Fabienne Wiśniewska, Michał Wiśniewski
Fot. Mateusz Grochocki/East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Ukrywała przed nim swoje problemy, jest jej największym wsparciem. Taką relację ma Fabienne Wiśniewska z tatą

„Trudno mu jest przedstawić swoją rację”

Rafał Kowalski 21 sierpnia 2023 17:55
Fabienne Wiśniewska, Michał Wiśniewski
Fot. Mateusz Grochocki/East News

Dwie dekady temu Michał Wiśniewski i Marta Wiśniewska doczekali się narodzin córki Fabienne. To oryginalne imię i nazwisko sławnego ojca miało duży wpływ na dalsze losy dorastającej kobiety. Dziś stara się żyć po swojemu, pamiętając, jak wiele zrobili dla niej rodzice. Jakie ma relacje z tatą? Uważa, że jest ojcem niestandardowym, który nauczył ją wytrwałości i zapału do działania. Kiedy się kłócą – iskrzy; kiedy mają wspólny czas – wykorzystują go na 100%. Córka Michała Wiśniewskiego, która właśnie skończyła 20 lat, tak mówi o kontakcie z tatą.

Fabienne Wiśniewska o dzieciństwie i ojcu

Lider Ich Troje jest tatą piątki dzieci. Każde z nich ma na pewno swój obraz Michała Wiśniewskiego jako ojca. Jak widzi go Fabienne? „Na pewno jest tatą niestandardowym – rozrywkowym i bardzo kochanym. Nie pamiętam takiego momentu w swoim życiu, żeby nie mówił, że jest z nas dumny. A to bardzo dużo znaczy dla dziecka, które stara się coś robić, rozwija się. […] Pomimo tego, że nie mieszkamy razem, a wychowanie było bardziej po stronie mamy – u Eti i Vivi tak samo – to tata zawsze starał się być. Czy chcieliśmy go mniej, czy bardziej, to zawsze i tak gdzieś przemykał”, opowiadała 20-latka w NaTemat.

Fabienne to dziś ogromna pasjonatka tańca i studentka ASP w Warszawie. Piosenkarz postarał się, by córka dostała się do wymarzonej szkoły. „Jestem zdania, że osoba, która śpiewa, tańczy i recytuje, to niczego do końca nie robi dobrze. Malarstwo i rysunek są wielką pasją mojej córki. W ramach przygotowania udało mi się znaleźć bardzo dobrą panią profesor, która pomoże jej dostać się na Akademię Sztuk Pięknych. Przygotowanie jest najważniejsze. Fabienne idzie na najtrudniejszy kierunek, który w pewnym stopniu nie będzie oblegany, dlatego dla mnie jest bez znaczenia, czy ona się dostanie, ponieważ widziałem jej prace i wiem, że są bardzo dobre. Wspieram ją bardzo mocno i wiem, że robi wszystko solidnie”, dodał w tej samej rozmowie”, mówił w przeszłości Plejadzie.

Czytaj też: „To była iskra miłości”. Oto niezwykła historia Krzysztofa Skiby i Karoliny Kempińskiej

A czy zdarza się im kłócić? „Czasami się kłócimy, a później nikt nie chce pierwszy wyciągnąć ręki, bo nie widzi swojej winy i uważa, że ma rację. To są takie momenty, ale nauczyliśmy się, że słowo »przepraszam« jest ważne, jeśli oczywiście naprawdę jest potrzebne, bo zazwyczaj po prostu odpuszczamy i zachowujemy się normalnie”, opowiadała Fabienne. „Mamy różne zdania, więc i rozmowa czasem jest ciężka. Tacie trudno jest przedstawić swoją rację, bo dla niego liczy się tylko jego racja, ale finalnie dochodzimy do jakiegoś konsensusu”, dodawała.

Michał Wiśniewski z Fabienne i Xavierem, 2008

Michał Wiśniewski z Fabienne i Xavierem, 2008
Fot. KURNIKOWSKI AKPA

Problemy w życiu Fabienne. Czy wpływało to na relację z tatą?

Kilka lat temu wydarzyło się coś, co było dla Fabienne Wiśniewskiej bardzo trudne. Jednocześnie jej rodzice nie rozumieli, dlaczego tak długo pozostawała z tym sama. Mowa o nękaniu w szkole. „Na pewno dochodziło do tarć między nami, kiedy zmieniałam szkołę. Tym bardziej że był to trudny czas w moim życiu – dręczyli mnie w liceum, o czym nie mówiłam rodzicom. Kiedy się dowiedzieli, byli tym sfrustrowani”, przyznała w NaTemat córka Michała Wiśniewskiego.

Zdarzało się jej w trudnym czasie leżeć pod łóżkiem i udawać, że jest w szkole. Uciekała z lekcji. Zaczęła jeszcze więcej tańczyć. Robiła wszystko, by nikt nie dowiedział się o jej problemach. Michał Wiśniewski uznaje taką postawę za błąd. Wierzy, że dzięki szczerym rozmowom szybciej umiałby pomóc ukochanemu dziecku.

Co sądzi o Fabienne dziś? „Jest cichą myszką. Ostatnio poleciała na 2 miesiące do Los Angeles, gdzie w końcu mogła nie być córką Michała Wiśniewskiego. Wydaje mi się, że z tego buntu nastolatki udało się nam przejść do wspaniałej relacji, takiej bardzo dorosłej. Jestem z niej bardzo dumny. Z każdego mojego dziecka jestem dumny, naprawdę z każdego. I o każdym mógłbym opowiadać godzinami. Fabienne jest wyjątkowa, jak każde z nich. Wiem też, że każde z moich dzieci jest nadwrażliwe i boję się, że to może źle się na nich odbić”, opowiadał w czerwcu.

ZOBACZ TEŻ: Jolanta Fajkowska przez wiele lat ukrywała przed córką tożsamość ojca. Ich relacja była trudna

Cała rodzina – ze wszystkimi dziećmi i partnerkami piosenkarza – stara się dziś utrzymywać jak najlepsze relacje. Życzymy Fabienne samych najlepszych chwil! Spełnienia wszystkich planów i marzeń.  

Fot. Gałązka / AKPA

Fabienne Wiśniewska, Michał Wiśniewski, 2022

Fabienne Wiśniewska, Michał Wiśniewski
Fot. Jacek Szydlowski / Forum

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.