Burzliwy związek Pameli Anderson i Tommy’ego Lee
Fot. S. Granitz/WireImage
NIEZWYKŁE HISTORIE

Namiętność, awantury i seks-taśma. Skandaliczny związek Pameli Anderson i Tommy’ego Lee

Czarująca modelka obchodzi dziś 55. urodziny!

Ksenia Krasko 1 lipca 2022 16:04
Burzliwy związek Pameli Anderson i Tommy’ego Lee
Fot. S. Granitz/WireImage

Pamela Anderson podbiła serca mężczyzn na całym świecie rolą CJ Parker w serialu Słoneczny patrol, ale w życiu prywatnym również nie narzekała na brak zainteresowania. Blondwłosa modelka robiła wrażenie i była tego świadoma, dlatego jej życie osobiste bywało burzliwe... A z pewnością tak można określić związek gwiazdy z jej pierwszym mężem, niepokornym muzykiem Tommym Lee. Piękna modelka obchodzi właśnie 55. urodziny. Z tej okazji przypominamy najbardziej skandaliczny związek lat 90.

Pamela Anderson i Tommy Lee - historia miłości

Tommy Lee i Pamela Anderson pobrali się w lutym 1995 roku, po zaledwie 96 godzinach znajomości. Ślub zakochanych był równie ekscentryczny, co ich charaktery – ceremonię zorganizowali na plaży, więc ona miała na sobie bikini, a on szorty kąpielowe. Perkusista zespołu Mötley Crüe nie zgodził się na obrączkę, ale wytatuował sobie imię żony na palcu.

Prasa żyła tym, co działo się w małżeństwie Pam i Tommy’ego. Na wydarzeniach towarzyskich byli nierozłączni, ponieważ uwielbiali razem imprezować, ale niemal codziennie pisano o skandalach i awanturach, których w ich relacji nie brakowało. Lee był porywczy, nie potrafił panować nad zazdrością. Anderson przyciągała mężczyzn jak magnes, czym prowokowała małżonka. Po każdej kłótni udawało im się jednak namiętnie godzić.

Prawdopodobnie jedno z takich „pogodzeń” wywołało skandal obyczajowy, który w tamtych czasach szokował. W 1997 roku z domu małżonków zniknęło ich intymne wideo. Nie wiedzieli, kto ukradł kasetę, ale pozwali firmę Internet Entertainment Group za rozpowszechnianie nagrania. Zgodnie z postanowieniem sądu otrzymali 1,5 miliona dolarów odszkodowania. W wyniku ugody zdecydowali także, że wideo zostanie w sieci.

Zobacz: Od symbolu seksu do królowej botoksu. Tak zmieniła się Pamela Anderson!

Pamela Anderson i Tommy Lee: historia związku
Fot. Jeffrey Mayer/WireImage

Jak wspominała sama Pamela Anderson, zakochani często się kłócili, ale Tommy Lee nigdy nie podniósł na nią ręki. Do czasu. Pewnego dnia, w 1997 roku, podczas gwałtownej awantury muzyk uderzył aktorkę, a ona natychmiast wezwała policję. Sąd skazał Lee na sześć miesięcy więzienia i zabronił mu zbliżać się do Pameli. Druga kara obowiązywała artystę przez rok.

W czasie rozłąki Anderson wybaczyła mężowi, a ze względu na zakaz spotkań, zaczęli rozmawiać przez telefon. „Wszystko nagle się zmieniło. Zaczęliśmy się słyszeć i rozumieć. Wierzyłam, że Tommy naprawdę się zmienił”, mówiła w jednym z wywiadów. „Kiedy w końcu się spotkaliśmy, dosłownie rzuciłam się mu na szyję. Okazało się, że wciąż mamy do siebie uczucia i trudno mi uwierzyć, że rozstaliśmy się na cały rok”, dodała.

Czytaj także: Żyli razem jak małżeństwo. Joanna Brodzik straciła głowę dla przystojnego oświetleniowca

Dzieci Pameli Anderson i Tommy’ego Lee
Fot. S. Granitz/WireImage

Pamela Anderson i Tommy Lee: skandaliczny rozwód

Kiedy Pamela Anderson dała Tommy’emu Lee jeszcze jedną szansę, w prasie zawrzało. „Naprawdę przyjęłaś tego potwora z powrotem?”, zastanawiał się jeden z dziennikarzy. „Tak, znowu jesteśmy razem. Przede wszystkim z powodu, który wydaje mi się najważniejszy: mamy dwóch synów. Mam nadzieję, że dzieci uratują nasze małżeństwo. Ale nie myśl, że tak po prostu do siebie wróciliśmy. Zanim to zrobiliśmy, przez kilka tygodni chodziliśmy na terapię”, odparła wtedy gwiazda.

