Krzysztof Skiba
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Krzysztof Skiba stworzył prawdziwe hity. Jak dziś wygląda życie lidera Big Cyca

Muzyk obchodzi dziś urodziny!

Damian Brillowski 7 lipca 2022 19:02
Krzysztof Skiba
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Jeden z najpopularniejszych i najbardziej charakterystycznych artystów polskiej sceny muzycznej. Krzysztof Skiba wspólnie z zespołem Big Cyc stworzył jedne z największych hitów! Muzyka jest jego wielką pasją! Ale nie da się ukryć, że jest człowiekiem wielu talentów. Pisze teksty, zajmuje się satyrą, publicystyką, felietonistą, jest aktorem i konferansjerem.  Jak dziś wygląda życie artysty? 7 lipca Krzysztof Skiba świętuje 58. urodziny. 

Krzysztof Skiba: jak dziś wygląda jego życie?

Krzysztof Skiba zdobył sławę jako wokalista i lider zespołu „Big Cyc”. Wraz z muzykami z grupy stworzyli takie przeboje jak: „Rudy się żeni”, „Każdy facet to świnia” czy „Makumba”. Zespół nagrał również tytułową piosenkę do serialu „Świat według Kiepskich”. Grupa powstała w 1988 roku w Łodzi i do dziś wydała 19. albumów. Artysta króluje w branży już od ponad 30 lat! Praca jest jego pasją. Oprócz muzyki tworzy także swój program komediowy. 

„Kocham swój zawód i swoją pracę. Jeżdżę z występami komediowymi w stylu stand-upu. [...] Z Zespołem Big Cyc wciąż nagrywamy piosenki. Niebawem ma się okazać nasza nowa płyta. Póki jestem aktywny jako artysta, to siedzenie za biurkiem i przekładanie papierów jako dyrektor jakiejkolwiek instytucji mnie nie interesuje", przekonywał w jednym z wywiadów dla cozatydzien.tvn.pl. 

To nie wszystko. Wokalistka od wielu lat pisze felietony i nie boi się wyrażać własnej opinii na temat otaczającej go rzeczywistości. Fani uwielbiają jego styl i chętnie dzielą się z nim swoimi przemyślenami w komentarzach na Instagramie. „Piszę felietony od 17. roku życia. To normalne, że chcę przekazywać moje spostrzeżenia za pomocą mediów społecznościowych. Mam wielu obserwatorów. Zachowuję lekką formę, ale mówię często o poważnych sprawach. Zawsze wkurzały mnie różne absurdy, mody, które ogłupiały społeczeństwo. Staram się badać, jaką kondycję psychiczną w tym wszystkim zachowują Polacy, czy radzimy sobie z problemami”, dodawał. Krzysztof Skiba pod koniec 2021 roku wydał nową książkę  „Polska bez gaci”. To wybór najlepszych felietonów gwiazdy rocka. ,,Skiba swoimi tekstami ratował nas i Polskę w czasach gdy świat się zatrzymał, a rozum poszedł na spacer", czytamy w opisie wydawcy. 

Czytaj też: Krzysztof Skiba opisał, jak wygląda pogrzeb bez udziału księdza

 

Prywatnie artysta jest szczęśliwym mężem i tatą. Wspólnie z ukochaną żoną Renatą, doczekał się synów: Tymoteusza i Tytusa.  

Czytaj też: Dla Popka dzieci są całym światem. Jak dziś wygląda córka rapera? Julka ma już 11 lat!

Metamorfoza Krzysztofa Skiby 

Charakterystyczną cechą wyglądu lidera „Big Cyc” była jego zaokrąglona sylwetka. Wokalista przez wiele lat swojej muzycznej działalności zmagał się z nadwagą. Kiedy jego waga przekroczyła 114 kilogramów, postanowił zawalczyć o siebie i dokonać radykalnych zmian w swoim życiu. W trakcie pandemii schudł aż 30 kilogramów.

„Jedzenie po koncertach o 1 czy 2 w nocy nie było zdrowe. Jak się zrobi tak raz czy dwa, to nie ma dramatu, ale jak się tak żyje 30 lat, to trochę gorzej. Z rozmiaru XXXL wchodzę teraz w L. Postanowiłem wirusa pokonać na zdrowo. Wiedziałem, że czeka nas bezruch. Miałem już trochę tego brzuszka, schodziłem z wagi 114 kg, co przy moim wzroście jest już poważną sytuacją. Przeszedłem na radykalną, ale zdrową dietę. To się wiązało z kompletną abstynencją!”, ujawnił muzyk jakiś czas temu w jednym z wywiadów. 

W wywiadzie z portalem „Plejada” przyznawał, że ze swojego menu wyeliminował spożywanie alkoholu i słodyczy. Po 7. miesiącach abstynencji zauważył imponujące efekty. „Odstawiłem alkohol i słodycze na siedem miesięcy. Jak jest się na etapie redukcji, czyli tracenia kilogramów, to nie ma innego wyjścia. Ale wszystko jest dla ludzi. Teraz gdy już utrzymuję wagę, to mogę sobie na pewne rzeczy pozwolić. I zdarza mi się zjeść coś słodkiego i wypić niewielką ilość winka, ale tylko w dobrym towarzystwie”, zwierzał się. 

Po zastosowaniu się do diety, artysta mógł pozwolić sobie na jedzenie prawie wszystkiego. „Ludzie najczęściej szukają prostych recept – odstawiają ziemniaki i makaron lub głodzą się i piją tylko wodę przez tydzień, licząc, że to da niesamowite efekty. Nie da. Ja teraz jem praktycznie wszystko. No może poza smalcem i golonką”, dodawał.

Czytaj także: Krzysztof Skiba już tak nie wygląda! Wokalista schudł 30 kg!

Krzysztof Skiba, 2013.05.27 WARSZAWA TVP1 WIELKI TEST WIEDZY O EUROPIE
Fot. Mateusz Jagielski/East News

Krzysztof Skiba, WIELKI TEST WIEDZY O EUROPIE TVP, Warszawa, 27.05.2013 rok 

Krzysztof Skiba zmaga się z „efektem jo-jo”. Jak teraz wygląda?

Niestety, zadowalający stan nie trwał jednak zbyt długo. Po pewnym czasie muzyka dopadł „efekt jo-jo”, przez co znowu przytył. O tym Krzysztof Skiba pisał w jednym z postów na Instagramie.  Na pierwszym zdjęciu, które udostępnił widać muzyka w momencie zakończenia diety, zaś na drugim prezentuje swoją aktualną sylwetkę. 

„Krzyś HARMONIJKA. Myślałem, że mi to nigdy się nie przytrafi. Dopadł mnie efekt jojo niczym wygłodzony pies tłustą kiełbasę. Zdjęcie nr 1 to ja po zrzuceniu 30 kg. To nie jest efekt trików komputerowych. Zdjęcie nr 2 to ja po przybraniu 20 kg. Zwijam się jak HARMONIJKA. Czy też tak macie, że kilogramy Was doganiają?”, podpisał fotografie znany muzyk.

Zobacz, jak Krzysztof Skiba prezentuje się przed i po metamorfozie.  

Czytaj także: Jak Izabela Trojanowska dba o urodę, że tak świetnie wygląda?

 

 

 

Krzysztof Skiba
Fot. instagram @skibabigcyc

Krzysztof Skiba, 24.01.2022 rok

Krzysztof Skiba, Dzień Dobry TVN, 2022
Fot. Pawel Wodzynski/Dzien Dobry TVN/East News

Krzysztof Skiba, Dzień dobry TVN, luty, 2022

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.