TVP, Viva! 17/2020, Kasia Cichopek, Maciej Kurzajewski
Fot. Waldemar Kompała
HISTORIA MIŁOŚCI

Ich miłość wywołała sensację… Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski długo ją ukrywali

To uczucie rodziło się z dala od medialnego zgiełku. Oto ich historia!

Marcjanna Maryszewska 7 października 2023 18:33
TVP, Viva! 17/2020, Kasia Cichopek, Maciej Kurzajewski
Fot. Waldemar Kompała

Gdy w 2022 roku wyszło na jaw, że są razem, wywołali ogólnopolską sensację. Tym bardziej, że o ich bliskiej relacji mówiono od dłuższego czasu, ale potwierdzenia wciąż brakowało... Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski od tamtej pory cieszą się ogromnym medialnym zainteresowaniem. I mimo wielu burz, najczęściej na temat tego, co ich łączy, milczą. Jak rodziło się ich uczucie? Oto ich burzliwa, pełna sensacji historia miłości... 

Jak Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ogłosili swój związek?

Plotki o ich relacji nie cichły od dłuższego czasu. Już po rozstaniu z Marcinem Hakielem wyciekły rzekome nagrania prywatnych rozmów Katarzyny Cichopek i Macieja Kurzajewskiego sugerujące, że między gwiazdami TVP kwitnie głębsze uczucie... Z kolei były mąż aktorki sugerował w wywiadach, że rozstanie wcale nie było kwestią przypadku oraz „ma ono pewne imię”, co jedynie podsyciło zainteresowanie fanów.

Prowadzący Pytania na Śniadanie jednak nie odnosili się do medialnego zamieszania. Nabrali wody w usta. Twardo zaprzeczali jakiemukolwiek uczuciu, które miałoby ich łączyć. „Nasze relacje są zawodowe. Jest fantastycznym dziennikarzem. Cieszę się, że możemy wspólnie prowadzić Pytanie na śniadanie i kolejne projekty, które przed nami” - zapewniała aktorka w rozmowie z JastrząbPost. 

Czytaj także: Są ich największą dumą. Tak wyglądają dzieci Katarzyny Cichopek i Marcina Hakiela

Wszystko zmieniło się 7 października 2022 roku. Ku zaskoczeniu części internautów, na Instagramie Katarzyny Cichopek pojawiło się zdjęcie — na którym zapozowała razem z Maciejem Kurzajewskim. „Najpiękniejszy prezent na 40. urodziny… MIŁOŚĆ” - czytaliśmy we wspólnym wyznaniu gwiazdorskiej pary, która z tej okazji zdecydowała się spędzić romantyczny czas w Jerozolimie. Nie było wówczas żadnych wątpliwości ku temu, że parę prowadzących łączy coś więcej, niż jedynie relacje zawodowe.

Czy zakochani planowali ujawnić swoje uczucie tak szybko? Tego nie wiadomo. Można z kolei przypuszczać, że do ich decyzji przyczyniła się w dużej mierze była żona prezentera, Paulina Smaszcz. Celebrytka w komentarzach pod innym zdjęciem Kasi Cichopek z Izraela zasugerowała, że ta udała się w podróż razem z Maciejem Kurzajewskim. Jej słowa nie umknęły uwadze fanów i mediów, wywołały niemałe poruszenie... Internauci zadawali kolejne pytania, trudno było udawać, że nic się nie dzieje. W końcu więc prowadzący „Pytanie na śniadanie” przerwali milczenie. A jak to wszystko się zaczęło?

Czytaj także: Mama Macieja Kurzajewskiego zawsze stoi za nim murem! Tak wygląda ich relacja

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski. Historia miłości

Zakochani zdążyli udzielić od tamtej pory kilku wspólnych wywiadów i pojawić się razem na ściankach, jednak do tej pory nie zdecydowali się poruszyć tematu początków ich związku, choć w rozmowie z JastrząbPost wyznali, że doskonale pamiętają czas, gdy poczuli, że łączy ich coś więcej niż zwykła przyjaźń… „Skupiamy się na sobie na naszych bliskich, na naszych dzieciach i chcielibyśmy, żeby wszyscy byli tak szczęśliwi, jak my”, podsumowała wówczas Katarzyna Cichopek.

