TVP, Viva! 17/2020, Kasia Cichopek, Maciej Kurzajewski
Fot. Waldemar Kompała
Historie miłosne

Miłość, która zaskoczyła wielu… Tak kochają się Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski

To uczucie długo ukrywali przed światem. Oto ich historia!

Marcjanna Maryszewska 15 listopada 2022 18:50
TVP, Viva! 17/2020, Kasia Cichopek, Maciej Kurzajewski
Fot. Waldemar Kompała

Rok 2022 dla Katarzyny Cichopek upłynął pod znakiem niezwykłych rewolucji miłosnych. Najpierw aktorka rozstała się ze swoim wieloletnim mężem, Marcinem Hakielem. Było to zaskoczenie dla wielu fanów, którzy kibicowali parze jeszcze od czasów „Tańca z Gwiazdami”. Teraz jednak znów zaczęła układać swoje życie, a na nowej drodze towarzyszy jej Maciej Kurzajewski, z którym od dwóch lat prowadzi Pytanie na Śniadanie. Jak to się stało, że gwiazdy TVP połączyło głębsze uczucie? Poznajcie ich niezwykłą historię.

Jak Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ogłosili swój związek?

Plotki o ich relacji nie cichły od dłuższego czasu. Już po rozstaniu z Marcinem Hakielem wyciekły rzekome nagrania prywatnych rozmów Katarzyny Cichopek i Macieja Kurzajewskiego sugerujące, że między gwiazdami TVP kwitnie głębsze uczucie... Z kolei były mąż aktorki sugerował w wywiadach, że rozstanie wcale nie było kwestią przypadku oraz „ma ono pewne imię”, co jedynie podsyciło zainteresowanie fanów.

Prowadzący Pytania na Śniadanie jednak skrzętnie dementowali wszystkie plotki i medialne doniesienia. Twardo zaprzeczali jakiemukolwiek uczuciu, które miałoby ich łączyć. „Nasze relacje są zawodowe. Jest fantastycznym dziennikarzem. Cieszę się, że możemy wspólnie prowadzić Pytanie na śniadanie i kolejne projekty, które przed nami” - zapewniała aktorka w rozmowie z JastrząbPost. 

Wszystko zmieniło się 7 października 2022 roku. Ku zaskoczeniu części internautów, na Instagramie Katarzyny Cichopek pojawiło się zdjęcie — na którym zapozowała razem z Maciejem Kurzajewskim. „Najpiękniejszy prezent na 40. urodziny… MIŁOŚĆ” - czytaliśmy we wspólnym wyznaniu gwiazdorskiej pary, która z tej okazji zdecydowała się spędzić romantyczny czas w Jerozolimie. Nie było wówczas żadnych wątpliwości ku temu, że parę prowadzących łączy coś więcej, niż jedynie relacje zawodowe.

ZOBACZ: Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski komentują medialną burzę! Klasa sama w sobie

Czy zakochani planowali ujawnić swoje uczucie tak szybko? Tego nie wiadomo. Można z kolei przypuszczać, że do ich decyzji mogła przyczynić się niejako była żona prezentera, Paulina Smaszcz. Celebrytka w komentarzach pod innym zdjęciem Kasi Cichopek z Izraela zasugerowała, że ta udała się w podróż razem z Maciejem Kurzajewskim. Jej słowa nie umknęły uwadze fanów i mediów... 

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski. Historia miłości

Zakochani zdążyli udzielić już kilku wspólnych wywiadów i pojawić się razem na ściankach, jednak do tej pory nie zdecydowali się poruszyć tematu początków ich związku, choć w rozmowie z JastrząbPost wyznali, że doskonale pamiętają czas, gdy poczuli, że łączy ich coś więcej niż zwykła przyjaźń… „Skupiamy się na sobie na naszych bliskich, na naszych dzieciach i chcielibyśmy, żeby wszyscy byli tak szczęśliwi, jak my”, podsumowała wówczas Katarzyna Cichopek.

Z kolei podczas zdalnego wywiadu ze studiem Pytania na Śniadanie Kasia Cichopek wyznała, że otwiera zupełnie nowy rozdział w życiu. „Jest to wyjątkowy czas. Nie bez powodu wybraliśmy to miejsce (Bliski Wschód). Jest to czas podsumowania, powrotu do przeszłości i zamknięcia pewnego rozdziału. A co najważniejsze – tworzenia nowego rozdziału”, mówiła aktorka. Wtórował jej partner: „U nas miłość pojawia się na każdym kroku – czy to w Izraelu, czy w Autonomii Palestyńskiej – każde z tych miejsc przywodzi na myśl słowo »miłość«. To nasze podróżowanie wynika z ciekawości świata. […] Cudownie jest poznawać nowe miejsca i odkrywać na nowo te, które znamy, gdy towarzyszy nam ktoś, kogo się kocha. To jest najpiękniejszy czas”, podkreślił w rozmowie.

