ma zostać królem.

Sympatię zyskał jedynie dzięki swojej rodzinie – synom, wnukom, dla których jest świetnym dziadkiem oraz ukochanej żonie Camilli. Ich długoletni skandaliczny romans zakończył się szczęśliwym małżeństwem. Mimo że grzechy z przeszłości są mu wybaczane, wciąż pojawia się wątpliwość, czy lepszym królem nie byłby książę William... 

Wideo

Dziś wypada 3. rocznica ich ślubu. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Joanna Krupa w oczekiwaniu na córeczkę zdradza tajemnice nowego życia we troje. Anna Puślecka mówi wprost, że nie podda się chorobie, a Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel opowiadają nam o pokonywaniu trudności, 14 wspólnych latach i nowych wyzwaniach