Bartosz Gelner, Magda Cielecka
Fot. TOMASZ URBANEK/Dzien Dobry TVN/East News, Zuza Krajewska
HISTORIE MIŁOSNE

Dzieli ich 16 lat, łączy gorące uczucie. Oto historia miłości Magdaleny Cieleckiej i Bartosza Gelnera

„Z jakiegoś powodu serce wybrało jego”, przyznała aktorka

Damian Brillowski 30 lipca 2022 17:55
Bartosz Gelner, Magda Cielecka
Fot. TOMASZ URBANEK/Dzien Dobry TVN/East News, Zuza Krajewska

Nie planowali, że będą parą. A jednak! Mimo sporej różnicy wieku postanowili dać sobie szansę. Ich uczucie rodziło się za kulisami teatru. Długo ukrywali swój związek w absolutnej tajemnicy. Dziś w wielką gracją i kulturą aktorka opowiada, że w końcu znalazła swój ideał. „Z pierścionkami przychodzi bardzo często, ale one są wszystkie zaręczynowe. Ja to tak traktuję, że są zaręczynowe. Każdy pierścionek jest w pewien sposób emanacją emocji, jakimś komunikatem”, przyznała aktorka w jednym z wywiadów. Teraz, zakochani spędzają wspólne wakacje.  A my przypominamy, jak wygląda historia miłości Magdaleny Cieleckiej i Bartosza Gelnera.

Magdalena Cielecka: życie miłosne 

Magdalena Cielecka uchodzi za jedną z najlepszych polskich aktorek, nic zatem dziwnego, że jej życie uczuciowe wzbudza wśród fanów niesłabnące zainteresowanie. Przez wiele lat gwiazda „Chyłki” była związana z aktorem Andrzejem Chyrą. Relacja ta była niezwykle burzliwa i skomplikowana. Ostatecznie po kilku rozstaniach i powrotach aktorka definitywnie zakończyła związek z gwiazdorem. Dziś darzą się przyjaźnią. 

W 2013 roku Magda wybrała się w podróż do Izraela, a dokładniej do Tel Awiw. W trakcie zwiedzania Ziemi Świętej, poznała szarmanckiego przewodnika Dawida Wajntrauba. Aktorka dość szybko zakochała się w mężczyźnie, na szczęście z wzajemnością. Z miłości do gwiazdy, Dawid z powrotem przeprowadził się do Polski. Jako para mieli nawet okazję zagościć na wspólnej okładce tygodnika „Newsweek”. Niestety, związek nie przetrwał próby czasu i po kilku wspólnie spędzonych latach, partnerzy zdecydowali się rozstać. 

Wtem na drodze Magdaleny Cieleckiej stanął zabójczo przystojny aktor Bartosz Gelner. Widzowie poznali go dzięki grze w takich produkcjach jak: „Sala samobójców”, „Płynące wieżowce”, „Legiony” czy „Barwy szczęścia”. Bartosz doskonale rozumiał przez co przechodzi Magda po rozstaniu z ukochaną osobą. On sam zanim związał się z Cielecką przez cztery lata był w związku z aktorką Agnieszką Żulewską. Ich relacja z czasem również dobiegła końca. 

Czytaj także: Krzysztof Jabłoński o początkach związku z Izą Janachowską: „Odstraszała mnie dziwnymi opowieściami”

Magdalena Cielecka, VIVA!
Fot. ZUZA KRAJEWSKA/LAF AM

Magdalena Cielecka, VIVA!

Magdalena Cielecka i Bartosz Gelner: historia związku

Magda i Bartosz mieli okazję się poznać na teatralnych deskach. Oboje należą bowiem do zespołu Teatru Nowego. Na początku była to zwykła znajomość, jednak z czasem przerodziła się w głębsze uczucie. Para ukrywała swój związek w absolutnej tajemnicy. Oboje byli świadomi, że dzieli ich 16 lat różnicy, co mogło wzbudzać mieszane uczucia wśród ich fanów. 

