KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Jakim ojcem jest książę Karol? Sekrety przyszłego króla ujawniają w wywiadzie jego synowie

Jak dziś wyglądają ich relacje?

Gabriela Czernecka 10 listopada 2018 07:24

Jakim ojcem jest książę Karol? Do tej pory głównie zajmowano się więzią synów Karola z ich mamą, księżną Dianą. O relacjach przyszłego króla z księciem Williamem i księciem Harrym nie pisze się zbyt często. A przecież to Karol pomógł pozbierać się synom po śmierci matki, zapewniając im odpowiednie wsparcie, bezpieczeństwo i prywatność, tak bardzo potrzebną im w tym trudnym dla nich czasie. Z okazji zbliżających się 70. urodzin księcia Karola stacja BBC wyemitowała właśnie program, w którym William i Harry zdradzają, jak wyglądają ich wzajemne relacje. Fragmenty reportażu ujrzały światło dzienne.

Książę Karol jako ojciec Harry'ego i Williama

Po wielu latach od śmierci księżnej Diany, książę William i książę Harry kontynuują jej wolę. Udzielają się charytatywnie, pełnią obowiązki w imieniu królowej Elżbiety II, a na co dzień starają się wieść normalne życie. Wielu nieświadomie twierdzi, że popularność Williama i Harry'ego to tylko i wyłącznie zasługa Diany, ale książę Karol miał ogromny udział w wychowywaniu synów. To on pomógł im się pozbierać po śmierci matki. Służył ramieniem, wspierał i pomagał poradzić sobie ze stratą.

O ile Diana stawiała przede wszystkim na szczęście synów, zapewniając im dostęp do świata gwiazd i celebrytów, o tyle książę Karol stawia przede wszystkim na edukację, odpowiednie wychowanie i to, by jego synowie byli uczciwi i znali wartość ciężkiej pracy. Diana robiła wszystko, by synowie odczuwali swobodę i nie czuli się wciśnięci w ramy sztywnego protokołu.

Książę Karol ma ma nieco inne, bardziej „pałacowe” wychowanie niż jego była małżonka.Swoich synów wolał zabierać do wiejskich posiadłości, na polowania. Wakacje w Szkocji z wędkarstwem i jazdą konną, a weekendy w Highrove sprawiły, że chłopcy nabrali zamiłowania do prostego życia na łonie natury. O księciu Karolu można więc powiedzieć naprawdę wiele, ale na pewno nie to, że nie troszczy się o swoich synów.

Po śmierci Diany stał się dla nich jedynym wsparciem, mimo to poradził sobie z samotnym rodzicielstwem. Dziś patrząc na synów może czuć dumę. Książę William z nieśmiałego chłopca ciągle przekładającego w czasie ślub, stał się przykładnym mężem i oddanym ojcem trójki dzieci: George'a, Charlotte i Louisa. Książę Harry z odwiecznego kawalera, imprezowicza i kobieciarza stał się zdyscyplinowanym żołnierzem, zakochanym po uszy mężem, a niebawem zostanie także ojcem. Choć jeszcze kilka lat temu Karolowi przypominano, że po narodzinach Harry'ego powiedział, że wolałby dziewczynkę, to dziś już nikt nie może zarzucić mu, że jest złym ojcem. 

Co o Karolu mówią jego synowie?

O synach zawsze wypowiada się ciepło. Niebawem książę Karol skończy 70 lat i po raz czwarty zostanie dziadkiem. „Jest tyle rzeczy, które podziwiam w moim ojcu - jego etyka pracy, jego pasje… ale osobiście, chcę być osobną jednostką i prowadzić wszystko we własnym stylu, moje własne pasje, interesy, wiele rzeczy robię inaczej, ale myślę, że to ważne, by każde pokolenie robiło rzeczy nieco inaczej”, mówi książę William w materiale BBC, który został wyemitowany w czwartek.

„Teraz, gdy skończył 70 lat, to idealny moment by trochę się zjednoczyć, bo u nas jest jak w większości rodzin, obawiasz się, o zdrowie i nieustannie upewniasz, czy wszystko jest w porządku - on jest najsilniejszym mężczyzną, jakiego znam, ale chciałbym, żeby był w formie przynajmniej do ukończenia 95 lat”, wyznaje William, i dodaje: „Spędzanie z nim więcej czasu w domu byłoby cudowne, mógłby się częściej bawić z wnukami”.

Książę Harry podzielił się z widzami innym, równie wyjątkowym wspomnieniem o ojcu. Po tym, jak podano do mediów, że ojciec księżnej Meghan nie pojawi się na uroczystości, książę Karol ani przez chwilę nie wahał się z decyzją, dotyczącą tego, czy powinien poprowadzić Meghan do ołtarza.

Taką prośbę wystosował do niego książę Harry: „Poprosiłem go o to i myślę, że spodziewał się mojego pytania, bo od razu odpowiedział: Tak, oczywiście, zrobię wszystko, czego Meghan potrzebuje, Jestem tu, by Was wspierać”, wspomina. „Dla niego to była idealna okazja to tego, by okazać nam wsparcie, a jest naszym ojcem, więc to oczywiste, że będzie tam dla nas. Byłem mu za to ogromnie wdzięczny”, dodaje. Jak przyznała księżna Camilla: „To było bardzo wzruszające, ale dopiero potem, oglądając go (ślub - przyp.red.) w telewizji zrozumiałam, że to był piękny gest”. 

Wygląda na to, że relacje księcia Harry'ego i księcia Williama z księciem Karolem są pozytywne, a książęta nie mogliby być bardziej dumni z takiego ojca. Zobaczcie w naszej galerii wspólne zdjęcia Karola z synami!  

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.