To była historia jak z telenoweli... Dlaczego się rozstali?

Gabriela Czernecka 8 listopada 2021 12:15

Historia miłości Jennifer Lopez i Bena Afflecka przypomina scenariusz filmu. Przed laty tworzyli jedną z ulubionych par w Hollywood. Ona zmieniała wówczas mężczyzn jak rękawiczki, on słynął z zamiłowania do hazardu. W 2002 roku połączyła ich gorąca i płomienna miłość. Niestety, ciągła obecność paparazzi w ich życiu prywatnym zrujnowała szanse na zbudowanie prawdziwego związku, który ostatecznie okazał się tylko złudzeniem. Media donosiły, że para planuje ślub, gdy nagle ogłosili rozstanie. Potem zaczęli układać swoje życia na nowo, ale teraz wszystko wskazuje na to, że J.Lo i Ben Affleck dają sobie jeszcze jedną szansę na miłość. 

Jennifer Lopez i Ben Affleck znowu razem

Tego lata paparazzi znów z uwagą śledzili każdy krok pary. Zachodnie media donosiły, że Jennifer Lopez i Ben Affleck spędzali razem czas w Miami, w rezydencji wokalistki. Według informatora magazynu In Touch, nie chowali się w domu, ale swobodnie pojawiali się razem publicznie, na przykład na siłowni. Podczas treningu zakochani okazywali sobie sporo czułości. Internauci zauważyli też, że Ben Affleck nosi srebrny zegarek, który J.Lo dała mu w 2002 roku, kiedy razem kręcili teledysk do piosenki „Jenny From the Block”.

Zobacz też: Co łączy Jennifer Lopez i Bena Afflecka? Te doniesienia są sensacją za oceanem

Lopez i Affleck postanowili nie komentować żadnych plotek, a znajomi z ich bliskiego kręgu tłumaczyli w mediach, że chcą jak zachować prywatność. „Na razie po prostu planują widywać się tak często, jak to możliwe. Nadal mają wiele spraw do omówienia, zanim publicznie ogłoszą, że znowu są razem. Jest dość oczywiste, że ponownie się w sobie zakochali, ale nie chcą znowu być pod presją i tym zrujnować swój związek”, donosi People.

Magazyn E!, powołując się na anonimowego informatora, zauważył, że aktor zaczął zabiegać o względy wokalistki, ponieważ jest świadom, że skrzywdził ją w przeszłości. „Ben dołożył wszelkich starań, aby wszystko poszło zgodnie z planem. Naprawę bardzo się stara. J.Lo uważa, że bardzo się zmienił, i jej się to podoba. Oni są sobą oczarowani i już na pierwszy rzut oka widać, że są ze sobą bardzo szczęśliwi”, twierdzi źródło.

Oficjalnie jako para pokazali się światu na 78. Festiwalu Filmowym w Wenecji we wrześniu. Ben Affleck zagrał jedną z ról w filmie "Ostatni pojedynek" Ridleya Scotta, a Jennifer z dumą towarzyszy ukochanemu na premierach tejże produkcji. „Jestem najszczęśliwsza w życiu” – wyznała z radością J.Lo w jednym z wywiadów. Jak długą drogę musieli przejść do miejsca, w którym się obecnie znajdują? Przypominamy ich burzliwą historię.

Jak Jennifer Lopez poznała Bena Afflecka?

Pierwszy dzień planu filmu Gigli. Grudzień 2001. Jennifer Lopez od trzech miesięcy jest żoną tancerza, Crisa Judda. Ben Affleck ma na koncie udział w filmie Pearl Harbor. Jego nazwisko króluje w Hollywood.

Gdy pojawił się na planie Gigli, Jennifer Lopez nie widzi w nim nic szczególnego. Podobno urzekł ją, gdy tylko spojrzała mu w oczy, ale wówczas zapewniała, że kompletnie nie rozumie, dlaczego uważany jest za najprzystojniejszego aktora. Czy już wtedy udawali, że nic ich nie łączy? Nie wiadomo. Kilka miesięcy później, sfotografowani przez paparazzi w klubie, udają, że ich wzajemne spotkanie to przypadek. W kwietniu 2002 roku już nikt nie miał wątpliwości, że są razem. On udzielił wywiadu magazynowi Variety, w którym powiedział: „Jennifer jest jedną z najsłodszych kobiet, z jakimi pracowałem”. Ona ogłasza swój rozwód.

Zobacz też: Jennifer Lopez i Alex Rodriguez rozstali się. Para wydała przejmujące oświadczenie

Zaczynają pojawiać się publicznie. Mówi się, że są bratnimi duszami. Oboje bogaci, popularni, z trudną przeszłością. Nagle lądują na pierwszych stronach prasy, a ich czułe fotografie biją rekordy popularności. Wielu zastanawia się, dlaczego przez tyle miesięcy ukrywali swój związek. Pojawiają się nawet plotki, że to tylko układ. „Tak promują wspólny film”, pisano. Para nie komentowała doniesień prasy, co tylko podsycało komentarze. Szczegóły 32. urodzin J.Lo wzbudziły jeszcze większe wątpliwości, czy nie jest to miłość tylko na pokaz. On kupił jej bransoletkę wysadzaną diamentami i otwarcie mówił o tym, co ich łączy. Ona podarowała mu Astona Martina i w obecności paparazzi okazywała mu czułość.

