Jak się poznali i co dziś jest dla nich najważniejsze?

Małgorzata Lewandowska, Katarzyna Piątkowska 14 lutego 2023 15:16

Łączy ich silna więź. Lubią się razem śmiać, spędzać czas, rozmawiać, tańczyć. Niektórzy mają dzieci, inni idą przez życie we dwoje. Zgodnie, uzupełniając się. Mają za sobą dobre i złe momenty. Choroby, rozstania, powroty. Ale wszyscy twierdzą, że to miłość nadaje ich życiu sens! Jaka jest ich recepta?

Pary z najdłuższym stażem w show-biznesie. Nie tylko państwo Stuhrowie

Są ze sobą na dobre i na złe. W szczęściu, zdrowiu i w chorobie. Słowa przysięgi małżeńskiej: „Ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską...” mają dla nich głęboki sens i towarzyszą im na co dzień. Mimo że doskonale wiedzą, są to chwile zwątpienia.

Nasi bohaterowie udowadniają, że uczucie „na długim dystansie” jest możliwe. Lidia Niedźwiecka-Owsiak i Jurek Owsiak, Dorota Chotecka i Radosław Pazura, Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz, Jan Englert i Beata Ścibakówna a także wiele, wiele innych par! Poznajcie ich niezwykłe historie miłosne.  

1/38
Pary z najdłuższym stażem: Beata Ścibakówna 
i Jan Englert
Copyright @Jacek Poremba
1/38

28 lat razem: Beata Ścibakówna  i Jan Englert - Kiedy zostali bohaterami pierwszej okładki VIVY!, byli rok po ślubie. 2 września 2020 roku świętowali srebrne gody. Gdy narodziło się między nimi uczucie, ich związek wywołał skandal. Ale miłość profesora i jego studentki przetrwała wszelkie burze.

2/38
Beata Ścibakówna i Jan Englert, Viva! maj 2007
Copyright @Jacek Poremba
2/38

On zaś wyznawał, że dopiero między czterdziestką a pięćdziesiątką zaniechał „poszukiwania niezwykłych wrażeń, miotania się”. I że Beata zaskoczyła go niezwykłym spokojem. Owocem ich związku jest 22-letnia dziś córka.

3/38
Jan Englert, Beata Ścibakówna, Viva! 2002
Copyright @Jacek Piotrowski
3/38

Helena poszła w ślady rodziców – gra w filmach i serialach, studiowała w jednej z artystycznych szkół w Nowym Jorku. Pod koniec stycznia 2023 roku do kin trafił film „Pokusa” z nią w roli głównej. 

4/38
Pary z najdłuższym stażem: Justyna Steczkowska 
i Maciej Myszkowski
Copyright @Michał Pańszczyk
4/38

Po raz pierwszy zobaczyła go w 1999 roku na sesji zdjęciowej. „Zakochałam się w tym chłopaku. Pomyślałam: Boże, wow, jaki on piękny! A do tego był jeszcze bez koszulki!”, opowiadała na jednej z konferencji. Rok później Maciej Myszkowski oświadczył się Justynie Steczkowskiej na moście w Budapeszcie. Ślub wzięli w Rzymie. 

5/38
Justyna Steczkowska, Maciej Myszkowski, VIVA! 8/2006
Copyright @COPYRIGHT @MAREK STRASZEWSKI
5/38

W 2017 roku ogłosili separację. Miłość, która połączyła ich wiele lat temu, przetrwała. W VIVIE! Justyna mówiła: „Ra­czej myślę, że już ni­gdy z Maćkiem nie będzie­my samotni. Bo mamy coś, o co bę­dziemy dba­li i co do końca na­szych dni bę­dzie nam przypominało o na­szej wielkiej miłości”.

6/38
Justyna Steczkowska z mężem i dziećmi, "Viva!" kwiecień 2006
Copyright @Marek Straszewski
6/38

23 lata razem. Po chwilowym kryzysie z 2017 roku para wróciła do siebie, odnowiła małżeńską przysięgę i nadal wspólnie cieszy się dziećmi: Leonem, Stanisławem i Heleną. 

7/38
Pary z najdłuższym stażem: Lidia Niedźwiedzka-
-Owsiak 
i Jurek Owsiak
Copyright @Bartek Wieczorek/
Visual Crafters
7/38

Ponad 40 lat razem: Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jurek Owsiak. Razem w życiu, razem w pracy. Dwie indywidualności, dwa mocne charaktery. Nie ukrywają, że czasami między nimi iskrzyło. Dopóki nie pojawiły się dzieci – w 1979 roku Aleksandra, a 10 lat później Ewa. 

