Katy Perry
Fot. Instagram @katyperry
O TYM SIĘ MÓWI

Model Josh Kloss oskarża Katy Perry o molestowanie seksualne!

„Czy potrafisz sobie wyobrazić, jak żałośnie się poczułem?”

Ksenia Krasko 15 sierpnia 2019 11:56
Katy Perry
Fot. Instagram @katyperry

Katy Perry jest kolejną gwiazdą, która znalazła się w centrum skandalu seksualnego. Model Josh Kloss, który wystąpił w teledysku do piosenki Teenage Dream, oskarżył piosenkarkę o nieprzyzwoite zachowanie. Według mężczyzny incydent miał miejsce w 2012 roku, na imprezie z okazji urodzin ich wspólnego przyjaciela.

Katy Perry oskarżona o molestowanie seksualne

Josh Kloss opublikował wstrząsające wyznanie na swoim Instagramie, opisując historię jego znajomości z Katy Perry. „Gdy w pobliżu znajdowali się inni, była zimna, a nawet określiła pocałunek ze mną jako obrzydliwy przy osobach na planie filmowym. Byłem dość zawstydzony, ale dawałem z siebie wszystko [...]. Po pierwszym dniu na planie Katy zaprosiła mnie do klubu ze striptizem. Odmówiłem i powiedziałem jej: muszę wrócić do hotelu i odpocząć, bo ta praca to wszystko, co teraz mam”, wspomina Kloss.

„Widziałem Katy kilka razy po zerwaniu z Russelem. Raz przyprowadziłem przyjaciółkę, która bardzo chciała ją poznać. [...] Kiedy ją zobaczyłem, przytuliliśmy się, wciąż była moją sympatią. Ale kiedy odwróciłem się, by przedstawić ją mojej przyjaciółce, ściągnęła moje spodnie i bieliznę tak nisko, jak tylko mogła, aby pokazać kilku swoim kumplom i tłumowi wokół nas mojego penisa. Czy potrafisz sobie wyobrazić, jak żałośnie się poczułem i jak było mi wstyd?”, wyznał model. „Mówię to teraz, ponieważ nasza kultura dąży do udowodnienia, że mężczyźni u władzy są perwersyjni. Ale kobiety, posiadające moc, są równie obrzydliwe”.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

You know. After I met Katy, we sang a worship song, “open the eyes of my heart” She was cool and kind. When other people were around she was cold as ice even called the act of kissing me “gross” to the entire set while filming. Now I was pretty embarrassed but kept giving my all, as my ex was busy cheating on me and my daughter was just a toddler, I knew I had to endure for her sake. After the first day of shooting, Katy invited me to a strip club in Santa Barbara. I declined and told her “I have to go back to hotel and rest, because this job is all I have right now” So I saw Katy a couple times after her break up with Russel. This one time I brought a friend who was dying to meet her. It was Johny Wujek’s birthday party at moonlight roller way. And when I saw her, we hugged and she was still my crush. But as I turned to introduce my friend, she pulled my Adidas sweats and underwear out as far as she could to show a couple of her guy friends and the crowd around us, my penis. Can you imagine how pathetic and embarrassed i felt? I just say this now because our culture is set on proving men of power are perverse. But females with power are just as disgusting. So for all her good she is an amazing leader, hers songs are mainly great empowering anthems. And that is it. I continued to watch her use clips of her music videos for her world tour and then her dvd, only highlighting one of her male co-stars, and it was me. I made around 650 in total off of teenage dream. I was lorded over by her reps, about not discussing a single thing about anything regarding Katy publicly. And a couple interviews they edited and answered for me. So, happy anniversary to one of the most confusing, assaulting, and belittling jobs I’ve ever done. Yay #teenagedream I was actually gonna play the song and sing it on ukele for the anniversary, but then as I was tuning I thought, fuck this, I’m not helping her bs image another second.

Post udostępniony przez Joshkloss (@iamjoshkloss)

Kloss dodał, że nie wolno mu było publicznie wypowiadać się o Katy, a jej przedstawiciele redagowali udzielone przez niego wywiady. Podkreśla też, że Kris Jenner i Kim Kardashian, z którymi również współpracował, traktowały go z szacunkiem. Tym samym poprosił fanów piosenkarki o przemyślenie, czy stają po stronie właściwej osoby.

Perry nie skomentowała tych oskarżeń, ale nie jest to pierwszy raz, kiedy jej zachowanie jest tematem kontrowersji. W 2018 roku wybuchł skandal na planie programu American Idol, ponieważ piosenkarka pocałowała uczestnika programu w usta bez jego zgody – 19-letni wtedy Benjamin Glaze pojawił się na przesłuchaniu i w taki właśnie sposób przeżył pierwszy pocałunek.

Podczas rozmowy z New York Times zauważył, że czuł się niekomfortowo, podkreślając, że wychował się w konserwatywnej rodzinie i nie bez powodu czekał. „Chciałem, aby to [pierwszy pocałunek] wydarzyło się w moim pierwszym związku”, powiedział. „Chciałem, żeby ta chwila była wyjątkowa”. Glaze nie uznał tego incydentu za molestowanie, ale podkreślił, że nie podobało mu się to, co zrobiła artystka. Według The Independent fani Katy Perry również nie byli zachwyceni. Niektórzy uznali to za niewinną rzecz, ale większość osób stwierdziła, że cała sprawa wyglądałaby zupełnie inaczej, gdyby to mężczyzna-juror zrobił to samo z młodym uczestnikiem programu. 

Katy Perry
Fot. Getty Images

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Joshkloss (@iamjoshkloss)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?