Jak się poznali i co dziś jest dla nich najważniejsze?

Małgorzata Lewandowska 13 lutego 2021 18:44

Są ze sobą na dobre i na złe. W szczęściu, zdrowiu i w chorobie. Słowa przysięgi małżeńskiej: „Ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską...” mają dla nich głęboki sens i towarzyszą im na co dzień. Nasi bohaterowie udowadniają, że uczucie „na długim dystansie” jest możliwe. Lidia Niedźwiecka-Owsiak i Jurek Owsiak, Dorota Chotecka i Radosław Pazura, Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel, a także wiele wiele innych par! Poznajcie ich niezwykłe historie miłosne.  

1/29
Pary z najdłuższym stażem: Beata Ścibakówna 
i Jan Englert
Copyright @Jacek Poremba
1/29

26 lat razem: Beata Ścibakówna  i Jan Englert - Kiedy zostali bohaterami pierwszej okładki VIVY!, byli rok po ślubie. 2 września 2020 roku świętowali srebrne gody. Gdy narodziło się między nimi uczucie, ich związek wywołał skandal. Ale miłość profesora i jego studentki przetrwała wszelkie burze.

2/29
Beata Ścibakówna i Jan Englert, Viva! maj 2007
Copyright @Jacek Poremba
2/29

On zaś wyznawał, że dopiero między czterdziestką a pięćdziesiątką zaniechał „poszukiwania niezwykłych wrażeń, miotania się”. I że Beata zaskoczyła go niezwykłym spokojem. Owocem ich związku jest 20-letnia dziś córka.

3/29
Jan Englert, Beata Ścibakówna, Viva! 2002
Copyright @Jacek Piotrowski
3/29

Helena poszła w ślady rodziców – gra w filmach i serialach i studiuje w jednej z artystycznych szkół w Nowym Jorku.

4/29
Pary z najdłuższym stażem: Justyna Steczkowska 
i Maciej Myszkowski
Copyright @Michał Pańszczyk
4/29

21 lat razem: Justyna Steczkowska i Maciej Myszkowski-Kiedyś Justyna zwierzyła się VIVIE!: „Choć byłam wśród ludzi i nie unikałam towarzystwa mężczyzn, nie potrafiłam nikogo tak naprawdę pokochać…”. Tak było, dopóki nie zobaczyła… zdjęcia Macieja z sesji, w której występował jako model. 

5/29
Justyna Steczkowska, Maciej Myszkowski, VIVA! 8/2006
Copyright @COPYRIGHT @MAREK STRASZEWSKI
5/29

Był rok 1999. Dalej było równie romantycznie. Oświadczyny na moście w Budapeszcie i „tak”, które powiedzieli sobie w 2000 roku w Rzymie. Małżeńskie szczęście zakłóciła jednak choroba nowotworowa Macieja.

6/29
Justyna Steczkowska z mężem i dziećmi, "Viva!" kwiecień 2006
Copyright @Marek Straszewski
6/29

Justyna mówiła wtedy, że zrozumiała, jak kruche jest życie. Po chwilowym kryzysie w 2017 roku para wróciła do siebie, odnowiła małżeńską przysięgę i nadal wspólnie cieszy się dziećmi: Leonem, Stanisławem i Heleną. 

7/29
Pary z najdłuższym stażem: Lidia Niedźwiedzka-
-Owsiak 
i Jurek Owsiak
Copyright @Bartek Wieczorek/
Visual Crafters
7/29

40 lat razem Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jurek Owsiak- Razem w życiu, razem w pracy. Dwie indywidualności, dwa mocne charaktery. Nie ukrywają, że czasami między nimi iskrzyło. Dopóki nie pojawiły się dzieci – w 1979 roku Aleksandra, a 10 lat później Ewa. 

8/29
Jerzy Owsiak, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, Viva! 2015
Copyright @Bartek Wieczorek/LAF AM
8/29

Lidia, zwana przez Jurka pieszczotliwie „Dzidzią”, jest dyrektorem do spraw medycznych Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której jej mąż jest założycielem i prezesem. Poznali się jeszcze w liceum. Ich drogi się rozeszły, kiedy ona po maturze dostała się na studia, a on poszedł do wojska.

9/29
Jerzy Owsiak i Lidia Niedźwiedzka-Owsiak
Copyright @Bartek Wieczorek/LAF AM
9/29

To Jurek podjął decyzję o rozstaniu. Ale los pisał dla nich inną historię. Gdy Jurek ponownie zapukał do jej drzwi, pojęli, że są sobie przeznaczeni. Jedno jest pewne. Lidia zawsze stoi #MuremZaOwsiakiem. No bo kto, jak nie ona!