8/38
Jerzy Owsiak, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, Viva! 2015
Copyright @Bartek Wieczorek/LAF AM
8/38

Lidia, zwana przez Jurka pieszczotliwie „Dzidzią”, jest dyrektorem do spraw medycznych Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której jej mąż jest założycielem i prezesem. Poznali się jeszcze w liceum. Ich drogi się rozeszły, kiedy ona po maturze dostała się na studia, a on poszedł do wojska.

9/38
Jerzy Owsiak i Lidia Niedźwiedzka-Owsiak
Copyright @Bartek Wieczorek/LAF AM
9/38

To Jurek podjął decyzję o rozstaniu. Ale los pisał dla nich inną historię. Gdy on ponownie zapukał do jej drzwi, pojęli, że są sobie przeznaczeni. Jedno jest pewne. Lidia zawsze stoi #MuremZaOwsiakiem. No bo kto, jak nie ona!

10/38
Pary z najdłuższym stażem: Dorota Segda 
i Stanisław Radwan
Copyright @Piotr Domagała
10/38

30 lat razem. Dorota Segda i Stanisław Radwan. O żonie, która jest rektorką słynnej krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych, żartobliwie mówi: „Jak ty jesteś, Dorotko, magnificencja, to ja jestem magnifikant”. 

11/38
Dorota Segda, Stanisław Radwan
Copyright @Piotr Domagała/PURPLE TALENTS
11/38

Kiedy się poznali, on był szacownym dyrektorem Starego Teatru, ona – początkującą aktorką, studentką, sporo od niego młodszą. Są razem 30 lat, pobrali się w 2001 roku. „Można z nim pić, palić papierosy, palić ognisko, głupio gadać, opowiadać świńskie kawały albo nic nie robić i też jest cudownie”, mówiła o mężu.

12/38
Dorota Segda, Stanisław Radwan
Copyright @Piotr Domagała/PURPLE TALENTS
12/38

A on o niej: „Dorotka ma umiejętność wywoływania we mnie zdziwienia się, zachwytu…”. Wzajemna fascynacja trwa do dziś. Razem oglądają świat, nie tylko krajobrazy, naturę, także sztukę, architekturę. Wspólne przeżywanie piękna jest jednym z najważniejszych doznań w ich życiu.

13/38
Pary z najdłuższym stażem: Krystyna Demska-Olbrychska 
i Daniel Olbrychski
Copyright @. Szymon Szcześniak/
Visual Crafters
13/38

Ponad 20 lat razem: Krystyna Demska-Olbrychska i Daniel Olbrychski. Poznała ich ze sobą Agnieszka Osiecka. Powiedziała: „Krysiu, przyjrzyj się Danielowi, bo jeszcze nie spotkał kobiety, która by na niego zasługiwała”. Ona jest również jego menedżerką.

14/38
Krystyna Demska-Olbrychska, Daniel Olbrychski, Viva! 16/2019
Copyright @Szymon Szcześniak/LAF AM
14/38

Ślub wzięli w tajemnicy przed wszystkimi w Namysłowie w 2003 roku. Żyją we własnym rytmie wśród „zwierzątek” (dwóch kotów, jednego psa i dwóch koni) w ich letniej siedzibie – ukochanym przez Daniela Drohiczynie, czasami spotykają się z dziećmi, wnukami czy przyjaciółmi.

15/38
Krystyna Demska-Olbrychska, Daniel Olbrychski, Viva! 16/2019
Copyright @Szymon Szcześniak/LAF AM
15/38

 Daniel obowiązkowo ćwiczy. Na pytanie, na czym polega tajemnica udanego związku, Krystyna odpowiada: „Przez ponad 20 lat codzienna gra w »dwa ognie«, cokolwiek by to miało znaczyć”

16/38
Pary z najdłuższym stażem: Magda Gessler 
i Waldemar Kozerawski
Copyright @Iza Grzybowska
16/38

20 lat razem: 
Magda Gessler 
i Waldemar Kozerawski. Dla niego Magda jest „kobietą, na którą czekał całe życie”. A ona, gdy go poznała, zapomniała o całym świecie, nawet o... narzeczonym. To było 36 lat temu. Mimo uczucia rozstali się na wiele lat. Los jednak dał im drugą szansę. 

