Jak się poznali i co dziś jest dla nich najważniejsze?

Małgorzata Lewandowska 13 lutego 2021 18:44

Są ze sobą na dobre i na złe. W szczęściu, zdrowiu i w chorobie. Słowa przysięgi małżeńskiej: „Ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską...” mają dla nich głęboki sens i towarzyszą im na co dzień. Nasi bohaterowie udowadniają, że uczucie „na długim dystansie” jest możliwe. Lidia Niedźwiecka-Owsiak i Jurek Owsiak, Dorota Chotecka i Radosław Pazura, Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel, a także wiele wiele innych par! Poznajcie ich niezwykłe historie miłosne.  

1/29
Pary z najdłuższym stażem: Beata Ścibakówna 
i Jan Englert
Copyright @Jacek Poremba
1/29

26 lat razem: Beata Ścibakówna  i Jan Englert - Kiedy zostali bohaterami pierwszej okładki VIVY!, byli rok po ślubie. 2 września 2020 roku świętowali srebrne gody. Gdy narodziło się między nimi uczucie, ich związek wywołał skandal. Ale miłość profesora i jego studentki przetrwała wszelkie burze.

2/29
Beata Ścibakówna i Jan Englert, Viva! maj 2007
Copyright @Jacek Poremba
2/29

On zaś wyznawał, że dopiero między czterdziestką a pięćdziesiątką zaniechał „poszukiwania niezwykłych wrażeń, miotania się”. I że Beata zaskoczyła go niezwykłym spokojem. Owocem ich związku jest 20-letnia dziś córka.

3/29
Jan Englert, Beata Ścibakówna, Viva! 2002
Copyright @Jacek Piotrowski
3/29

Helena poszła w ślady rodziców – gra w filmach i serialach i studiuje w jednej z artystycznych szkół w Nowym Jorku.

4/29
Pary z najdłuższym stażem: Justyna Steczkowska 
i Maciej Myszkowski
Copyright @Michał Pańszczyk
4/29

21 lat razem: Justyna Steczkowska i Maciej Myszkowski-Kiedyś Justyna zwierzyła się VIVIE!: „Choć byłam wśród ludzi i nie unikałam towarzystwa mężczyzn, nie potrafiłam nikogo tak naprawdę pokochać…”. Tak było, dopóki nie zobaczyła… zdjęcia Macieja z sesji, w której występował jako model. 

5/29
Justyna Steczkowska, Maciej Myszkowski, VIVA! 8/2006
Copyright @COPYRIGHT @MAREK STRASZEWSKI
5/29

Był rok 1999. Dalej było równie romantycznie. Oświadczyny na moście w Budapeszcie i „tak”, które powiedzieli sobie w 2000 roku w Rzymie. Małżeńskie szczęście zakłóciła jednak choroba nowotworowa Macieja.

6/29
Justyna Steczkowska z mężem i dziećmi, "Viva!" kwiecień 2006
Copyright @Marek Straszewski
6/29

Justyna mówiła wtedy, że zrozumiała, jak kruche jest życie. Po chwilowym kryzysie w 2017 roku para wróciła do siebie, odnowiła małżeńską przysięgę i nadal wspólnie cieszy się dziećmi: Leonem, Stanisławem i Heleną. 

7/29
Pary z najdłuższym stażem: Lidia Niedźwiedzka-
-Owsiak 
i Jurek Owsiak
Copyright @Bartek Wieczorek/
Visual Crafters
7/29

40 lat razem Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jurek Owsiak- Razem w życiu, razem w pracy. Dwie indywidualności, dwa mocne charaktery. Nie ukrywają, że czasami między nimi iskrzyło. Dopóki nie pojawiły się dzieci – w 1979 roku Aleksandra, a 10 lat później Ewa. 

8/29
Jerzy Owsiak, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, Viva! 2015
Copyright @Bartek Wieczorek/LAF AM
8/29

Lidia, zwana przez Jurka pieszczotliwie „Dzidzią”, jest dyrektorem do spraw medycznych Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której jej mąż jest założycielem i prezesem. Poznali się jeszcze w liceum. Ich drogi się rozeszły, kiedy ona po maturze dostała się na studia, a on poszedł do wojska.

9/29
Jerzy Owsiak i Lidia Niedźwiedzka-Owsiak
Copyright @Bartek Wieczorek/LAF AM
9/29

To Jurek podjął decyzję o rozstaniu. Ale los pisał dla nich inną historię. Gdy Jurek ponownie zapukał do jej drzwi, pojęli, że są sobie przeznaczeni. Jedno jest pewne. Lidia zawsze stoi #MuremZaOwsiakiem. No bo kto, jak nie ona!