Z kolei podczas zdalnego wywiadu ze studiem Pytania na Śniadanie Kasia Cichopek wyznała, że otwiera zupełnie nowy rozdział w życiu. „Jest to wyjątkowy czas. Nie bez powodu wybraliśmy to miejsce (Bliski Wschód). Jest to czas podsumowania, powrotu do przeszłości i zamknięcia pewnego rozdziału. A co najważniejsze – tworzenia nowego rozdziału”, mówiła aktorka. Wtórował jej partner: „U nas miłość pojawia się na każdym kroku – czy to w Izraelu, czy w Autonomii Palestyńskiej – każde z tych miejsc przywodzi na myśl słowo »miłość«. To nasze podróżowanie wynika z ciekawości świata. […] Cudownie jest poznawać nowe miejsca i odkrywać na nowo te, które znamy, gdy towarzyszy nam ktoś, kogo się kocha. To jest najpiękniejszy czas”, podkreślił w rozmowie.

Katarzyna Cichopek, Maciej Kurzajewski, goście „Pytania na śniadanie, 08.10.2022 rok

Katarzyna Cichopek, Maciej Kurzajewski, goście „Pytania na śniadanie, 08.10.2022 rok
Fot. Screen @Pytanie na śniadanie

Katarzyna Cichopek, Maciej Kurzajewski, goście „Pytania na śniadanie, 08.10.2022 rok
Fot. Screen @Pytanie na śniadanie

Wiadomo, że gwiazdorska para poznała się w 2019 roku, gdy pracowali razem w programie „Czar par”. Jednak obydwoje stanowczo zaprzeczyli, jakoby kiedykolwiek doszło do zdrady ówczesnych współmałżonków (co sugerowała kilka razy Paulina Smaszcz). Nie jest jasne z kolei, kiedy dokładnie narodziło się między nimi głębsze uczucie. Z pewnością mogła sprzyjać temu współpraca na planie Pytania na Śniadanie, która rozpoczęła się w 2020 roku. 

Po tym, jak okazało się, że będą razem prowadzić program, Maciej Kurzajewski nie krył swojego zachwytu nad telewizyjną partnerką w wywiadach. „Mieliśmy już okazję współpracować i to jest niezwykle mądra i pozytywna osoba. Taka, którą widzowie kupują po kilkudziesięciu sekundach na ekranie. A gdyby przypadkiem miała problem z porannym wstawaniem, to mogę obiecać, że będę do niej dzwonić zaraz po swoim budziku”, zapewniał.

Czytaj także: Viki Gabor miała poważne problemy zdrowotne. Lekarze nie dawali jej szans

Katarzyna Cichopek, Maciej Kurzajewski, Nagranie spotu jesiennej ramówki TVP Kobieta - 06.2021

Katarzyna Cichopek, Maciej Kurzajewski, Nagranie spotu jesiennej ramówki TVP Kobieta - 06.2021
Fot. Natasza Mludzik/TVP/East News

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: zaręczyny

Zakochani wciąż tworzą parę nie tylko w życiu prywatnym, ale również zawodowym. Wbrew obawom wielu fanów Katarzyny Cichopek nie zakończyli współpracy z „Pytaniem na Śniadanie”. „W związku z tym, że pomiędzy Katarzyną Cichopek a Maciejem Kurzajewskim nie ma zależności służbowych, a wydania, które prowadzą, widzowie chętnie oglądają, nie ma powodu, aby z racji ich prywatnej relacji to zmieniać” - brzmiał komunikat biura prasowego TVP.

Para nie ukrywała szczęścia, że nie musieli dłużej ukrywać swojego uczucia. Coraz częściej pokazywali się razem na ściankach i wydarzeniach, pozowali do zdjęć i cieszyli się swoim towarzystwem. „My cieszymy się naszym życiem. Jest nam po prostu dobrze. Życzymy wszystkim szczęścia. I myślę, że nigdy nie interesowało nas to, co dzieje się dookoła nas, co dzieje się u kogoś innego, skupiamy się na naszym życiu, na naszych wspólnych relacjach i na tym, żeby w pracy być profesjonalistami od pierwszej do ostatniej minuty programu. To jest dla nas naprawdę najważniejsze”, wyznał Maciej Kurzajewski w rozmowie z JastrząbPost.