17/38
Magda Gessler i Waldemar Kozerawski
Copyright @Iza Grzybowska/VOYK
17/38

Choć media co rusz plotkują o ich ślubie, oni nie zaprzeczają ani nie potwierdzają. Żyją nadal na dwa domy – jego w Kanadzie i jej w Polsce. Pandemia mocno utrudniła im kontakt...

18/38
Magda Gessler i Waldemar Kozerawski
Copyright @Iza Grzybowska/VOYK
18/38

Starają się widywać regularnie, a gdy Magda odwiedza Waldemara w Toronto, gdzie jej ukochany ma klinikę, idą na ostrygi do ulubionej restauracji. Rano to on szykuje dla niej śniadanie. Widać, że ta miłość na odległość trwa bez większych… rewolucji.

19/38
Pary z najdłuższym stażem: Grażyna Szapołowska 
i Eryk Stępniewski
Copyright @Robert Wolański
19/38

Ponad 20 lat razem. Grażyna Szapołowska i Eryk Stępniewski: co on takiego w sobie ma, że seksbomba polskiego kina, kobieta otoczona uwielbieniem mężczyzn, trzykrotna mężatka złożyła w końcu „broń” i stworzyła z nim udany związek? Dla tej miłości francuski biznesmen porzucił... konie, kobiety i wolność.

20/38
Grażyna Szapołowska i Eryk Stępniewski, Viva! 2008
Copyright @Iza Grzybowska/VOYK
20/38

Do Polski przyjechał na krótko. Nawet nie wiedział, kim jest kobieta przedstawiona mu przez Deląga przy kawiarnianym stoliku. Zapytała: „Czy te piękne oczy muszą być takie smutne?”. A on po latach powiedział: „Podoba mi się Grażyna, ale nie przepadam za Szapołowską”. Grażyna podoba mu się nadal!

21/38
Barbara Stuhr, Jerzy Stuhr, VIVA! 2016
Copyright @Robert Wolański
21/38

50 lat razem: Barbara i Jerzy Stuhrowie - Charyzmatyczny aktor, reżyser i wybitna skrzypaczka. Jest jego muzą od… przedszkola, bo tam się poznali. Ale musiał „trochę” poczekać i oświadczył się, gdy Barbara miała 20 lat. Małżeństwem są od ponad 50.

22/38
Barbara Stuhr, Jerzy Stuhr, VIVA! 2016
Copyright @Robert Wolański
22/38

Nie można powiedzieć, żeby aktor, reżyser i skrzypaczka, założycielka kwartetu smyczkowego Amar Corde byli nierozłączni. Każde z nich robiło przecież karierę. Jednak gdy przychodziły trudne momenty, zawsze stawiali im czoła razem. Sekret trwałości ich związku? „Ja się z moją żoną nie nudzę”, wyznał Jerzy.

23/38
Barbara Stuhr, Jerzy Stuhr, VIVA! 2016
Copyright @Robert Wolański
23/38

„Kiedy patrzę na nasze życie wstecz, na to, że z początku człowiek był taki łapczywy, nienasycony, zaaferowany, to dzisiaj myślę tylko, jaka ogromna przychylność losu nas spotkała, że nasze dzieci nie chodziły głodne, że nie było wojny. To jest cud, za który codziennie dziękuję”, mówiła nam w 2016 roku ona.

24/38
Dorota Chotecka, Radosław Pazura
Copyright @Zuza Krajewska/LAF AM
24/38

29 lat razem: 
Dorota Chotecka 
i Radosław Pazura. Poznali się w szkole filmowej. Ona schodziła po schodach, on na nią spojrzał i… są już ze sobą on niemal trzech dekad. Cezurą w ich życiu okazał się tragiczny wypadek samochodowy, w którym zginął przyjaciel Radosława, a on sam i jeszcze jeden pasażer ocaleli. 

25/38
Dorota Chotecka i Radosław Pazura
Copyright @Zuza Krajewska/LAF AM
25/38

Był rok 2003. To traumatyczne wydarzenie sprawiło, że całkowicie przewartościowali swój związek. Ślub wzięli jeszcze tego samego roku w Boże Narodzenie w jednym z klasztorów pod Rzymem. Cztery lata później na świat przyszła Klara Maria.

26/38
Dorota Chotecka i Radosław Pazura
Copyright @Zuza Krajewska/LAF AM
26/38

W wywiadzie dla nas Radosław powiedział, że będzie zabiegał o Dorotę do końca swoich dni. Dorota, że „są strasznie za sobą”. Ich recepta na udany związek? Dużo rozmawiać, po prostu być ze sobą. 