10/29
Pary z najdłuższym stażem: Dorota Segda 
i Stanisław Radwan
Copyright @Piotr Domagała
10/29

 24 lata razem Dorota Segda i Stanisław Radwan-O żonie, która jest rektorem słynnej krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych, żartobliwie mówi: „Jak ty jesteś, Dorotko, magnificencja, to ja jestem magnifikant”. 

11/29
Dorota Segda, Stanisław Radwan
Copyright @Piotr Domagała/PURPLE TALENTS
11/29

Kiedy się poznali, on był szacownym dyrektorem Starego Teatru, ona – początkującą aktorką, studentką, sporo od niego młodszą. Są razem 24 lata, pobrali się w 2001 roku. „Można z nim pić, palić papierosy, palić ognisko, głupio gadać, opowiadać świńskie kawały albo nic nie robić i też jest cudownie”, mówiła o mężu.

12/29
Dorota Segda, Stanisław Radwan
Copyright @Piotr Domagała/PURPLE TALENTS
12/29

A on o niej: „Dorotka ma umiejętność wywoływania we mnie zdziwienia się, zachwytu…”. Wzajemna fascynacja trwa do dziś. Razem oglądają świat, nie tylko krajobrazy, naturę, także sztukę, architekturę. Wspólne przeżywanie piękna jest jednym z najważniejszych doznań w ich życiu.

13/29
Pary z najdłuższym stażem: Krystyna Demska-Olbrychska 
i Daniel Olbrychski
Copyright @. Szymon Szcześniak/
Visual Crafters
13/29

20 lat razem: Krystyna Demska-Olbrychska i Daniel Olbrychski-Poznała ich ze sobą Agnieszka Osiecka. Powiedziała: „Krysiu, przyjrzyj się Danielowi, bo jeszcze nie spotkał kobiety, która by na niego zasługiwała”. Naczelny amant polskiego kina i ona, teatrolożka i jego menedżerka, są ze sobą przeszło 20 lat.

14/29
Krystyna Demska-Olbrychska, Daniel Olbrychski, Viva! 16/2019
Copyright @Szymon Szcześniak/LAF AM
14/29

Ślub wzięli w tajemnicy przed wszystkimi w Namysłowie w 2003 roku. Żyją we własnym rytmie wśród „zwierzątek” (dwóch kotów, jednego psa i dwóch koni) w ich letniej siedzibie – ukochanym przez Daniela Drohiczynie, czasami spotykają się z dziećmi, wnukami czy przyjaciółmi.

15/29
Krystyna Demska-Olbrychska, Daniel Olbrychski, Viva! 16/2019
Copyright @Szymon Szcześniak/LAF AM
15/29

 Daniel obowiązkowo ćwiczy. Na pytanie, na czym polega tajemnica udanego związku, Krystyna odpowiada: „Przez ponad 20 lat codzienna gra w »dwa ognie«, cokolwiek by to miało znaczyć”

16/29
Pary z najdłuższym stażem: Magda Gessler 
i Waldemar Kozerawski
Copyright @Iza Grzybowska
16/29

18 lat razem: 
Magda Gessler 
i Waldemar Kozerawski-Dla Waldemara Magda jest „kobietą, na którą czekał całe życie”. A ona, gdy go poznała, zapomniała o całym świecie, nawet o... narzeczonym. To było 35 lat temu. Mimo uczucia rozstali się na wiele lat. Los jednak dał im drugą szansę. Tworzą parę od 18 lat.

17/29
Magda Gessler i Waldemar Kozerawski
Copyright @Iza Grzybowska/VOYK
17/29

Choć media co rusz plotkują o ich ślubie (niedawno na palcu Magdy pojawiła się obrączka), oni nie zaprzeczają ani nie potwierdzają. Żyją nadal na dwa domy – jego w Kanadzie i jej w Polsce.

18/29
Magda Gessler i Waldemar Kozerawski
Copyright @Iza Grzybowska/VOYK
18/29

Widują się regularnie, a gdy Magda odwiedza Waldemara w Toronto, gdzie jej ukochany ma klinikę, idą na ostrygi do ulubionej restauracji. Rano to on szykuje dla niej śniadanie. Widać, że ta miłość na odległości trwa bez większych… rewolucji.

