KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Zdradzał czy nie? Oto cała prawda o związku księcia Karola i księżnej Diany

Najsłynniejszy romans świata to... fałsz?

Gabriela Czernecka 20 września 2018 18:54

Czy książę Karol zdradzał Dianę? W filmie dokumentalnym Prince Charles: His Children, the Paparazzi & Marriage to Diana, wyemitowanym po śmierci Diany, książę Karol został zapytany o to, czy był wierny swojej małżonce. Jego słowa nie są jednak jednoznaczne... Czy relacja Karola i Camilli, czyli najsłynniejszy romans świata to fałsz? Oto cała prawda o związku księcia Karola i księżnej Diany.

Walka o serce księcia 

Nie od dziś wiadomo, że książę Karol i księżna Camilla poznali się na długo przed tym, jak książę Walii poznał Dianę. Ich uczucie od samego początku było jednak skazane na niepowodzenie - Camilla nie była akceptowana przez królową. Miłość pary została więc zduszona w zarodku. A tak przynajmniej się wydawało... Dziś już wiemy, że książę Karol od momentu poznania utrzymywał z Camillą bliskie stosunki, a ślub z Dianą w niczym mu nie przeszkodził. 

Początkowo księżna Walii nie przypuszczała, że Karola i Camillę może łączyć coś więcej niż tylko przyjaźń. Dianie wydawało się, że przyjaciółka jej przyszłego męża nie tyle jej pomaga, co chce się z nią zaprzyjaźnić. Jej wątpliwości co do łączących ich relacji szybko i dość brutalnie się rozwiały. „Gdy zobaczysz te zdjęcia, jak płaczę na lotnisku -  nie było mi smutno, przez to że wylatywał, ale przez to, co zdarzyło się wcześniej. Przed wyjściem rozmawialiśmy w jego gabinecie. Nagle zadzwonił telefon, to była Camilla. Zastanawiałam się zostawić ich czy zostać. Postanowiłam wyjść. Pękło mi serce”, tak Diana wspomina sytuację, która miała miejsce niedługo po zaręczynach, w filmie Diana: In Her own words

Więcej na temat rodziny królewskiej znajdziecie w naszej grupie na Facebooku: link tutaj>>

„Bajkowy” ślub okazał się dla niej walką o przetrwanie we własnym małżeństwie. „Choć nie próbowałam go odwołać, to był to najgorszy dzień mojego życia”, mówiła. Gdy małżeństwo Diany z księciem się rozpadło, Camilla Parker-Bowles rok później również została rozwódką. Dla wielu nie był to przypadek. „Zawsze byliśmy w tym związku we troje. I to zmieniło wszystko”, tak Diana w jednym z wywiadów udzielonych po rozwodzie podsumowała swój związek z księciem.

Czy Karol zdradzał Dianę? 

Diana swoją wolnością nie nacieszyła się zbyt długo. Rok po rozwodzie zginęła w wypadku samochodowym. Kilka miesięcy po jej śmierci brytyjska telewizja wyemitowała film dokumentalny o księciu Karolu: Prince Charles: His Children, the Paparazzi & Marriage to Diana. Dziennikarz zapytał w nim księcia Walii m.in. o romans z Camillą i jego niewierność w czasie małżeństwa. Reporter nie pyta wprost o to, czy to właśnie Camilla była przyczyną rozstania pary, ale widać, że nie jest to pytanie, którego książę się spodziewał... 

„To celowa krytyka, prawda? Bardzo uparta. Cóż… Problem polega na tym, jak mówiłem wcześniej, że to wszystko bardzo personalne sprawy i trudno o nich mówić przed wszystkimi. Ale mogę powiedzieć tyle: było wiele spekulacji, którymi karmiono kolejne spekulacje, a one stawały się coraz większe i większe. Mogę tylko powiedzieć, że nie ma prawdy w tym, w tej spekulacji, pani Parker-Bowles jest moją dobrą przyjaciółką, mam wielu innych przyjaciół, bardzo wielu. Uważam, że są wspaniali i byli moimi przyjaciółmi od dawna. Nadal nimi będą”, mówi, uciekając od odpowiedzi.

Dziennikarz spróbował więc doprecyzować pytanie dociekając, czy książę próbował być wierny swojej żonie, gdy składał przysięgę małżeńską. „Tak, oczywiście”, odpowiada  pewny siebie Karol. „A czy byłeś?”, słyszymy głos reportera. „Tak… Dopóki nie zaczęło się miedzy nami psuć”, mówi książę, po czym dodaje: „Przynajmniej próbowałem”. Jego słowa już przed laty nie przypadły do gustu Brytyjczykom, którzy natychmiast zaczęli obwiniać go o rozpad małżeństwa, ale dziś już wiemy, że zarówno Karol, jak i Diana, byli za to odpowiedzialni.

On w jednym z wywiadów przyznał, że nigdy nie kochał Diany, a do ożenku zmusił go ojciec. Ona kompletnie nie gotowa na życie w świetle reflektorów, walczyła z bulimią i depresją poporodową. On wciąż zakochany w Camilli próbował zachowywać pozory i wypełniać swoje zobowiązania jako następca tronu. Ona nieustannie walczyła o uwagę i swoje miejsce w "firmie Windsorów". Niestety bezskutecznie. 

W 1993 roku światło dzienne ujrzała rozmowa telefoniczna Karola i Camilli, w której on mówi, że chciałby być jej „tamponem”. Wielu zapomina jednak, że rok wcześniej na jaw wyszedł skanda z udziałem Diany - w sierpniu 1992 roku The Sun opublikował zapis rozmów telefonicznych Diany z kochankiem Jamesem Gilbeyem, w którym Diana nazwała (m.in.) Windsorów „pieprzoną rodziną”.  Miesiąc później ujawniono związek Diany z Jamesem Hewittem. W grudniu 1992 roku Diana i Karol ogłosili separację, a cztery lata później byli już po rozwodzie... 

 

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!