Kevin Spacey
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Kevin Spacey oczyszczony z zarzutu molestowania

Domniemana ofiara wycofała zeznania

Ksenia Krasko 18 lipca 2019 09:59
Kevin Spacey
Fot. East News

Pierwsze zarzuty wobec Kevina Spacey’a pojawiły się w 2017 roku. Aktor został wtedy oskarżony przez różne osoby o molestowanie nieletnich i gwałty. Mężczyzna publicznie przeprosił i wycofał się z życia publicznego. W związku z postępowaniem sądowym, stracił kontrakty filmowe i serialowe, w tym rolę w House of Cards.

Kevin Spacey oczyszczony z zarzutu molestowania

Prokurator z Massachusetts podjął decyzję o zakończeniu postępowania karnego przeciwko 59-letniemu Kevinowi Spaceyowi. Mowa o incydencie z 2016 roku – aktora oskarżono o nieprzyzwoite zachowanie wobec młodego mężczyzny w barze na wyspie Nantucket. Dwukrotny zdobywca Oscara miał się upić i seksualnie napastować 18-latka, zatrudnionego w jednym z barów na plaży. Rzekoma ofiara jest synem prezenterki telewizyjnej Heather Unruh. Młody chłopak miał uciec z miejsca pracy, gdy aktor poszedł do łazienki. „Mój syn był zwykłym 18-latkiem, który nie miał pojęcia, że ​​ że wkrótce stanie się kolejną ofiarą sławnego aktora. Kiedy był pijany, Spacey wykorzystał go seksualnie”, mówiła Unruh na konferencji prasowej. Spacey zaprzeczył tej wersji wydarzeń.

Sąd rejonowy w Nantucket poinformował wtedy aktora o zakazie zbliżania się i kontaktowania się z powodem i jego rodziną. Sędzia zgodził się jednak na zabezpieczenie danych z telefonu domniemanej ofiary, a adwokat Spacey’a powiedział, że dane te „prawdopodobnie oczyszczają” jego klienta z zarzutów. Według doniesień, chłopak przyznawał w wiadomościach, że spotkał aktora, ale nigdy nie wspominał, że Spacey zachował się wobec niego nieodpowiednio. Sekretarz sądu okręgowego z Nantucket miał potwierdzić, że sprawa została rozwiązana po tym, jak ofiara postanowiła skorzystać z konstytucyjnego prawa do rezygnacji ze składania zeznań obciążających aktora.

Aktor Anthony Rapp jako pierwszy publicznie oskarżył Spacey’a o przymuszanie do czynności seksualnych w 1986 roku, gdy Rapp miał zaledwie 14 lat. Serialowy Frank Underwood opublikował wtedy oświadczenie, w którym zastrzegł, że nie pamięta sytuacji, ale przeprasza za „głęboko niestosowne zachowanie po pijanemu”. Wtedy też ujawnił, że jest gejem. Z powodu skandalu kariera aktora właściwie się zakończyła. Zrezygnowano z jego udziału w serialu House of Cards

Co ciekawe, w grudniu 2018 roku Kevin Spacey opublikował nagranie, w którym zaznaczył, że „nie będzie płacił ceny za coś, czego nie zrobił”. Nie potwierdzono, czy te słowa odnosiły się do zarzutów, z których właśnie go oczyszczono. Według doniesień mediów, przed zamknięciem sprawy w Massachusetts, również inna domniemana ofiara gwiazdy filmowej wycofała swój pozew. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kevin Spacey (@kevinspacey)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?