Pomimo starań, rodzinna sielanka nie trwała długo. W 1998 roku para się rozwiodła. „To był zbyt szalony związek, żeby mógł skończyć się dla nas dobrze”, stwierdziła Anderson w rozmowie z magazynem Playboy. Po latach przyznała, że podjęła decyzję o rozstaniu, ponieważ muzyk miał duży problem z uzależnieniem od alkoholu. Aktorka i modelka dodała też, że to były mąż zaraził ją wirusem zapalenia wątroby typu C.

W czasie burzliwej relacji Pamela i Tommy doczekali się dwóch synów – w 1996 roku urodził się Brandon Thomas, a rok później Dylan Jagger. Wtedy Anderson znacznie ograniczyła aktywność zawodową, co doprowadziło do spadku jej popularności. Nie przejmowała się tym. „Moim najważniejszym zadaniem była opieka nad dziećmi. Nigdy nie zatrudniłam niani, bo chciałam być z synami przez cały czas”, mówiła.

Brandon i Dylan poszli w ślady sławnych rodziców. Brandon jest modelem i aktorem, a Dylan woli muzykę, więc komponuje i współpracuje z innymi artystami. „Są bardzo różni, ale tak samo ambitni. Jestem z nich bardzo dumna”, podkreśliła Pamela Anderson w rozmowie z The Hollywood Reporter.

Pełna skandali relacja Pameli i Tommy'ego doczekała się... ekranizacji! W kwietniu 2021 roku platforma Hulu zaprezentowała pierwsze ujęcia z miniserialu Pam and Tommy, który opowie o historii miłosnej jednej z najbardziej skandalicznych par lat 90. W role główne wcielą się Lily James, znana z filmu Kopciuszek, i Sebastian Stan, znany z serii filmów Marvela o Kapitanie Ameryce i serialu Plotkara. Za reżyserię odpowiada Craig Gillespie, a za scenariusz Robert D. Siegel. Produkcja doczekała się premiery w czerwcu tego roku.

Czytaj także: Cameron Diaz wraca do aktorstwa! Po ośmiu latach znowu będziemy mogli ją zobaczyć na szklanym ekranie!

Pamela Anderson z synami Brandonem i Dylanem na pokazie YSL, 2016 rok

Dzieci Pameli Anderson i Tommy’ego Lee
Fot. Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic

Mężowie Pameli Anderson

Po rozwodzie z Pamelą, Tommy Lee dopiero w 2019 roku ożenił się po raz kolejny, z początkującą aktorką Brittany Furlan. W tym czasie Anderson kilka razy wychodziła za mąż. W 2006 roku związała się z równie ekscentrycznym muzykiem Kid Rockiem, ale po czterech miesiącach związek się rozpadł. Wkrótce potem poślubiła producenta filmowego Ricka Salomona, jednak i to małżeństwo nie przetrwało roku. W 2014 roku para dała sobie jeszcze jedną szansę, ale szybko stało się jasne, że to pomyłka.

W 2016 roku media donosiły o bliskiej relacji Anderson i Juliana Assange’a, założyciela Wikileaks. Podobno regularnie odwiedzała go w ambasadzie Ekwadoru w Londynie. Modelka zaskoczyła jednak fanów i ogłosiła wtedy, że spotyka się z obrońcą klubu FC Sevilla, Adilem Rami. Ten romans trwał dwa lata.

W 2020 roku Pamela Anderson wyszła za producenta Jona Petersa, ale po zaledwie 12 dniach oświadczyła, że związek nie był sformalizowany. We wrześniu pojawiły się doniesienia, że nowym wybrankiem gwiazdy jest jej ochroniarz Dan Hayhurst, a w styczniu 2021 roku Pamela Anderson wyszła za mąż po raz szósty 

Sprawdź również: Nazywano ją „ojcem Rydzykiem sceny muzycznej”, odeszła w atmosferze skandalu. Kim była Katarzyna Kanclerz?

Powstaje serial o małżeństwie Pameli Anderson i Tommy’ego Lee
Fot. Jeff Kravitz/FilmMagic, Inc

Pamela Anderson i Tommy Lee w 2015 roku

Burzliwy związek Pameli Anderson i Tommy’ego Lee
Fot. Todd Williamson/Getty Images for PETA

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.