Udowadniają, że udany związek nie potrzebuje formalności

Ksenia Krasko 29 maja 2021 15:55

Niektóre pary marzą o ślubie, inne decydują się na związek małżeński z powodów praktycznych, a jeszcze inne w ogóle nie myślą o ceremonii, a wręcz uważają, że w ogóle nie jest im potrzebna. Każda z tych par ma szansę na szczęśliwe życie u swojego boku, ponieważ taka formalność nie jest wyznacznikiem udanej relacji. Także gwiazdy mają różne podejście do spraw ślubnych, a wśród nich nie brakuje tych, które świadomie nie chcą wiązać się przed ołtarzem czy w urzędzie.

Goldie Hawn i Kurt Russell - para bez ślubu

Barwnym przykładem idealnego związku bez ślubu jest aktorska para – Goldie Hawn i Kurt Russell. Są razem od niemal 40 lat i wychowali trójkę dzieci – syna Wyatta oraz pociechy aktorki z jej małżeństwa z Billem Hudsonem – syna Olivera i córkę Kate, która poszła w ślady mamy i jest znaną aktorką.

Goldie Hawn i Kurt Russell poznali się w 1968 roku na planie filmu „Jedyna oryginalna orkiestra rodzinna”. Wtedy nie myśleli jednak, że mogą być razem, ponieważ Kurt miał 16 lat, a 21-letnia Goldie była w związku małżeńskim z reżyserem Gusem Trikonisem. Drugim małżonkiem aktorki był muzyk Bill Hudson, jednak i ta relacja nie przetrwała próby czasu. W 1982 roku los ponownie połączył Hawn i Russella, a praca duetu na planie filmu „Szybka zmiana” przyspieszyła rozwód Goldie z jej drugim mężem.

Zobacz też: Filmowe pary z dawnych lat, które kochały się naprawdę. Jak potoczyły się ich losy?

Fani aktorskiej pary – i media, ponieważ w wywiadach często pada to pytanie – zastanawiają się, dlaczego zakochani nigdy nie zdecydowali się na ślub. „Trwały związek nie polega na małżeństwie. Chodzi o dobranie się, dobrą komunikację i zaangażowanie dwóch osób”, tłumaczyła Hawn w rozmowie z magazynem Porter. „Chodzi też o to, aby nie zatracić się w sobie nawzajem. Żeby być razem – jak dwa filary podtrzymujące dom i dach, a jednocześnie osobno – żeby nie zgadzać się ze sobą we wszystkim i nauczyć się, jak sobie radzić z takim brakiem zgody. Wszystko jest wyborem”, dodała aktorka.

Zobacz też: Jak oni się kochają, czyli najsłynniejsze pary show-biznesu z najdłuższym stażem!

„Małżeństwo nie wyszło nam na dobre”, tłumaczyła Hawn wydaniu Today, odnosząc się do swoich dwóch rozwodów i jednego rozwodu Russella (z aktorką Season Hubley w 1983 roku). „Nie mówię, że znowu nam nie wyjdzie, ale nie sądzę, że musimy się pobrać”. Podobnie tłumaczy ich decyzję Kurt Russell. „Małżeństwo nie wniesie do naszej relacji nic nowego”, mówił w rozmowie z magazynem People.

Pary z długim stażem związku, które nie chcą ślubu

Niektóre gwiazdy świadomie rezygnują z formalizacji związków, ponieważ są zadowolone ze swoich relacji i nie chcą niczego zmieniać. W naszej galerii znajdziecie pary, które udowadniają, że ślub nie ma żadnego znaczenia, jeśli chodzi o udane i trwałe związki. 

1/9
Pary bez ślubu: Oprah Winfrey i Stedman Graham
Copyright @Rex Features/East News
1/9

Oprah Winfrey i Stedman Graham

Jedna z najsłynniejszych dziennikarek USA i przedsiębiorca medialny są szczęśliwą parą od ponad 30 lat. Planowali ślub w 1992 roku, ale zrezygnowała z tego pomysłu. Ze względu na to, że nie mają dzieci i nie są małżeństwem, Winfrey przez jakiś czas podejrzewano o romanse z kobietami, ale były to tylko plotki.