10/29
Pary z najdłuższym stażem: Dorota Segda 
i Stanisław Radwan
Copyright @Piotr Domagała
10/29

 24 lata razem Dorota Segda i Stanisław Radwan-O żonie, która jest rektorem słynnej krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych, żartobliwie mówi: „Jak ty jesteś, Dorotko, magnificencja, to ja jestem magnifikant”. 

11/29
Dorota Segda, Stanisław Radwan
Copyright @Piotr Domagała/PURPLE TALENTS
11/29

Kiedy się poznali, on był szacownym dyrektorem Starego Teatru, ona – początkującą aktorką, studentką, sporo od niego młodszą. Są razem 24 lata, pobrali się w 2001 roku. „Można z nim pić, palić papierosy, palić ognisko, głupio gadać, opowiadać świńskie kawały albo nic nie robić i też jest cudownie”, mówiła o mężu.

12/29
Dorota Segda, Stanisław Radwan
Copyright @Piotr Domagała/PURPLE TALENTS
12/29

A on o niej: „Dorotka ma umiejętność wywoływania we mnie zdziwienia się, zachwytu…”. Wzajemna fascynacja trwa do dziś. Razem oglądają świat, nie tylko krajobrazy, naturę, także sztukę, architekturę. Wspólne przeżywanie piękna jest jednym z najważniejszych doznań w ich życiu.

13/29
Pary z najdłuższym stażem: Krystyna Demska-Olbrychska 
i Daniel Olbrychski
Copyright @. Szymon Szcześniak/
Visual Crafters
13/29

20 lat razem: Krystyna Demska-Olbrychska i Daniel Olbrychski-Poznała ich ze sobą Agnieszka Osiecka. Powiedziała: „Krysiu, przyjrzyj się Danielowi, bo jeszcze nie spotkał kobiety, która by na niego zasługiwała”. Naczelny amant polskiego kina i ona, teatrolożka i jego menedżerka, są ze sobą przeszło 20 lat.

14/29
Krystyna Demska-Olbrychska, Daniel Olbrychski, Viva! 16/2019
Copyright @Szymon Szcześniak/LAF AM
14/29

Ślub wzięli w tajemnicy przed wszystkimi w Namysłowie w 2003 roku. Żyją we własnym rytmie wśród „zwierzątek” (dwóch kotów, jednego psa i dwóch koni) w ich letniej siedzibie – ukochanym przez Daniela Drohiczynie, czasami spotykają się z dziećmi, wnukami czy przyjaciółmi.

15/29
Krystyna Demska-Olbrychska, Daniel Olbrychski, Viva! 16/2019
Copyright @Szymon Szcześniak/LAF AM
15/29

 Daniel obowiązkowo ćwiczy. Na pytanie, na czym polega tajemnica udanego związku, Krystyna odpowiada: „Przez ponad 20 lat codzienna gra w »dwa ognie«, cokolwiek by to miało znaczyć”

16/29
Pary z najdłuższym stażem: Magda Gessler 
i Waldemar Kozerawski
Copyright @Iza Grzybowska
16/29

18 lat razem: 
Magda Gessler 
i Waldemar Kozerawski-Dla Waldemara Magda jest „kobietą, na którą czekał całe życie”. A ona, gdy go poznała, zapomniała o całym świecie, nawet o... narzeczonym. To było 35 lat temu. Mimo uczucia rozstali się na wiele lat. Los jednak dał im drugą szansę. Tworzą parę od 18 lat.

17/29
Magda Gessler i Waldemar Kozerawski
Copyright @Iza Grzybowska/VOYK
17/29

Choć media co rusz plotkują o ich ślubie (niedawno na palcu Magdy pojawiła się obrączka), oni nie zaprzeczają ani nie potwierdzają. Żyją nadal na dwa domy – jego w Kanadzie i jej w Polsce.

18/29
Magda Gessler i Waldemar Kozerawski
Copyright @Iza Grzybowska/VOYK
18/29

Widują się regularnie, a gdy Magda odwiedza Waldemara w Toronto, gdzie jej ukochany ma klinikę, idą na ostrygi do ulubionej restauracji. Rano to on szykuje dla niej śniadanie. Widać, że ta miłość na odległości trwa bez większych… rewolucji.

