Wokalistka długo dochodziła do siebie po tym rozstaniu...

Gabriela Czernecka 17 marca 2020 14:57

Historia miłości Jennifer Lopez i Bena Afflecka to istny scenariusz na film. Przed laty tworzyli jedną z ulubionych par w Hollywood. Ona zmieniała wówczas mężczyzn jak rękawiczki, on słynął z zamiłowania do hazardu. W 2002 roku połączyła ich gorąca i płomienna miłość. Niestety ciągła obecność paparazzi nie pomagała im w budowaniu prawdziwego związku, który szybko okazał się tylko złudzeniem. Media donosiły o ich ślubie, gdy nagle para ogłosiła rozstanie. Dopiero po latach Jennifer Lopez wyznała, jak naprawdę wyglądała ich relacja. Związek pod publikę czy prawdziwa miłość, która nie miała racji bytu? Przypominamy ich burzliwą historię.

Jak Jennifer Lopez poznała Bena Afflecka?

Pierwszy dzień planu filmu Gigli. Grudzień 2001. Jennifer Lopez od trzech miesięcy jest żoną tancerza, Crissa Judda. Ben Affleck ma na koncie udział w filmie Pearl Harbor. Jego nazwisko króluje w Hollywood. Gdy pojawił się na planie Gigli, Jennifer Lopez nie widzi w nim nic szczególnego. Podobno urzekł ją, gdy tylko spojrzała mu w oczy, ale wówczas zapewniała, że kompletnie nie rozumie, dlaczego uważany jest za najprzystojniejszego aktora. Czy już wtedy udawali, że nic ich nie łączy? Nie wiadomo. Kilka miesięcy później, sfotografowani przez paparazzi w klubie, udają, że ich wzajemne spotkanie to przypadek. W kwietniu 2002 roku już nikt nie miał wątpliwości, że są razem.

On udzielił wywiadu magazynowi Variety, w którym powiedział: „Jennifer jest jedną z najsłodszych kobiet, z jakimi pracowałem”. Ona ogłasza swój rozwód. Ben Affleck i Jennifer Lopez zaczynają pojawiać się publicznie. Mówi się, że są bratnimi duszami. Oboje bogaci, popularni, z trudną przeszłością. Nagle ich związek ląduje na łamach prasy. Ich fotografie w czułych pozach biją rekordy popularności, aż wielu zastanawia się , dlaczego para przez tyle miesięcy ukrywała swój związek. Pojawiają się plotki, że to tylko układ. „Tak promują wspólny film”, pisano. Nie komentowali doniesień prasy, co tylko podsycało komentarze na temat ich relacji. Szczegóły 32. urodzin JLo wzbudziły jeszcze większe wątpliwości, czy to wszystko nie jest tylko na pokaz. On kupił jej bransoletkę wysadzaną diamentami, odważnie mówił o tym, co ich łączy. Ona podarowała mu astona martina i co rusz w obecności paparazzi okazywała mu czułości.

Ślub Jennifer Lopez

Cały Hollywood żył ich związkiem, a prasa wietrzyła, że kolejnym krokiem w ich relacji będzie głośny i zjawiskowy ślub. Nie pomylili się. Para ogłosiła zaręczyny i zaczęła przygotowania do ceremonii. „Ben nie chciał mi kupić zwyczajnego pierścionka z brylantem. Poszukiwania zaczął od spotkania ze znawcami, którzy powiedzieli mu, co powinienwiedzieć o brylantach. Są białe, żółte i różowe. Kupił mi pierścionek z różowymi brylantami, bo są najrzadsze”, chwaliła się Jennifer Lopez. Im bliżej było ślubu, w mediach pojawiało się coraz więcej szczegółów dotyczących uroczystości. Mieli pobrać się w walentynki, świadkiem miał być Matt Damon, przyjaciel Afflecka, a świadkową siostra Lopez. Zamówiono suknię od Very Wang, a JLo nie mogła się doczekać ślubu. Podobno mówiła „do trzech razy sztuka”. Już wtedy media okrzyknęły ich najgorętszą parą Hollywood, a fani nazywali skrótem „Bennifer”.

Nagle gdy przesunęli termin ceremonii, fani nie wiedzieli, co o tym myśleć. Media pytały – udają związek czy pojawiły się pierwsze problemy? W końcu małżeństwo zdradziło datę – 14. września. Zaczęto plotkować, że aktor niechętnie podchodzi do ślubu, odkąd wokalistka zażądała podpisania intercyzy. Na cztery dni przed wyznaczonym terminem Jennifer Lopez i Ben Affleck odwołali ceremonię. „Z powodu nadmiernego zainteresowania mediów zdecydowaliśmy się przełożyć nasz ślub”, poinformował w imieniu pary rzecznik artystki. W dniu odwołania ślubu zachowywali się tak, jakby nic ich nie łączyło. 12 września on poleciał do Savannah, ona do Miami. Ostatecznie ślub się nie odbył. Para rozstała się po dwóch latach związku, w 2004 roku.

Dopiero czternaście lat po rozstaniu z Benem Affleckiem Jennifer Lopez zdecydowała się opowiedzieć o tym, co faktycznie ich łączyło. „Zostałam wypatroszona. Straciłam poczucie własnej wartości i zastanawiałam się, czy należę jeszcze do tego biznesu, czy może pozbawił mnie wszystkiego. (…) Mój związek zniszczył się na oczach całego świata. Potrzebowałam dwóch lat, żeby się podnieść”, powiedziała w rozmowie z Vanity Fair.

Choć wielokrotnie pojawiały się doniesienia, że para znów się spotyka, nigdy już nie zobaczyliśmy ich razem. Jennifer Lopez obecnie związana jest z Alexem Rodriguezem, z którym planuje ślub natomiast Ben Affleck po rozwodzie z Jennifer Garner (para była małżeństwem przez 12 lat) spotykał się z producentką telewizyjną Lindsay Shookus, a od niedawna łączony jest z aktorką Aną De Armas. Jak widać, oboje ułożyli sobie życie po rozstaniu.    

1/5
Jennifer Lopez, Ben Affleck
Copyright @Getty Images
1/5

Jennifer Lopez i Ben Affleck na planie filmu „Dziewczyna z Jersey” w 2002 roku.

2/5
Jennifer Lopez, Ben Affleck
Copyright @Getty Images
2/5

Długo pisano, że ich związek to tylko próba promocji filmu. Para nie komentowała tych doniesień.

3/5
Jennifer Lopez, Ben Affleck
Copyright @Getty Images
3/5

Ich wspólne zdjęcia zdobiły okładki tabloidów, a fani nazywali ich hasłem „Bennifer”

4/5
Jennifer Lopez, Ben Affleck
Copyright @Getty Images
4/5

W 2002 roku połączyła ich gorąca i płomienna miłość. Niestety ciągła obecność paparazzi nie pomagała im w budowaniu prawdziwego związku, który szybko stał się przeszłością.

5/5
Jennifer Lopez, Ben Affleck
Copyright @Getty Images
5/5

Rozstali się w 2004 roku. Choć wielokrotnie pojawiały się doniesienia, że para znów się spotyka, nigdy już nie zobaczyliśmy ich razem.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.