19/29
Pary z najdłuższym stażem: Grażyna Szapołowska 
i Eryk Stępniewski
Copyright @Robert Wolański
19/29

19 lat razem Grażyna Szapołowska i Eryk Stępniewski- Co on takiego w sobie ma, że seksbomba polskiego kina, kobieta otoczona uwielbieniem mężczyzn, trzykrotna mężatka złożyła w końcu „broń” i stworzyła z nim udany związek? Dla tej miłości francuski biznesmen porzucił... konie, kobiety i wolność.

20/29
Grażyna Szapołowska i Eryk Stępniewski, Viva! 2008
Copyright @Iza Grzybowska/VOYK
20/29

Do Polski przyjechał na krótko. Nawet nie wiedział, kim jest kobieta przedstawiona mu przez Deląga przy kawiarnianym stoliku. Zapytała: „Czy te piękne oczy muszą być takie smutne?”. A on po latach powiedział: „Podoba mi się Grażyna, ale nie przepadam za Szapołowską”. Grażyna podoba mu się nadal!

21/29
Pary z najdłuższym stażem: Katarzyna Cichopek 
i Marcin Hakiel
Copyright @ Olga Majrowska
21/29

16 lat razem Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel- Poznali się w 2005 roku na planie „Tańca z Gwiazdami” i szybko zostali parą. „Trenowaliśmy rumbę, czyli taniec miłości. Ja byłem wtedy w pracy, więc starałem się mocno trzymać moje uczucia na wodzy”, wspominał Marcin.

22/29
Marcin Hakiel i Katarzyna Cichopek, VIVA! 18/2019, Marcin Hakiel i Katarzyna Cichopek, VIVA! wrzesień 2019
Copyright @Olga Majrowska
22/29

Ich bajkowy ślub we wrześniu 2009 roku w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem relacjonowała VIVA! Związek państwa Hakielów rozwijał się w świetle fleszy, co było dla obojga trudną próbą.

23/29
Marcin Hakiel i Katarzyna Cichopek, VIVA! 18/2019, Marcin Hakiel i Katarzyna Cichopek, VIVA! wrzesień 2019
Copyright @Olga Majrowska
23/29

 Jak teraz wygląda ich życie? Nie ukrywają, że nie zawsze jest usłane różami, ale oboje należą do ludzi, którzy, gdy coś się zepsuje, naprawiają. Są rodzicami Adama i Helenki. 

24/29
Barbara Stuhr, Jerzy Stuhr, VIVA! 2016
Copyright @Robert Wolański
24/29

50 lat razem: Barbara i Jerzy Stuhrowie - Charyzmatyczny aktor, reżyser i wybitna skrzypaczka. Jest jego muzą od… przedszkola, bo tam się poznali. Ale musiał „trochę” poczekać i oświadczył się, gdy Barbara miała 20 lat. Małżeństwem są od 50.

25/29
Barbara Stuhr, Jerzy Stuhr, VIVA! 2016
Copyright @Robert Wolański
25/29

Choć często nie było go w domu, bo jeździł ze spektaklami po całym świecie, w najtrudniejszych momentach, w chorobie byli zawsze razem. Sekret trwałości ich związku? „Ja się z moją żoną nie nudzę”, wyznał Jerzy.

26/29
Barbara Stuhr, Jerzy Stuhr, VIVA! 2016
Copyright @Robert Wolański
26/29

Łączy ich miłość do Włoch, gdzie Barbara studiowała, Krakowa, gdzie mają swoje ścieżki, oraz wspólne podróże i dzieci – Maciek i Marianna.

27/29
Dorota Chotecka, Radosław Pazura
Copyright @Zuza Krajewska/LAF AM
27/29

27 lat razem 
Dorota Chotecka 
i Radosław Pazura- Poznali się w szkole filmowej. Ona schodziła po schodach, on na nią spojrzał i… są już ze sobą 27 lat. Cezurą w ich życiu okazał się tragiczny wypadek samochodowy, w którym zginął przyjaciel Radosława, a on sam i jeszcze jeden pasażer ocaleli. 

28/29
Dorota Chotecka i Radosław Pazura
Copyright @Zuza Krajewska/LAF AM
28/29

Był rok 2003. To traumatyczne wydarzenie sprawiło, że całkowicie przewartościowali swój związek. Ślub wzięli jeszcze tego samego roku w Boże Narodzenie w jednym z klasztorów pod Rzymem. Cztery lata później na świat przyszła Klara Maria.

29/29
Dorota Chotecka i Radosław Pazura
Copyright @Zuza Krajewska/LAF AM
29/29

W wywiadzie dla nas Radosław powiedział, że będzie zabiegał o Dorotę do końca swoich dni. Dorota, że „są strasznie za sobą”. Ich recepta na udany związek? Dużo rozmawiać, po prostu być ze sobą. 

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.