27/38
Natasza Urbańska, Janusz Józefowicz, VIVA! 3/2021
Copyright @Mateusz Stankiewicz/SameSame
27/38

Kiedy Natasza po raz pierwszy zobaczyła Janusza, chodziła jeszcze do podstawówki. On szukał ludzi do zespołu, z którym stworzył najsłynniejszy polski musical „Metro”. Nie przyjął jej. Kazał wracać do szkoły.

28/38
Natasza Urbańska, Janusz Józefowicz, VIVA! 3/2021
Copyright @Mateusz Stankiewicz/SameSame
28/38

Ale później… „Gdy przyszłam po raz drugi, Janusz powiedział, że mnie pamięta. A byłam już kompletnie zmieniona, przefarbowałam włosy, obcięłam je, a on siedział na balkonie i powiedział: »Miałaś dłuższe włosy«”, wspominała w wywiadzie dla VIVY! Natasza. Reżyser i aktorka pobrali się 14 lat temu. 

29/38
Natasza Urbańska, Janusz Józefowicz, VIVA! 3/2021
Copyright @Mateusz Stankiewicz/SameSame
29/38

Mieszkają poza Warszawą, w dworku w Emilinie. „I w tej chwili to ważne miejsce w naszym życiu. Zamykamy się w nim i właściwie niczego nam nie brakuje”, mówił Janusz w VIVIE! w 2021 roku.

30/38
Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor, VIVA! 2010
Copyright @Marlena Bielinska/MOVE
30/38

20 lat razem: Maciej Dowbor i Joanna Koroniewska. Poznali się na planie serialu „M jak miłość”. Mieli wtedy po 24 lata. W 2010 roku w VIVIE! on mówił: „Robiłem wywiady dla telewizji z serialowymi twórcami. I jakoś tak wyszło, że Joasię zostawiłem na koniec”.

31/38
Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor, VIVA! 2010
Copyright @Marlena Bielinska/MOVE
31/38

Przeczytałem, że ona jest z Torunia, tak jak ja. To był jakiś punkt zaczepienia. (...) Nie lubię określenia: miłość od pierwszego wejrzenia, ale na pewno był to rodzaj zauroczenia od pierwszego wejrzenia”. Maciej mówił, że dla niego ważne jest, żeby rodzina była bezpieczną przystanią.

32/38
Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor, VIVA! 2010
Copyright @Marlena Bielinska/MOVE
32/38

I taką rodzinę właśnie stworzyli z Joanną. Pobrali się w 2014 roku. Mają dwie córki.

33/38
Lucyna Kirwil, Jerzy Bralczyk, VIVA! maj 2018
Copyright @Szymon Szcześniak/LAF AM
33/38

40 lat razem: Lucyna Kirwil i Jerzy Bralczyk. „»Kocham« – to jeszcze nie wiem, czy to uczucie na dłużej. Ale »pokochawszy« to już na całe życie”, tłumaczyła w VIVIE! Lucyna Kirwil, żona Jerzego Bralczyka, z którym razem napisała książkę „Pokochawszy”. 

34/38
Jerzy Bralczyk z żoną
Copyright @Michał Mutor/Agencja Gazeta
34/38

Pani psycholog i profesor języka polskiego są razem 40 lat. „Mąż jest raczej z XIX wieku, chociaż żyje w wieku XXI. Takie wartości jak uczucia, miłość są dla niego bardzo ważne”, mówiła w wywiadzie.

35/38
Lucyna Kirwil, Jerzy Bralczyk, VIVA! maj 2018
Copyright @Szymon Szcześniak/LAF AM
35/38

Za to Jerzy Bralczyk opowiadał o żonie: „W drugim człowieku często pociąga nas jakiś bardzo drobny szczegół. Ja przepadam za tym, jak żona się uśmiecha, i taki drobiazg, że ma dołek w jednym tylko policzku”.

36/38
Mariola Bojarska-Ferenc, Ryszard Ferenc, VIVA! 15/2021
Copyright @KRZYSZTOF OPALIŃSKI
36/38

34 lata razem: Mariola Bojarska-Ferenc i Ryszard Ferenc. Ona była trzy dni po rozwodzie z pierwszym mężem. Przyszła na wywiad z Wojciechem Fibakiem. Słynnemu tenisiście towarzyszył Ryszard Ferenc, który to spotkanie wspominał na łamach VIVY!