Ślub Jennifer Lopez i Bena Afflecka

Cały Hollywood żył ich związkiem, a prasa wietrzyła, że kolejnym krokiem w ich relacji będzie głośny i zjawiskowy ślub. Nie pomylili się. Para ogłosiła zaręczyny i zaczęła przygotowania do ceremonii. „Ben nie chciał mi kupić zwyczajnego pierścionka z brylantem. Poszukiwania zaczął od spotkania ze znawcami, którzy powiedzieli mu, co powinien wiedzieć o brylantach. Są białe, żółte i różowe. Kupił mi pierścionek z różowymi brylantami, bo są najrzadsze”, chwaliła się szczęśliwa Lopez.

W mediach pojawiało się coraz więcej szczegółów dotyczących uroczystości. Mieli pobrać się w walentynki, świadkiem miał być Matt Damon, przyjaciel Afflecka, a świadkową siostra Lopez. J.Lo zamówiła suknię od Very Wang i nie mogła się doczekać. Podobno mówiła „do trzech razy sztuka”. Już wtedy media okrzyknęły ich najgorętszą parą Hollywood, a fani nazywali skrótem „Bennifer”.

Kiedy nagle przesunęli termin ceremonii, fani nie wiedzieli, co o tym myśleć. Media pytały – udają związek czy pojawiły się pierwsze problemy? Zaczęto plotkować, że aktor niechętnie podchodzi do ślubu, odkąd wokalistka zażądała podpisania intercyzy. W końcu ustalili nową datę – 14. września. Jednak na cztery dni przed wyznaczonym terminem Jennifer Lopez i Ben Affleck odwołali ceremonię. „Z powodu nadmiernego zainteresowania mediów zdecydowaliśmy się przełożyć nasz ślub”, poinformował w imieniu pary rzecznik artystki. Zachowywali się tak, jakby nic ich nie łączyło. 12. września on poleciał do Savannah, ona do Miami. Ostatecznie ślub nigdy się nie odbył. Para rozstała się po dwóch latach związku, w 2004 roku.

Zobacz też: Ben Affleck wyznał, że ma depresję i... szuka miłości

Dopiero czternaście lat później J.Lo zdecydowała się opowiedzieć o tym, co faktycznie działo się w jej życiu po rozstaniu. „Zostałam wypatroszona. Straciłam poczucie własnej wartości i zastanawiałam się, czy należę jeszcze do tego biznesu, czy może pozbawił mnie wszystkiego. [...] Mój związek zniszczył się na oczach całego świata. Potrzebowałam dwóch lat, żeby się podnieść”, powiedziała w rozmowie z Vanity Fair.

Fani nie spodziewali się, że Jennifer Lopez i Ben Affleck znowu zaczną się spotykać. Ona zerwała zaręczyny z wieloletnim partnerem Alexem Rodriguezem, a on rozstał się z aktorką Aną De Armas, z którą budował relację przez kilkanaście miesięcy. Jeszcze na początku roku plotkowano, że nieprzypadkowo to wszystko wydarzyło się w jednym czasie. Czy „Bennifer” powróciła na dobre? Wszystko na to wskazuje! 

1/5
Jennifer Lopez, Ben Affleck
Copyright @Getty Images
1/5

Jennifer Lopez i Ben Affleck na planie filmu „Dziewczyna z Jersey” w 2002 roku.

2/5
Jennifer Lopez, Ben Affleck
Copyright @Getty Images
2/5

Długo pisano, że ich związek to tylko próba promocji filmu. Para nie komentowała tych doniesień.

3/5
Jennifer Lopez, Ben Affleck
Copyright @Getty Images
3/5

Ich wspólne zdjęcia zdobiły okładki tabloidów, a fani nazywali nadali im przydomek „Bennifer”.

4/5
Jennifer Lopez, Ben Affleck
Copyright @Getty Images
4/5

W 2002 roku J.Lo i Afflecka połączyła gorąca i płomienna miłość. Niestety, ciągła obecność paparazzi w ich życiu prywatnym nie pozwoliła zbudować prawdziwego związku. Po dwóch latach ich relacja była już tylko wspomnieniem.

5/5
Jennifer Lopez, Ben Affleck
Copyright @Getty Images
5/5

Wielokrotnie pojawiały się doniesienia, że para znów się spotyka, ale nigdy się nie potwierdziły. Aż do teraz. Podobno dali sobie jeszcze jedną szansę, ale chcą rozwijać związek powoli. Czy Jennifer Lopez i Ben Affleck są razem? Czas pokaże.

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.