Fot. Marcin Michalski / Forum
niezwykłe historie

Żyli razem jak małżeństwo. Joanna Brodzik straciła głowę dla przystojnego oświetleniowca

Kim był pierwszy narzeczony aktorki, Rafał Okyne?

Marcjanna Maryszewska 30 czerwca 2022 17:13
Fot. Marcin Michalski / Forum

Joanna Brodzik od lat związana jest z Pawłem Wilczakiem, dla którego w 2003 rozstała się z Bartłomiejem Świderskim. Jednak dziś niewiele osób pamięta o pierwszym narzeczonym aktorki zagranicznego pochodzenia, z którym poważnie wiązała swoją przyszłość. Związek z przystojnym oświetleniowcem wzbudzał wówczas niemałą sensację, a gwiazda chętnie opowiadała o ukochanym… Jednak niespodziewanie jej sercem zawładnął wspomniany już Bartłomiej Świderski. Kim jest i jak dziś wygląda jej były partner, Rafał Okyne?

Joanna Brodzik i Rafał Okyne. Historia miłości

Poznali się na planie filmu „Dzień wielkiej ryby”, bardzo szybko połączyło ich wielkie uczucie… Joanna Brodzik, jako świeżo upieczona absolwentka wydziału aktorskiego warszawskiej szkoły teatralnej, debiutowała właśnie w jednej z głównych ról. Rafał Okyne pracował natomiast jako operator świateł, i całkowicie zawrócił w głowie 23-letniej wówczas aktorce.

Latem 1996 roku Joanna Brodzik zabrała swojego narzeczonego do rodzinnego Krośna Odrzańskiego oraz Lubska, gdzie chodziła do szkoły. Jego obecność wzbudzała niemałą sensację. Szczególne zainteresowanie wzbudzał kolor jego skóry - bowiem mężczyzna jest synem pochodzącego z Ghany ciemnoskórego mężczyzny, który związał się z Polką. Nawet najbliższym aktorki trudno było z początku przyzwyczaić się do nowego partnera. Z czasem jednak babcia i mama Joanny Brodzik zaakceptowały jej miłość do przystojnego oświetleniowca. Związek został oficjalnie pobłogosławiony, a Rafał Okyne oświadczył się swojej ukochanej.

Jeszcze zanim pierwszy film aktorki wszedł do kin, zakochani rozpoczęli wspólne życie. A żyli razem jak stare małżeństwo. Zamieszkali w kawalerce aktorki, później wynajęli mieszkanie w warszawskim Nowym Mieście. Zadbali o remont swojego domowego ogniska. Byli nierozłączni, nawet prowadząc intensywne życie towarzyskie widywani byli razem na licznych galach oraz premierach. Joanna chętnie mówiła o ukochanym w wywiadach. Zawsze nazywała go narzeczonym, a raz nawet przystała na odwiedziny fotoreportera. Zdjęcia mieszkania aktorki i jej partnera opublikował później tygodnik „Halo”.

Czytaj także: Piotr Cyrwus i Maja Barełkowska poznali się jeszcze na studiach! Jak wygląda ich historia miłości?

Joanna Brodzik, Rafał Okyne, Kazimierz Dolny, 06.1997

Fot. Darek Majewski / Forum

Zdawało się, że para wiąże ze sobą poważne plany na przyszłość. Joanna Brodzik podkreślała, że choć nie zna przyszłości, jest z Rafałem bardzo szczęśliwa. „Nie wiem, czy będziemy ze sobą do końca życia. Na razie jest nam dobrze”, wyznała.

I jej słowa okazały się być prorocze. Oboje pracowali coraz więcej, mieli dla siebie coraz mniej czasu... Narzeczeństwo zaczęło się od siebie oddalać. Aktorka dostała dużą rolę w „Klanie”, jej ukochany zajęty był pracą na planie „Szamanki” Andrzeja Żuławskiego oraz serialu „Na dobre i na złe”. Nie dali rady uratować swojej miłości. Para nieuchronnie oddalała się od siebie. Ich uczucie przeszło do historii wraz z pojawieniem się w życiu aktorki Bartłomieja ŚwiderskiegoW 1999 roku ostatecznie zakończyli swój związek i rozeszli się, każde w swoim kierunku...

Czytaj: Mieczysław Rakowski był żonaty, kiedy zakochał się do szaleństwa w aktorce Elżbiecie Kępińskiej

Joanna Brodzik, Magda Steczkowska, Justyna Steczkowska, Rafał Okyne, 11.1998

Fot. Studio69 / Forum

Rafał Okyne był pierwszym narzeczonym Joanny Brodzik. Co dziś u niego słychać?

Były partner aktorki do dziś uznawany jest za jednego z najlepszych operatorów światła w całej Polsce oraz wybitnego fachowca. Spędza wiele czasu na planach zdjęciowych, a na dodatek pracuje jako wykładowca w szkole filmowej Wajda School. Uczestniczył również przy tworzeniu reklam i teledysków. 

Rafał Okyne, choć jest głównie oświetleniowcem, to  jeśli chodzi o branżę filmową - prawdopodobnie spróbował sił na każdym możliwym stanowisku! Pracował jako operator - jest autorem zdjęć do filmu „Małgosia contra Małgosia” oraz serialu „I kto tu rządzi?”. Stał również po drugiej stronie kamery jako aktor. Zagrał w „Ślubach panieńskich Filipa Bajona oraz „Świątecznej przygodzie” Dariusza Zawiślaka.

Prywatnie jest pasjonatem fotografii oraz podróży po świecie. Były narzeczony Joanny Brodzik jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Wszystko wskazuje na to, że ułożył sobie życie u boku nowej partnerki, z którą doczekał się córki. Pociecha oświetleniowca jest już nastolatką.  

Sprawdź również: Hanna Żudziewicz i Jacek Jeschke czekają na córeczkę! Oto ich niezwykła historia miłości 

Źródło: Pomponik.pl

Joanna Brodzik, Rafał Okyne

Fot. Marcin Michalski / Forum

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.