37/38
Mariola Bojarska-Ferenc, Ryszard Ferenc, VIVA! 15/2021
Copyright @KRZYSZTOF OPALIŃSKI
37/38

„To było 2 listopada. Mariola intrygująco prowadziła rozmowę, była głodna wiedzy, świata. (...) Od razu wciągnąłem Mariolę w nasze wspólne życie. Brnęliśmy w tę miłość oboje, wpadliśmy w jakiś niesamowity wir, którego nie dało się okiełznać. I on trwa do dziś”.

38/38
Mariola Bojarska-Ferenc, Ryszard Ferenc, VIVA! 15/2021
Copyright @KRZYSZTOF OPALIŃSKI
38/38

Mariola opowiadała o mężu: „Wiem, że na męża mogę liczyć w każdej sytuacji. Nigdy by mnie nie opuścił w ciężkich chwilach. Gdybym była na końcu świata i zadzwoniła, że jest mi potrzebny, nie pytałby, co się stało, tylko przyleciałby od razu”. Dla obojga miłość to jedyna pewna rzecz w życiu.

18-24 KWIETNIA
szaleństwo zakupów
Do -30% na wybrane nowości
Do -30% na wybrane nowości
Rabat do -30% na wybrane nowoś... więcej»
Zobacz
+
Do -30% na wybrane nowości
Online
Stacjonarnie

Rabat do -30% na wybrane nowości z kolekcji Wiosna/Lato 2024 i wiele więcej! Oferta dostępna w sklepach stacjonarnych i na gomez.pl. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie www.  

Produkt widoczny na zdjęciu nie jest objęty rabatami.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Zobacz
Dodatkowe -20% na cały asortyment
Dodatkowe -20% na cały asortyment
Moda ORSAY oferuje każdej kobi... więcej»
Kod rabatowy:WIOSNA
Zobacz
+
Dodatkowe -20% na cały asortyment
Online
Stacjonarnie

Moda ORSAY oferuje każdej kobiecie możliwość poczucia się sobą niezależnie od sytuacji, nastroju czy rozmiaru ubrania. Skorzystaj z dodatkowej 20% zniżki na wszystko w sklepach stacjonarnych i na orsay.pl. Zniżka nie dotyczy bonów podarunkowych. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:WIOSNA
Zobacz
-20% na wybrane produkty
-20% na wybrane produkty
Rabat 20% na cały asortyment z... więcej»
Kod rabatowy:szalenstwo20
Zobacz
+
-20% na wybrane produkty
Online

Rabat 20% na cały asortyment z wyłączeniem kolekcji Sablewska x Gabriella. Oferta dostępna na gabriella.pl. Nie łączy się z innymi promocjami. Szczegóły na stronie. 

Najniższa cena produktu ze zdjęcia 30 dni przed obniżką - 16,90 zł. 

Cena po zastosowaniu rabatu - 13,52 zł.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:szalenstwo20
Zobacz
-20% na całą kolekcję Doctor Nap
-20% na całą kolekcję Doctor Nap
Rabat dotyczy całej kolekcji d... więcej»
Zobacz
+
-20% na całą kolekcję Doctor Nap
Online

Rabat dotyczy całej kolekcji dostępnej na www.doctornap.com i łączy się z innymi promocjami. Szczegóły na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Zobacz
-40% przy zakupach za min. 50 zł
-40% przy zakupach za min. 50 zł
Skorzystaj z kodu WIOSNA40 i o... więcej»
Kod rabatowy:WIOSNA40
Zobacz
+
-40% przy zakupach za min. 50 zł
Online

Skorzystaj z kodu WIOSNA40 i otrzymaj 40% zniżki na produkty nieprzecenione, oznaczone tym kodem na eveline.pl/skorzystaj-z-promocji przy zakupach za min. 50 zł. Oferta ważna tylko na eveline.pl w dniach 18-24.04.2024. Kody rabatowe nie łączą się. Szczegóły na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:WIOSNA40
Zobacz
-50% na drugi tańszy produkt
-50% na drugi tańszy produkt
Rabat 50% na drugi produkt w n... więcej»
Kod rabatowy:Triumph24
Zobacz
+
-50% na drugi tańszy produkt
Online
Stacjonarnie

Rabat 50% na drugi produkt w niższej cenie. Obejmuje wybrany asortyment dostępny w sklepach stacjonarnych, outletach, wybranych sklepach partnerskich i na pl.triumph.com. Oferta nie łączy się z innymi promocjami. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:Triumph24
Zobacz
REKLAMA

Wideo

Maciej Musiał zadzwonił do Dagmary Kaźmierskiej z przeprosinami. Wcześniej zamieścił w sieci niestosowny komentarz

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.