Strona zawiera treści przeznaczone
tylko dla osób dorosłych

Kate Moss i Johnny Depp: historia miłości
Fot. Ke.Mazur/WireImage
HISTORIA MIŁOŚCI

Legendarny styl, narkotyki i rock’n’roll. Skandaliczny związek Kate Moss i Johnny’ego Deppa

„Nikt nigdy nie potrafił się mną zaopiekować. Johnny’emu się przez chwilę udało”

Ksenia Krasko 25 marca 2022 13:01
Kate Moss i Johnny Depp: historia miłości
Fot. Ke.Mazur/WireImage

Byli jedną z tych par, które zyskują miano „legendy”. Piękni, stylowi i pozbawieni granic. Buntowniczy, ale jednocześnie szczerzy do bólu – ta skandaliczna relacja nie była wynikiem promocji czy chęci wybicia się na szczyt, ale po prostu mieszanką dwóch wybuchowych charakterów. „Kokainowy romans”, czyli związek Kate Moss i Johnny’ego Deppa, był pewnego rodzaju symbolem niepokornych lat 90., a niespodziewane rozstanie pary potraktowano jako koniec pewnej epoki.

Kate Moss i Johnny Depp - historia miłości

Kariera Kate Moss nabrała szalonego tempa na początku lat 90., kiedy pojawiła się na okładce brytyjskiego magazynu The Face. Miała wtedy 16 lat i dokonała rewolucji, zmieniając standardy w świecie mody. Trzy lata później trafiła na okładkę Vogue’a i od tego czasu pojawiała się na niej kilkadziesiąt razy, nie wspominając o innych światowych magazynach. Pozostaje jedną z najpopularniejszych modelek wszech czasów.

Zobacz też: Kate Moss. Za co kochamy najsłynniejszą modelkę wszech czasów?

Dzieciństwo i młodość Johnny’ego Deppa nie były tak udane. Jego mama miała problem z przemową wobec reszty domowników, dlatego Depp często nie wracał do domu. Kiedy rodzice się rozwiedli, a ojciec odszedł bez słowa, Johnny zaczął uzależniać się od alkoholu i narkotyków. W wieku 16 lat uciekł do Los Angeles. Nie miał jednak pieniędzy na wynajem mieszkania, dlatego spał w samochodzie przyjaciela. Wolny czas poświęcał muzyce.

Minęło sporo czasu, zanim Depp znalazł się na liście najpopularniejszych aktorów Hollywood. Wielokrotnie słyszał odmowy na przesłuchaniach i castingach, ale wszystko się zmieniło, kiedy poznał Lori Anne Alison, swoją pierwszą miłość. Była wizażystką w jednym ze studiów filmowych i chciała pomóc ukochanemu, aby znalazł się na szczycie. Kiedy poznała Johnny’ego z agentem Nicolasa Cage’a, kariera aktora nabrała rozpędu. Deep i Alison pobrali się w 1983 roku, ale ich małżeństwo nie przetrwało nawet dwóch lat.

Zobacz też: Przypominamy najbardziej spektakularne role Johnny’ego Deppa

W ciągu kolejnych lat Depp nie narzekał na brak zainteresowania, ale dopiero w 1994 roku znów zakochał się na poważnie. Uważano go za buntownika, „niepokornego i nieposłusznego” – ale Kate Moss wcale nie była gorsza. Prawdopodobnie właśnie tym go ujęła. Poznali się w lutym 1994 roku i natychmiast stali się bohaterami wszystkich tabloidów. Nie tylko dlatego, że byli piękną parą.

Kate Moss i Johnny Depp na początku związku, kwiecień 1994 roku

Skandaliczny związek lat 90.: Kate Moss i Johnny Depp
Fot. Ron Galella, Ltd./Ron Galella Collection via Getty Images

Relacja Kate Moss i Johnny’ego Deppa. Jak się poznali?

Moss i Depp poznali się w Nowym Jorku, na jednej z imprez w modnym wtedy barze Café Tabac. Podobno była to miłość od pierwszego wejrzenia i podobno od razu zdali sobie sprawę, że to spotkanie będzie dla nich fatalne w skutkach. Moss była wówczas u szczytu popularności, pojawiała się na wszystkich imprezach w mieście, a prasa nieustannie pisała o jej uzależnieniu od heroiny. Depp dopiero zaczynał swoją karierę i był wyraźnie zafascynowany tym, że modelka jest tak samo „szalona” jak on.

Zobacz też: Namiętność, awantury i seks-taśma. Skandaliczny związek Pameli Anderson i Tommy’ego Lee

Żyli zgodnie z zasadą „seks, narkotyki i rock’n’roll”. Skandale związane z parą wielokrotnie trafiały na pierwsze strony gazet, a oni sami trafiali na komisariat. Prasa pisała, że relacja Moss i Deppa to „kokainowy romans”. Uwielbiali skandale, a jednocześnie byli jedną z najbardziej stylowych par w historii. Dobrali się tak bardzo, że wydawało się, że już nigdy się nie rozstaną.

Kate Moss w rozmowie z dziennikarzami posługiwała się nazwiskiem „Depp”, chociaż stwierdziła w jednym z wywiadów, że ​​relacja z aktorem nie jest poważna i nie ma dla niej przyszłości. W tym samym czasie Johnny Depp opowiadał mediom, że tworzą parę doskonałą, a on sam nie może doczekać się dzieci.