19/29
Pary z najdłuższym stażem: Grażyna Szapołowska 
i Eryk Stępniewski
Copyright @Robert Wolański
19/29

19 lat razem Grażyna Szapołowska i Eryk Stępniewski- Co on takiego w sobie ma, że seksbomba polskiego kina, kobieta otoczona uwielbieniem mężczyzn, trzykrotna mężatka złożyła w końcu „broń” i stworzyła z nim udany związek? Dla tej miłości francuski biznesmen porzucił... konie, kobiety i wolność.

20/29
Grażyna Szapołowska i Eryk Stępniewski, Viva! 2008
Copyright @Iza Grzybowska/VOYK
20/29

Do Polski przyjechał na krótko. Nawet nie wiedział, kim jest kobieta przedstawiona mu przez Deląga przy kawiarnianym stoliku. Zapytała: „Czy te piękne oczy muszą być takie smutne?”. A on po latach powiedział: „Podoba mi się Grażyna, ale nie przepadam za Szapołowską”. Grażyna podoba mu się nadal!

21/29
Pary z najdłuższym stażem: Katarzyna Cichopek 
i Marcin Hakiel
Copyright @ Olga Majrowska
21/29

16 lat razem Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel- Poznali się w 2005 roku na planie „Tańca z Gwiazdami” i szybko zostali parą. „Trenowaliśmy rumbę, czyli taniec miłości. Ja byłem wtedy w pracy, więc starałem się mocno trzymać moje uczucia na wodzy”, wspominał Marcin.

22/29
Marcin Hakiel i Katarzyna Cichopek, VIVA! 18/2019, Marcin Hakiel i Katarzyna Cichopek, VIVA! wrzesień 2019
Copyright @Olga Majrowska
22/29

Ich bajkowy ślub we wrześniu 2009 roku w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem relacjonowała VIVA! Związek państwa Hakielów rozwijał się w świetle fleszy, co było dla obojga trudną próbą.

23/29
Marcin Hakiel i Katarzyna Cichopek, VIVA! 18/2019, Marcin Hakiel i Katarzyna Cichopek, VIVA! wrzesień 2019
Copyright @Olga Majrowska
23/29

 Jak teraz wygląda ich życie? Nie ukrywają, że nie zawsze jest usłane różami, ale oboje należą do ludzi, którzy, gdy coś się zepsuje, naprawiają. Są rodzicami Adama i Helenki. 

24/29
Barbara Stuhr, Jerzy Stuhr, VIVA! 2016
Copyright @Robert Wolański
24/29

50 lat razem: Barbara i Jerzy Stuhrowie - Charyzmatyczny aktor, reżyser i wybitna skrzypaczka. Jest jego muzą od… przedszkola, bo tam się poznali. Ale musiał „trochę” poczekać i oświadczył się, gdy Barbara miała 20 lat. Małżeństwem są od 50.

25/29
Barbara Stuhr, Jerzy Stuhr, VIVA! 2016
Copyright @Robert Wolański
25/29

Choć często nie było go w domu, bo jeździł ze spektaklami po całym świecie, w najtrudniejszych momentach, w chorobie byli zawsze razem. Sekret trwałości ich związku? „Ja się z moją żoną nie nudzę”, wyznał Jerzy.

26/29
Barbara Stuhr, Jerzy Stuhr, VIVA! 2016
Copyright @Robert Wolański
26/29

Łączy ich miłość do Włoch, gdzie Barbara studiowała, Krakowa, gdzie mają swoje ścieżki, oraz wspólne podróże i dzieci – Maciek i Marianna.

27/29
Dorota Chotecka, Radosław Pazura
Copyright @Zuza Krajewska/LAF AM
27/29

27 lat razem 
Dorota Chotecka 
i Radosław Pazura- Poznali się w szkole filmowej. Ona schodziła po schodach, on na nią spojrzał i… są już ze sobą 27 lat. Cezurą w ich życiu okazał się tragiczny wypadek samochodowy, w którym zginął przyjaciel Radosława, a on sam i jeszcze jeden pasażer ocaleli. 

28/29
Dorota Chotecka i Radosław Pazura
Copyright @Zuza Krajewska/LAF AM
28/29

Był rok 2003. To traumatyczne wydarzenie sprawiło, że całkowicie przewartościowali swój związek. Ślub wzięli jeszcze tego samego roku w Boże Narodzenie w jednym z klasztorów pod Rzymem. Cztery lata później na świat przyszła Klara Maria.

29/29
Dorota Chotecka i Radosław Pazura
Copyright @Zuza Krajewska/LAF AM
29/29

W wywiadzie dla nas Radosław powiedział, że będzie zabiegał o Dorotę do końca swoich dni. Dorota, że „są strasznie za sobą”. Ich recepta na udany związek? Dużo rozmawiać, po prostu być ze sobą. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?