Pierwsze medialne doniesienia o związku aktorów pojawiły się na początku 2019 roku. „Spotykają się od sylwestra. Jak na razie nie mieszkają razem, ale spędzają ze sobą dużo czasu. Magda robi wszystko, by ukryć tę znajomość. Wie, że dzieli ich spora różnica wieku i może to być źle odebrane w środowisku”, wyznał na łamach prasy bliski znajomy aktorki. W sierpniu tego samego roku Magda i Bartosz bawili się razem na weselu Zofii Zborowskiej i Andrzeja Wrony. Mimo że zakochani nie upublicznili żadnych zdjęć z uroczystości, wspólną fotografię z parą zamieścił na swoim profilu na Instagramie Robert Kupisz. Dzięki temu fani po raz pierwszy mieli okazję zobaczyć aktorów razem na jednym zdjęciu. 

Nie minął rok, a media obiegła zaskakująca informacja, że aktorska para przechodzi kryzys. „Magda i Bartosz nie są już razem. Przestali się dogadywać. Teraz oboje są sami”, cytował wówczas swoje źródło tygodnik „Na żywo”. Potwierdzeniem tych słów miało być samotne pojawienie się aktorki na gali rozdania nagród filmowych Orły w marcu 2020 roku. 

Jak się później okazało, kryzys został bardzo szybko zażegnany. Już po kilku tygodniach zakochani znów byli razem. To właśnie wybuch pandemii miał ich do siebie ponownie zbliżyć. „Magda i Bartek tworzą typowy włoski związek, w którym namiętność przeplata się z kłótniami. Oboje mają ostry temperament, więc tam cały czas iskrzy. Kochają się, za chwilę rozstają, a i tak do siebie wracają. Wspólne spędzanie izolacji mocno ich zbliżyło i dało namiastkę zwyczajnego związku. Oglądają filmy, spacerują - jak każda inna para”, twierdził informator Wirtualnej Polski.

Czytaj także: Joanna Trzepiecińska i Janusz Anderman: była wpatrzona w niego jak w obraz, później walczyła o przetrwanie

Magdalena Cielecka i Bartosz Gelner są już po zaręczynach?! 

Magdę i Bartosza oprócz aktorstwa łączą też inne pasje m.in. aktywne spędzanie czasu wolnego. W okresie wakacji aktorzy zostali przyłapani przez paparazzi na romantycznej przejażdżce rowerowej. O wspólnych wypadach do miasta opowiedział co nieco sam zainteresowany. Aktor będąc bohaterem reportażu „Światła na…” w programie Dzień Dobry TVN wypowiedział znamienne słowa: „Jak z Magdą krążymy po mieście na rowerach, to mamy taki system, że tu wpadamy”. Słowa te padły w momencie, kiedy aktor siedział w ulubionej restauracji zakochanych na ulicy Marszałkowskiej w Warszawie. Był to pierwszy raz, gdy Bartosz Gelner publicznie odniósł się do związku z Magdą Cielecką, tym samym potwierdzając zażyłość ich relacji. 

Aktorka również długo milczała na temat nowego związku. Pierwszy raz zabrała głos odnośnie swojego życia uczuciowego w 2021 roku w programie Kuby Wojewódzkiego. Zdradziła wówczas, że dostała od partnera już kilka pierścionków, które potraktowała jako zaręczynowe. „Z pierścionkami przychodzi bardzo często, ale one są wszystkie zaręczynowe. Ja to tak traktuje, że są zaręczynowe. Każdy pierścionek jest w pewien sposób emanacją emocji, jakimś komunikatem”, zaznaczyła.

Jednocześnie przyznała, że ani rodzina, ani przyjaciele, nie wyobrażają jej sobie na ślubnym kobiercu. „Mnie nikt nie pyta o takie rzeczy [o zaręczyny, red.] przy trzydziestce, czy nawet czterdziestce. Może ja sprawiam takie wrażenie albo uosabiam tego rodzaju kobiecość, że mnie się w ogóle nie bierze pod uwagę, że ja stanę na ślubnym kobiercu. Ani rodzina mnie specjalnie o to nie naciskała, ani znajomi, ani przyjaciele…”, zwierzyła się gwiazda.