Katarzyna Cichopek, Maciej Kurzajewski, goście „Pytania na śniadanie, 08.10.2022 rok

Katarzyna Cichopek, Maciej Kurzajewski, goście „Pytania na śniadanie, 08.10.2022 rok
Fot. Screen @Pytanie na śniadanie

Katarzyna Cichopek, Maciej Kurzajewski, goście „Pytania na śniadanie, 08.10.2022 rok
Fot. Screen @Pytanie na śniadanie

Wiadomo, że gwiazdorska para poznała się w 2019 roku, gdy pracowali razem w programie „Czar par”. Jednak obydwoje stanowczo zaprzeczyli, jakoby kiedykolwiek doszło do zdrady ówczesnych współmałżonków. Nie jest jasne z kolei, kiedy dokładnie narodziło się między nimi głębsze uczucie. Z pewnością mogła sprzyjać temu współpraca na planie Pytania na Śniadanie, która rozpoczęła się w 2020 roku. 

Po tym, jak okazało się, że będą razem prowadzić program, Maciej Kurzajewski nie krył swojego zachwytu nad telewizyjną partnerką w wywiadach. „Mieliśmy już okazję współpracować i to jest niezwykle mądra i pozytywna osoba. Taka, którą widzowie kupują po kilkudziesięciu sekundach na ekranie. A gdyby przypadkiem miała problem z porannym wstawaniem, to mogę obiecać, że będę do niej dzwonić zaraz po swoim budziku”, zapewniał.

Katarzyna Cichopek, Maciej Kurzajewski, Nagranie spotu jesiennej ramówki TVP Kobieta - 06.2021

Katarzyna Cichopek, Maciej Kurzajewski, Nagranie spotu jesiennej ramówki TVP Kobieta - 06.2021
Fot. Natasza Mludzik/TVP/East News

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski. Plany na życie i zaręczyny

Zakochani wciąż tworzą parę nie tylko w życiu prywatnym, ale również zawodowym. Wbrew obawom wielu fanów Katarzyna Cichopek nie zakończyli współpracy z Pytaniem na Śniadanie. „W związku z tym, że pomiędzy Katarzyną Cichopek a Maciejem Kurzajewskim nie ma zależności służbowych, a wydania, które prowadzą, widzowie chętnie oglądają, nie ma powodu, aby z racji ich prywatnej relacji to zmieniać” - brzmiał komentarz biura prasowego TVP.

Para jest szczęśliwa, że nie musi dłużej ukrywać swojego uczucia. Coraz częściej pokazują się razem na ściankach i wydarzeniach, pozują razem do zdjęć i cieszą się swoim towarzystwem. „My cieszymy się naszym życiem. Jest nam po prostu dobrze. Życzymy wszystkim szczęścia. I myślę, że nigdy nie interesowało nas to, co dzieje się dookoła nas, co dzieje się u kogoś innego, skupiamy się na naszym życiu, na naszych wspólnych relacjach i na tym, żeby w pracy być profesjonalistami od pierwszej do ostatniej minuty programu. To jest dla nas naprawdę najważniejsze”, wyznał Maciej Kurzajewski w rozmowie z JastrząbPost.

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski, Gala 70-lecia TVP, 13 listopada 2022

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski, Gala 70-lecia TVP, 13 listopada 2022
Fot. VIPHOTO/East News

Z kolei w połowie listopada 2022 na jaw wyszła informacja, że para jest już narzeczeństwem! O wszystkim opowiedziała osoba z bliskiego otoczenia gwiazd. „Kasia i Maciej zaręczyli się krótko przed oficjalnym ogłoszeniem związku, ale zrobili wszystko, by ta chwila była tylko dla nich. Poważnie myślą i rozmawiają o wspólnej przyszłości. Chcą tworzyć zgodną, kochającą się rodzinę. Sprawę ułatwia fakt, że synowie Maćka polubili i zaakceptowali Kasię. To samo dotyczy Helenki i Adasia. Zarówno mama i siostry Maćka bardzo polubili Kasię, a rodzice Kasi już traktują Maćka jak syna”, wyznał znajomy w tej samej rozmowie.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski są zaręczeni! Kolega z programu opowiedział o szczegółach 

Zakochani do tej pory nie zdecydowali się na skomentowanie tych informacji. Postanowili poczekać, aż medialny szum wokół ich związku ustanie. „Kasia i Maciej mają dużo propozycji wywiadów, ale nie są jeszcze gotowi, by opowiadać o każdym szczególe ich życia. Zwłaszcza w sytuacji, która ostatnio miała miejsce i zaburzyła spokój ich rodziny”, informował portal JastrząbPost. „Wszystkim byłym partnerom też dobrze życzą i cieszą się ich szczęściem”, podsumowano.

Tymczasem zakochanym życzymy dużo miłości i szczęścia!  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.