Kate Moss i Johnny Depp na ceremonii Złotych Globów, 1995 rok

Kate Moss i Johnny Depp. Jak wyglądała ich relacja?
Fot. Ron Davis/Getty Images

Skandaliczny związek Kate Moss i Johnny’ego Deppa

Parę łączyła nie tylko namiętna miłość, ale i niezwykle namiętne awantury. Kiedy jesienią 1994 roku Moss stwierdziła, że to koniec, Depp w złości rozwalił pokój w hotelu „Mark”, za co trafił do aresztu. W prasie pojawiły się zdjęcia aktora w kajdankach, a modelka tego samego dnia publicznie wyznała mu miłość.

Inną pamiętną awanturą pary była ta w londyńskiej restauracji, kiedy rzucali w siebie talerzami. Pogodzili się nie wychodząc z lokalu – kochali się na stole, wśród resztek jedzenia i potłuczonych naczyń. Oczywiście, na oczach innych gości.

Podobno Depp był bardzo zazdrosny o ukochaną. Jak pisały zachodnie media, aktor obawiał się, że Moss go porzuci, dlatego starał się poskromić swój temperament. Nie zawsze mu się udawało, ale niedociągnięcia maskował drogimi prezentami. Krąży plotka, że ofiarował kiedyś modelce diamentowy naszyjnik – i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie legenda, że wręczył biżuterię... trzymając ją między swoimi pośladkami.

Kate Moss i Johnny Depp, kwiecień 1995 roku

Kate Moss i Johnny Depp. Jak wyglądała ich relacja?
Fot. Barry King/WireImage

Rozstanie Kate Moss i Johnny’ego Deppa

Chociaż Moss i Depp nie ukrywali swoich uczuć przed paparazzi i nie mieli żadnego problemu z publicznym okazywaniem namiętności, podczas rozstania zachowali się zupełnie inaczej. W 1998 roku przestali pojawiać się razem. Rozeszli się bez rozgłosu i oficjalnych oświadczeń. Depp przyznał wiele lat później, że płakał przez kilka dni, a Moss potrzebowała kilku lat, aby pozbierać się psychicznie. Udała się też na odwyk.

Ich uczucie było szczere, ale na tyle wyniszczające, że stało się niebezpieczne. Mimo to, byli kochankowie ciepło mówią o latach, które spędzili u swojego boku. „Na całym świecie nie było nikogo, kto by się o mnie troszczył, tak naprawdę się troszczył. Johnny pierwszy pokazał, że mu na mnie zależy. Wierzyłam w każde jego słowo. Pytałam go o rady, jak się zachować, i zawsze robiłam to, co mi kazał”, wspominała Moss. Depp przyznał w innym wywiadzie, że nie wie, dlaczego nie walczyli wtedy o związek i nie założyli rodziny.

Kate Moss i Johnny Depp krótko przed rozstaniem w 1998 roku

Skandaliczny związek lat 90.: Kate Moss i Johnny Depp
Fot. SGranitz/WireImage

Kate Moss i Johnny Depp - co robią teraz?

Niemal natychmiast po zerwaniu Johnny Depp zaczął spotykać się z Vanessą Paradis, a Kate Moss związała się z muzykiem Petem Doherty.

Francuska aktorka i modelka zapewniła Deppowi to, czego wtedy potrzebował – spokojną, „dorosłą” i rodzinną relację, pełną wzajemnego zrozumienia. I chociaż byli razem przez 14 lat i ma dwójkę dzieci – syna Jacka i córkę Lily-Rose – nigdy nie wzięli ślubu. Vanessa pogodziła się z trudnym charakterem ukochanego, ale nie zdołała go zatrzymać.

Odszedł, gdy układało się między nimi coraz gorzej. W tym czasie poznał młodą aktorkę Amber Heard. Wzięli ślub w 2015 roku, ale ta relacja nie skończyła się dla niego dobrze. Heard oskarżyła Deppa o przemoc, aktor stanowczo zaprzeczył, ale stracił kontrakty. Batalia w sądzie trwa i nie zanosi się, aby jej zakończenie było szczęśliwe.

Zobacz też: Amber Heard żyła w trójkącie w czasie związku z Johnnym Deppem

Związek Kate Moss z Petem Doherty przypominał mierną parodię jej relacji z Deppem. Po wielu różnych skandalach i zaręczynach, para zerwała. Modelka nie miała zresztą łatwego życia. Ponownie uzależniła się od narkotyków, a przez kontrowersyjne zdjęcia, które publikowały brytyjskie dzienniki, straciła współprace ze znanymi domami mody.

Udało jej się pokonać trudności, a w 2002 roku została mamą – wychowuje dwudziestoletnią córkę Lilę Grace. W 2011 roku modelka wyszła za mąż za Jamiego Hince’a z zespołu „The Kills”. Rozwiodła się po pięciu latach i od tego czasu jej partnerem jest fotograf Nikolai von Bismarck. 

Źródło: Cosmopolitan, Marie Claire, Elle, Vogue

Kate Moss, Johnny Depp, 2020 rok

Kate Moss i Johnny Depp
Fot. Bertrand Rindoff Petroff/Getty Images / SC Pool - Corbis/Corbis via Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.