Czytaj także: Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski związek zaczęli od małżeństwa. Oto niesamowita historia ich miłości

 

Bartosz Gelner, Magda Cielecka
Fot. TOMASZ URBANEK/Dzien Dobry TVN/East News, Zuza Krajewska

Bartosz Gelner i Magdalena Cielecka

Magdalena Cielecka i Bartosz Gelner: wiek to dla nich żadna przeszkoda

Ostatnio aktorka udzieliła bardzo szczerego wywiadu magazynowi „Zwierciadło”, w którym opowiedziała o łączącej ją relacji z Bartoszem Gelnerem. Przyznała, że różnica 16 lat nie stanowi dla niej przeszkody w budowaniu szczęśliwego związku. „Mam pełną świadomość, że on mnie wiekiem nigdy nie dogoni, a ja też na niego nie poczekam. Ale z jakiegoś powodu serce wybrało jego. Nie wartościuję go przez pryzmat wieku, tylko dlatego, jakim jest człowiekiem. Trzeba też oddzielić wiek od dojrzałości, bo to nie jest tożsame. Ktoś starszy może być dzieckiem na wielu poziomach i odwrotnie, to bardzo indywidualne. Moje życie jest tu i teraz, takie. Jestem w nim na całość”, stwierdziła aktorka.

Jednocześnie zdradziła, że wspólny zawód bardziej ich łączy niż dzieli. Dzięki temu, że oboje uprawiają aktorstwo łatwiej potrafią zrozumieć swoje problemy. „Na pewno wspólny kod porozumiewania się, ten sam świat, nawet to tak zwane przynoszenie problemów zawodowych do domu – to wszystko pomaga we wzajemnym rozumieniu się. Ale nie ma reguł. W takiej relacji czasem jest łatwiej, a czasem trudniej. Jak w każdej. Przecież nie planuję, w kim się zakocham, to się po prostu wydarza”, oznajmiła.

Magdalena Cielecka, Bartosz Gelner
Fot. insta stories Magdaleny Cieleckiej za Pudelek.pl

Magdalena Cielecka i Bartosz Gelner 

Aktorka ujawniła też jakie cechy powinien posiadać jej wymarzony partner. „W każdej relacji wchodzimy w kompletnie inny świat. I trzeba na nowo, na świeżo go rozpoznawać. To jak podróż. Zresztą chyba zakochujemy się w człowieku, a nie w płci. Postawiłabym więc pytanie: co powinien mieć człowiek, żeby mnie zafascynował? Musi mnie ciekawić intelektualnie, mieć poczucie humoru, musi istnieć między nami chemia, nie wyłącznie seksualna, ale na poziomie mowy ciała, tembru głosu, uśmiechu, sposobu poruszania, co sprawia, że chcę się na tę osobę patrzeć, słuchać jej. Cenię też, gdy człowiek ma w sobie tajemnicę”, podkreśliła w wywiadzie dla „Zwierciadła”.  

Wakacje Magdaleny Cieleckiej i Bartosza Gelnera 

Magdalena Cielecka i Bartosz Gelner wypoczywają obecnie na wakacjach. Para spędza wolny czas w pięknej scenerii. W sieci możemy podglądać kadry, które opublikowała aktorka. Słońce, pyszne jedzenie, spokój… Na kilku zdjęciach na InstaStories, Magdalena Cielecka oznaczyła ukochanego.

Jak widać, Magdalena Cielecka już znalazła swój ideał. Razem z Bartoszem Gelnerem tworzą niezwykle piękną i temperamentną parę. Życzymy im wszystkiego dobrego.   

Czytaj także: Magdalena Cielecka po raz pierwszy opowiedziała o relacji z Bartoszem Gelnerem 

 

Magdalena Cielecka, VIVA!
Fot. ZUZA KRAJEWSKA/LAF AM

Magdalena Cielecka, VIVA!

Bartosz Gelner, 2019
Fot. Podlewski/AKPA

Bartosz Gelner

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…