Krzysztof Skiba, Warszawa, 06.02.2022. Na planie programu Dzien Dobry TVN
Fot. Pawel Wodzynski/Dzien Dobry TVN/East News
O tym się mówi

Syn Krzysztofa Skiby dokonał coming outu! 25-latek udzielił szczerego wywiadu i ujawnił, że jest biseksualny

„Wydawało mi się, że niedługo mi przejdzie”

Marcjanna Maryszewska 5 grudnia 2022 14:00
Krzysztof Skiba, Warszawa, 06.02.2022. Na planie programu Dzien Dobry TVN
Fot. Pawel Wodzynski/Dzien Dobry TVN/East News

Krzysztof Skiba to legenda polskiej muzyki. Lider zespołu Big Cyc miał bardzo udane nie tylko życie zawodowe, ale również to prywatne. Muzyk doczekał się dwóch synów. Młodszy z nich, Tytus Skiba, udzielił właśnie głośnego wywiadu dla magazynu Replika. 25-latek po raz pierwszy opowiedział o swoim biseksualizmie. Kiedy zrozumiał, że nie interesują go wyłącznie kobiety, ale również mężczyźni? 

Krzysztof Skiba — życie prywatne

Artysta i lider zespołu Big Cyc króluje w branży muzycznej już od ponad 30 lat. W tym czasie grupa wydała blisko 19. albumów, nagrała również czołówkę do serialu „Świat według Kiepskich”. Praca jest dla Krzysztofa Skiby największą pasją — muzyk nie próżnuje i spełnia się na wielu różnych płaszczyznach zawodowych. Stworzył między innymi własny program komediowy, a także pisze felietony, których zbiór jakiś czas temu wydał w formie książki. 

Krzysztof Skiba, Dzień Dobry TVN, 2022

Krzysztof Skiba, Dzień Dobry TVN, 2022
Fot. Pawel Wodzynski/Dzien Dobry TVN/East News

Prywatnie przez wiele lat związany był z Renatą. Obecnie małżonkowie są w separacji. Doczekali się dwójki dorosłych już synów: 35-letniego Tymoteusza oraz 25-letniego Tytusa. Głośno zrobiło się właśnie o młodszym z nich. Tytus Skiba udzielił bowiem odważnego wywiadu. Na łamach magazynu Replika ujawnił, że blisko dekadę temu dokonał coming outu przed samym sobą jako osoba biseksualna. Opowiedział również o swoich osobistych doświadczeniach, a także zdradził, jakie relacje łączą go ze sławnym ojcem.

CZYTAJ TAKŻE:  Halina Mlynkova ma wiele powodów do dumy. Jej pełnoletni syn ma dobrze płatną pracę!

Syn Krzysztofa Skiby dokonał coming outu. Tytus Skiba jest biseksualny

Tytus Skiba poszedł w ślady ojca. Jest nie tylko utalentowany muzycznie, ale również założył własną formację punkową Danziger. W najnowszym wywiadzie ujawnił, że jest osobą biseksualną. 25-latek przyznał, że już od najmłodszych lat był zainteresowany obiema płciami i odczuwa pociąg zarówno do kobiet, jak i mężczyzn.

ZOBACZ TAKŻE: Córka Katarzyny Dowbor ma już 23 lata! Czy Maria Dowbor-Baczyńska poszła w ślady mamy?

Od kiedy zacząłem czuć pociąg seksualny, emocjonalny czy romantyczny do innych osób, to i do dziewczyn, i do chłopaków. Nie pamiętam, żeby kiedykolwiek było inaczej. Wydawało mi się, że może każda osoba w moim wieku czuje tak samo i niedługo mi „przejdzie” […]. Prędko zdałem sobie jednak sprawę, że to, że podobają mi się faceci, nie jest powszechnie akceptowaną normą i że nie każdemu to się podoba. W wieku mniej więcej 15 lat zacząłem grzebać w internecie i znalazłem swoją „szufladkę”. Wtedy zrobiłem coming out przed samym sobą – jestem bi”, mówił w rozmowie z Repliką.

Z homofobicznymi komentarzami zmagał się już jako nastoletni chłopak. Wspomniał o przykrych doświadczeniach: „Miałem styl mocno punkowy — chociażby farbowane na czarno włosy postawione na sztorc i każdy włos w inną stronę […] przez ten wygląd doświadczałem homofobii bardzo wcześnie. W wieku 15 lat miałem włosy do ramion i już wtedy ludzie wyzywali mnie od bab, od pedałów, pluli na mnie”.

Tytus Skiba początkowo nie chciał afiszować się byciem w związku z chłopakiem. Obawiał się, że wyrażanie uczuć publiczne może skończyć się nieprzyjemnościami. Gdy pewnego dnia po raz pierwszy zdecydował się iść z partnerem za rękę, zostali zaczepieni przez agresywnego mężczyznę.

„Mój chłopak nie był z tego zadowolony, ale ja ciągle się wzbraniałem, bo słyszałem mnóstwo tych historii, że geje zostali gdzieś pobici itd. Pewnego razu jechaliśmy tramwajem i stwierdziliśmy: no dobra, jak wysiądziemy na przystanku, to idziemy już za rękę. To było samo centrum Gdańska, przed głównym dworcem. Wychodzimy, łapiemy się za ręce, idziemy w kierunku tunelu, a po pierwszych pięciu metrach na naszej drodze staje ogromny łysy dresiarz. I od razu — cała litania wyzwisk i gróźb. Opluł nas, a my uciekliśmy biegiem”, wyznał na łamach Repliki.

Tytus Skiba o coming oucie przed rodzicami i relacjach z ojcem

O jego biseksualizmie dowiedziała się najpierw mama Renata. Tytus przez długi czas przedstawiał swojego chłopaka jako kolegę, jednak kobieta domyślała się, że może łączyć ich coś więcej. Partner jej syna pochodził bowiem z Trójmiasta, a gdy przyjeżdżał, często zostawał na noc. Dopiero po jakimś czasie zapytała młodszego syna, czy mogą poinformować o tym również ojca oraz brata. Tytus mógł liczyć na pełne wsparcie najbliższych. „Dobrze, że [ojciec — przyp. red.] ma takie nastawienie, a nie inne. Gdybym miał za ojca Jarka Jakimowicza, byłoby mi znacznie gorzej”, żartował młody muzyk na łamach magazynu. 

W wywiadzie mężczyzna otworzył się również na temat swojej relacji z tatą. Ta z kolei, jak sam przyznał, nigdy nie należała do najłatwiejszych... Ze względu na charakter swojej pracy lider zespołu Big Cyc nie był w stanie spędzać z synem zbyt wiele czasu. Czy Krzysztof Skiba i jego młodszy syn mają ze sobą dobry kontakt?

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: „Nie uciekałam od tego, że jestem córką Janusza Gajosa”. Agata Gajos o relacji ze sławnym tatą

„Ze względu na specyfikę jego pracy zdecydowanie był ojcem z gatunku nieobecnych. Cały czas wyjazdy i koncerty, a dom był tylko kolejnym przystankiem na tej nigdy niezatrzymującej się karuzeli występów. Nie byliśmy nigdy jakoś wyjątkowo zżyci. Zdarzały się wspólne wakacje, wspólne wyjazdy na koncerty, bo jednak dzięki muzyce złapaliśmy kontakt, ale mimo wszystko do teraz nie mamy jakichś wyjątkowo zażyłych relacji. Mogłoby być lepiej, ale mogłoby być i gorzej. Nie jest to łatwa relacja”, podsumował Tytus Skiba.  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.