Julia Kamińska, Piotr Jasek
Fot. AKPA/ Krzemiński Jordan
HISTORIE MIŁOSNE

20 lat różnicy i wspólna praca... Tak rozwijał się związek Julii Kamińskiej i Piotra Jaska

Aktorka zdradziła, czy myśli o ślubie

Rafał Kowalski 13 listopada 2021 11:00
Julia Kamińska, Piotr Jasek
Fot. AKPA/ Krzemiński Jordan

Julia Kamińska i Piotr Jasek tworzą zgodny związek już niemal od 12 lat. Pierwsze informacje o miłosnej relacji pary pojawiły się jednak dopiero w 2010 roku w magazynie Show. Od tego czasu zakochani nie powiedzieli publicznie zbyt wiele o łączącym ich uczuciu. Być może właśnie ochrona prywatności jest ich sposobem na szczęście?

Jak poznali się Julia Kamińska i Piotr Jasek

Był rok 2009, gdy stacja TVN zaczęła emisję serialu BrzydUla. W tytułową rolę wcieliła się wtedy początkująca aktorka – 21 letnia Julia Kamińska. Urodzona w Gdańsku blondwłosa piękność szybko podbiła serca nie tylko widzów, ale i… scenarzysty serialu! I choć zaczynając na planie gwiazda była jeszcze w związku z Rosjaninem (Lev Murzenko zagrał nawet w BrzydUli!), to para wkrótce się rozstała, a Julia Kamińska zaczęła spotykać się z Piotrem Jaskiem.

Media rozpisywały się o tym, że zakochanych dzieli aż 20 lat. Julia nie odczuwa jednak na co dzień tej różnicy wieku. Nie przeszkadza też to bliskim aktorki. „On jest młody duchem, ja z kolei czuję się dojrzałą, ustabilizowaną osobą. Mam swoje zdanie, jestem niezależna i potrzebuję kogoś, kogo moja siła będzie napawała dumą, a nie niepokoiła. Zresztą w dużej mierze dzięki Piotrowi nabrałam takiej pewności siebie. Idealnie się uzupełniamy, uczymy się od siebie, w związku z czym wiek staje się kompletnie nieistotny. Dla osób z zewnątrz, owszem, bywa istotny, ale już się do tego przyzwyczailiśmy”, opowiadała gwiazda ostatnio magazynowi Party.

Przez wiele lat 53-letni Piotr Jasek był dla partnerki także szefem. To on pisał scenariusz do Brzyduli czy przedstawienia teatralnego Selfie, w którym Julia Kamińska zagrała główną rolę. Dziś aktorka pomaga przy pisaniu scenariuszy. Jak praca wpływa na prywatność jej i jej ukochanego? „Uwielbiam pracować z Piotrem, bo jest fenomenalnym szefem, najfajniejszym, jakiego znam. Kiedy zaczynałam swój biznes, myślałam o tym, że chciałabym być taką szefową, jakim on jest szefem. Nie znam osoby, która nie chciałaby z nim pracować, jest niesamowicie utalentowany, jednocześnie potrafi dzielić się swoją wiedzą. Jest najlepszym scenarzystą w Polsce, jeśli nie w ogóle na świecie”, śmiała się w rozmowie z Newserią Lifestyle aktorka.

Okazuje się, że para nie ma ustalonej zasady nierozmawiania o rzeczach zawodowych w domu. „Nie stwarzamy sobie specjalnie przestrzeni, w której jest zakaz rozmowy o pracy. To byłoby sztuczne. Nasi przyjaciele też z nami pracują – lubimy być ze sobą w pracy, a potem ta praca płynnie przechodzi we wspólne spędzanie czasu prywatnego”, tłumaczyła niedawno 33-latka w Party.

Czytaj też: Julia Kamińska mierzy się z body shamingiem. „Może wcale nie chcę tak wyglądać”

Julia Kamińska, Piotr Jasek, jak się poznali, ślub
Fot. AKPA/ Krzemiński Jordan
Julia Kamińska o ślubie i związkach partnerskich

Julia i Piotr są razem już ponad dekadę, ale żadne z nich nie myśli poważnie o ślubie. Zakochani należą do osób, które nie potrzebują tej formy scementowania swojego uczucia. „Nie ma u mnie żadnego ciśnienia, czekam na związki partnerskie. Uwielbiam moją rodzinę, że nie ma żadnych nacisków, to bardzo postępowe, dlatego jestem dumna z nich. Dla każdego jest dobre coś innego, jeśli ktoś nie ma takiej potrzeby, to czemu nie, każdy żyje tak jak chce”, mówiła w Vivie! aktorka grająca BrzydUlę.

A jaki jest sekret pary na udaną miłosną relację? Prawdziwa przyjaźń! „Myślę, że to jest w ogóle klucz do szczęścia, nie tylko w związkach, ale również w biznesie, że trzeba się lubić na tyle, żeby móc ze sobą funkcjonować w różnego rodzaju przestrzeniach i przy różnych przedsięwzięciach. Jeżeli da się ze sobą pracować i mieszkać, to oznacza, że jest się dobrze dopasowanym", opowiadała Newserii Lifestyle Julia Kamińska.

Parze życzymy wszystkiego, co najpiękniejsze. 

Czytaj też: Julia Kamińska pokazała wyjątkowe zdjęcie partnera. Tak spędzają czas prywatnie

Julia Kamińska, Piotr Jasek, historia miłości
Fot. AKPA / Niemiec

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.