Kevin Spacey
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Kevin Spacey oczyszczony z zarzutu molestowania

Domniemana ofiara wycofała zeznania

Ksenia Krasko 18 lipca 2019 09:59
Kevin Spacey
Fot. East News

Pierwsze zarzuty wobec Kevina Spacey’a pojawiły się w 2017 roku. Aktor został wtedy oskarżony przez różne osoby o molestowanie nieletnich i gwałty. Mężczyzna publicznie przeprosił i wycofał się z życia publicznego. W związku z postępowaniem sądowym, stracił kontrakty filmowe i serialowe, w tym rolę w House of Cards.

Kevin Spacey oczyszczony z zarzutu molestowania

Prokurator z Massachusetts podjął decyzję o zakończeniu postępowania karnego przeciwko 59-letniemu Kevinowi Spaceyowi. Mowa o incydencie z 2016 roku – aktora oskarżono o nieprzyzwoite zachowanie wobec młodego mężczyzny w barze na wyspie Nantucket. Dwukrotny zdobywca Oscara miał się upić i seksualnie napastować 18-latka, zatrudnionego w jednym z barów na plaży. Rzekoma ofiara jest synem prezenterki telewizyjnej Heather Unruh. Młody chłopak miał uciec z miejsca pracy, gdy aktor poszedł do łazienki. „Mój syn był zwykłym 18-latkiem, który nie miał pojęcia, że ​​ że wkrótce stanie się kolejną ofiarą sławnego aktora. Kiedy był pijany, Spacey wykorzystał go seksualnie”, mówiła Unruh na konferencji prasowej. Spacey zaprzeczył tej wersji wydarzeń.

Sąd rejonowy w Nantucket poinformował wtedy aktora o zakazie zbliżania się i kontaktowania się z powodem i jego rodziną. Sędzia zgodził się jednak na zabezpieczenie danych z telefonu domniemanej ofiary, a adwokat Spacey’a powiedział, że dane te „prawdopodobnie oczyszczają” jego klienta z zarzutów. Według doniesień, chłopak przyznawał w wiadomościach, że spotkał aktora, ale nigdy nie wspominał, że Spacey zachował się wobec niego nieodpowiednio. Sekretarz sądu okręgowego z Nantucket miał potwierdzić, że sprawa została rozwiązana po tym, jak ofiara postanowiła skorzystać z konstytucyjnego prawa do rezygnacji ze składania zeznań obciążających aktora.

Aktor Anthony Rapp jako pierwszy publicznie oskarżył Spacey’a o przymuszanie do czynności seksualnych w 1986 roku, gdy Rapp miał zaledwie 14 lat. Serialowy Frank Underwood opublikował wtedy oświadczenie, w którym zastrzegł, że nie pamięta sytuacji, ale przeprasza za „głęboko niestosowne zachowanie po pijanemu”. Wtedy też ujawnił, że jest gejem. Z powodu skandalu kariera aktora właściwie się zakończyła. Zrezygnowano z jego udziału w serialu House of Cards

Co ciekawe, w grudniu 2018 roku Kevin Spacey opublikował nagranie, w którym zaznaczył, że „nie będzie płacił ceny za coś, czego nie zrobił”. Nie potwierdzono, czy te słowa odnosiły się do zarzutów, z których właśnie go oczyszczono. Według doniesień mediów, przed zamknięciem sprawy w Massachusetts, również inna domniemana ofiara gwiazdy filmowej wycofała swój pozew. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kevin Spacey (@kevinspacey)

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.