Książę Edward, Ruthie Henshall
Fot. Anthony Harvey/Getty Images / Dan Mullan/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Kochanka księcia Edwarda ujawniła intymne szczegóły ich związku. Tego nikt się nie spodziewał...

Wyznanie Ruthie Henshall skompromituje syna Elżbiety II?

Ksenia Krasko 8 grudnia 2020 15:54
Książę Edward, Ruthie Henshall
Fot. Anthony Harvey/Getty Images / Dan Mullan/Getty Images

Najmłodszy syn królowej Elżbiety II, 56-letni książę Edward, cieszy się nienaganną opinią. Szczególnie dobrze wypada na tle swoich braci – księcia Karola, uwikłanego w trójkąt miłosny, i księcia Andrzeja, zamieszanego w skandal seksualny... Być może dlatego fani rodziny królewskiej są nieco zmieszani po nieoczekiwanym wyznaniu byłej kochanki księcia, aktorki Ruthie Henshall. Na planie reality show opowiedziała o ich związku, zdradzając bardzo intymne szczegóły.

Była kochanka księcia Edwarda zdradziła intymne szczegóły ich związku

Ruthie Henshall i książę Edwarda poznali się w teatrze, w którym syn Elżbiety II pracował jako asystent produkcji. Na początku utrzymywali swój romans w tajemnicy, ale ich wspólne zdjęcia w końcu trafiły na pierwsze strony brytyjskiej prasy. Relacja pary była burzliwa, ponieważ kilka razy rozstawali się i wracali do siebie, aby ostatecznie zerwać po pięciu latach związku. Jak twierdzą niektóre media, Edward romansował z Ruthie pomimo faktu, że był już związany z Sophie Rhys-Jones, z którą w 1999 roku wziął ślub.

Henshall, uznana aktorka musicalowa, powróciła do wspomnień o byłym ukochanym na planie reality show I'm a Celebrity. Podczas rozmowy z innym uczestnikiem programu, aktorem Shanem Richiem, nagle wyznała: „Pałac Buckingham... Kiedy ty śpiewałeś w jego ogrodach, ja p*eprzyłam się w jego sypialniach”.

Po emisji odcinka Henshall udzieliła wywiadu, w którym przyznała, że ​​w momencie, gdy wypowiadała to zdanie, była przekonana, że ​​mikrofony są wyłączone. „Powiedziałam to tylko po to, żeby rozśmieszyć Shane’a. Potem zdałam sobie sprawę, że wszystko jest nagrywane. Szczerze mówiąc, zapomniałam o kamerach. Miał to być żart, trochę niegrzeczny. Był dla Shane’a, nie dla wszystkich”, wytłumaczyła Mail Online.

Oprócz ujawnienia intymnych szczegółów o związku z synem królowej, 53-latka opowiedziała również, że podczas jednego ze spotkań z Elżbietą II, księżną Dianą i księżną Małgorzatą wykonała piosenkę I Dreamed A Dream z musicalu Les Miserables. Dodała, że była wtedy pod wpływem alkoholu, więc niewiele pamięta.

Pałac Buckingham nie wystosował żadnego oświadczenia w tej sprawie, ale Henshall zasugerowała, że ​​sama skontaktowała się z księciem Edwardem, aby go przeprosić. Po rozstaniu pozostali w dobrych stosunkach – Ruthie była na ślubie swojego byłego kochanka, a w mediach zawsze wypowiadała się o nim pozytywnie.

Ruthie Henshall

Ruthie Henshall
Fot. Jeff Spicer/Getty Images

Książę Filip, książę Edward, 2005 rok

Książę Edward, książę Filip
Fot. Anwar Hussein/Getty Images

Książę Edward i księżna Sophie - kim są?

Książę Edward i księżna Sophie uznawani są za bardzo spokojną, a przede wszystkim bardzo tajemniczą parę, jeśli chodzi o wszystkie królewskie małżeństwa. Są dość wycofani, nie prowokują skandali i zdecydowanie unikają nadmiernego zainteresowania mediów. Wychowują córkę Louise oraz syna Jamesa. 

Jedyny głośny epizod w życiu pary miał miejsce w 2000 roku, kiedy media sugerowały, że książę Edward jest gejem. Wtedy hrabina Wessex udzieliła wywiadu News of the World, w którym stanowczo zaprzeczyła tym doniesieniom: „Plotki o jego orientacji seksualnej słyszałam jeszcze przed ślubem, ale zawsze uważałam to za głupie gadanie”. Wkrótce potem małżeństwo wycofało się z życia publicznego, a o sprawie szybko zapomniano.

Czy wyznanie Ruthie Henshall może skompromitować księcia Edwarda? Jest to wątpliwe, ponieważ syn Elżbiety II naprawdę cieszy się sporym szacunkiem Brytyjczyków. Fani rodziny królewskiej twierdzą, że taki intymny szczegół tylko udowadnia, że Edward jest jednym z tych bardziej „ludzkich” royalsów. 

Źródło: Hello Magazine, The Sun

Książę Edward, księżna Sophie
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Książę Edward, księżna Sophie, księżniczka Louise, książę James, 2019 rok

Książę Edward, księżna Sophie, dzieci
Fot. Mark Cuthbert/UK Press via Getty Images

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.