2/9
Pary bez ślubu: Joanna Brodzik i Paweł Wilczak
Copyright @ADAM JANKOWSKI/REPORTER
2/9

Joanna Brodzik i Paweł Wilczak

Są razem od ponad 15 lat. Media wielokrotnie sugerowały, że para wzięła ślub, ale wydaje się, że nie zdecydowali się na ten krok – nie komentują doniesień na swój temat i rzadko mówią o związku. Mają synów-bliźniaków Jana i Franciszka, którzy przyszli na świat w 2008 roku.

3/9
Pary bez ślubu: Shakira i Gerard Pique
Copyright @AP/East News
3/9

Shakira i Gerard Pique

Poznali się w 2010 roku i od tego czasu są nierozłączni. Wychowują dwóch synów – Milana i Sashę. Nie myślą o ślubie i nic wskazuje na to, aby zmienili zdanie. „Jeśli kiedykolwiek wyjdę za mąż, będzie to Gerard. Ale małżeństwo niczego nie zmieni w naszym związku”, mówiła Shakira.

4/9
Pary bez ślubu: Monika Olejnik i Tomasz Ziółkowski
Copyright @ADAM JANKOWSKI/REPORTER
4/9

Monika Olejnik i Tomasz Ziółkowski

Czasami pojawiają się plotki, że para wzięła ślub, ale sami zainteresowani nie komentują życia prywatnego. Poznali się w latach 90. i na początku ich relacja budziła sensację przez różnicę wieku. Teraz uważani są za jedną z najtrwalszych par show-biznesu – są razem od 25 lat.

5/9
Pary bez ślubu: Anna Kournikova i Enrique Iglesias
Copyright @Justin Campbell/BuzzFoto via Getty Images
5/9

Anna Kournikova i Enrique Iglesias

Tenisistka i muzyk poznali się na planie teledysku do piosenki „Escape” w 2001 roku. Są bardzo skrytą parą i nie rozmawiają z mediami o swojej relacji, ale oficjalnie nie zdecydowali się na ślub. Zdarza się jednak, że Iglesias nazywa matkę trójki swoich dzieci „żoną”.

6/9
Pary bez ślubu: Kinga Rusin i Marek Kujawa
Copyright @ADAM JANKOWSKI/REPORTER
6/9

Kinga Rusin i Marek Kujawa

„O małżeństwie myślimy dokładnie tak samo. Bardzo kochamy naszą niezależność i myślę, że to gwarantuje naszemu związkowi taką dla nas atrakcyjność”, tłumaczyła kiedyś dziennikarka. Z ukochanym związana jest od ponad 20 lat, a ślub nie jest dla pary wyznacznikiem trwałej relacji.

7/9
Pary bez ślubu: Eva Mendes i Ryan Gosling
Copyright @Splash News/EAST NEWS
7/9

Eva Mendes i Ryan Gosling

Poznali się w 2011 roku na planie filmu „Drugie oblicze”. Media donosiły o kryzysach w ich związku, ale pokonali trudności i podzielili obowiązki – Eva wychowuje córki pary, a Ryan podbija branżę filmową. Nie chcą brać ślubu, a Mendes powiedziała kiedyś, że „małżeństwo jest nudne”.

8/9
Pary bez ślubu: Julia Kamińska i Piotr Jasek
Copyright @Damian KLAMKA/East News
8/9

Julia Kamińska i Piotr Jasek

razem już ponad dekadę i nie widzą potrzeby, żeby stawać na ślubnym kobiercu. „Dla każdego jest dobre coś innego, jeśli ktoś nie ma takiej potrzeby, to czemu nie, każdy żyje tak jak chce”, mówiła Vivie! aktorka. Według Julii Kamińskiej, receptą na udaną relację jest... przyjaźń.

9/9
Magda Gessler, Waldemar Kozerawski, VIVA! 07/2016
Copyright @ IZA GRZYBOWSKA/VOYK
9/9

Magda Gessler i Waldemar Kozerawski

Są razem od kilkunastu lat, ale nigdy nie mówili o ślubie. W ostatnim czasie wzbudzili jednak wiele emocji, ponieważ lekarz nazwał się „mężem” restauratorki, a ona pokazała zdjęcie z obrączką... Czy para postanowiła związać się też formalnie? Tego nie wiemy, ale życzymy wszystkiego dobrego.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.