Książę Karol i siostra Diany Sarah Spencer
Fot. James Gray/Daily Mail/Rex Features/East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Zanim książę Karol poznał Dianę, miał romans... z jej siostrą!

Zdradzamy kulisy tego burzliwego związku

Weronika Kostyra 17 listopada 2018 11:25
Książę Karol i siostra Diany Sarah Spencer
Fot. James Gray/Daily Mail/Rex Features/East News

Skomplikowane życie księżnej Diany pełne było tajemnic i faktów, o których wielu wolałoby zapomnieć. Do historii przeszła jako uwielbiana przez tłumy królowa ludzkich serc. Jednym z nich jest wspomnienie, o którym niewielu pamięta. Książę Karol przed ślubem z nią miał płomienny romans z jej starszą siostrą!

Książę Karol miał romans z siostrą Diany

Zanim książę Karol poznał Dianę, spotykał się z jej starszą siostrą Sarah Spencer (teraz Lady Sarah McCorquodale). Sarah była najstarszą z czwórki rodzeństwa. Historia jej romansu z Karolem była dość skomplikowana. Była ona o siedem lat młodsza od następcy tronu. W czasie ich związku regularnie spotykała się w restauracjach z dwoma reporterami i opowiadała im o swojej relacji. Mówiła też o swojej anoreksji, byłych chłopakach, uzależnieniu od alkoholu. Następnie zatrzymywała wszystkie wycinki prasowe na swój temat, jak mówiła, aby pokazać je wnukom. Stwierdziła też, że nie chciała wyjść za mąż za Karola. Jednemu z reporterów, Jamesowi Whittakerowi, powiedziała: „nie ważne, czy byłby śmieciarzem czy angielskim królem”, co zostało opublikowane w The Mirror. Po przeczytaniu artykułu, Karol odpowiedział: „Jak można zrobić coś tak niewiarygodnie głupiego”. To był koniec ich związku.

Dianę książę poznał, kiedy jeszcze spotykał się z Sarah. W 1977 roku przyjechał odwiedzić ich rodzinną rezydencję w Althorp. To właśnie Sarah przedstawiła sobie przyszłych małżonków. Diana tak wspominała tamto spotkanie: „Moja siostra uwiesiła się na nim, była jak wysypka na całym jego ciele. Myślałam Boże, on musi tego nie znosić. Trzymałam się z daleka. Pamiętam, że byłam grubą, krępą, niepomalowaną, niebłyskotliwą panną. Ale byłam bardzo głośna i pewna siebie, a to mu się spodobało”. Kilka lat później Diana została zaproszona wraz z siostrą na przyjęcie z okazji 30. urodzin księcia. Reszta historii jest już wszystkim znana. Kiedy Diana i Karol ogłosili zaręczyny, Sarah powiedziała tylko: „To ja ich poznałam. Jestem kupidynem. Sarah poślubiła potem Neila Edmunda McCorquodale. Para ma troje dzieci, Celię, Emily i George’a.

Moja siostra uwiesiła się na nim, była jak wysypka na całym jego ciele. Myślałam Boże, on musi tego nie znosić

Tuż po ślubie Diany mówiło się, że stosunki między siostrami stały się napięte, ale po latach znowu zbliżyły się do siebie. Księżna bardzo ufała Sarah i była z nią w stałym kontakcie. Rozmawiały dzień przed tragicznym wypadkiem, w którym zginęła. Później Sarah poleciała do Paryża razem z ich młodszą siostrą Jane i Karolem, aby przywieźć ciało Diany do Anglii. Została też prezesem Funduszu Pamięci Diany. 

Książę Karol i siostra Diany Sarah Spencer
Fot. REX/East News
Charles Spencer, Diana, książę Karol, Jane Spencer, Sarah Spencer
Fot. East News

Diana z mężem i rodzeństwem na 21 urodzinach brata. Od lewej: Charles Spencer, Diana, książę Karol, jane Spencer, Sarah Spencer

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.