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski, Gala 70-lecia TVP, 13 listopada 2022

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski, Gala 70-lecia TVP, 13 listopada 2022
Fot. VIPHOTO/East News

Z kolei w połowie listopada 2022 na jaw wyszła informacja, że para jest już narzeczeństwem! O wszystkim opowiedziała osoba z bliskiego otoczenia gwiazd. „Kasia i Maciej zaręczyli się krótko przed oficjalnym ogłoszeniem związku, ale zrobili wszystko, by ta chwila była tylko dla nich. Poważnie myślą i rozmawiają o wspólnej przyszłości. Chcą tworzyć zgodną, kochającą się rodzinę. Sprawę ułatwia fakt, że synowie Maćka polubili i zaakceptowali Kasię. To samo dotyczy Helenki i Adasia. Zarówno mama i siostry Maćka bardzo polubili Kasię, a rodzice Kasi już traktują Maćka jak syna”, wyznał znajomy w tej samej rozmowie.

A co na to zakochani? „Nie komentuję takich spraw. Mamy swoje życie prywatne i bardzo się cieszę, że je mamy!”, uciął w rozmowie z „Faktem” Maciej Kurzajewski. Od tamtej pory niewiele się zmieniło. Para rzadko komentuje to, co ich łączy. Zdarzają się jednak wyjątki... „Czuję i doceniam to, że oboje pracujemy nad tym związkiem i rozumiemy się bez słów. Nie wiem, czy jest jakaś inna telewizyjna para, która przeszła tyle co my, ale jedno jest pewne: to nas tylko wzmocniło”, stwierdziła Katarzyna Cichopek na łamach „Party” w styczniu 2023 roku.

Mimo że co rusz otrzymują propozycję udzielenia wspólnego wywiadu, póki co nie zdecydowali się na ten krok. Dlaczego? „Nie są jeszcze gotowi, by opowiadać o każdym szczególe ich życia. Zwłaszcza w sytuacji, która ostatnio miała miejsce i zaburzyła spokój ich rodziny”, informował portal JastrząbPost. „Wszystkim byłym partnerom też dobrze życzą i cieszą się ich szczęściem”, podsumowano.

Czytaj również: Krzysztof Baranowski sprzedał willę, by sfinansować opiekę nad żoną. Jak czuje się Bogumiła Wander?

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: milczenie jest złotem

Przez ten rok musieli mierzyć się z wieloma krytycznymi sytuacjami. Paulina Smaszcz nie ustawała w tym, by zrujnować ich szczęście. Także Marcin Hakiel chętnie wypowiadał się na temat byłej małżonki. Oni jednak milczeli. Blisko związane z nimi osoby twierdziły, że choć cała sytuacja jest dla nich niezwykle wymagająca i są zmęczeni medialnym zgiełkiem, nigdy nie zdecydują się na publiczne pranie brudów. Dla dobra swoich dzieci, dla ich spokoju oraz komfortu.

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski realizują kolejne marzenia, podróżują po świecie. Z powodzeniem godzą pełne wyzwań życie patchworkowej rodziny ze zobowiązaniami zawodowymi. Uodpornili się na krytykę, choć z pewnością nie było to łatwe... Dbają, by ich relacje z byłym mężem aktorki były poprawne, dzielą się zgodnie opieką nad dziećmi. „Teraz budujemy więzi rodzinne i nie zaniedbujemy pracy w telewizji, która jest naszą pasją”, kwitowała 41-latka w rozmowie z „Party” na początku 2023 roku.

Katarzyna Cichopek obchodzi dziś urodziny. Wraz z ukochanym wyjechała do Szkocji i tam świętuje ten wyjątkowy czas. Na swoim profilu na Instagramie opublikowała czułe zdjęcia z Maciejem Kurzajewskim. „Szczęście”, podpisała je krótko. W komentarzach zaroiło się od ciepłych słów. I my także się do nich dołączamy: życzymy dużo miłości, szczęścia i spokoju!  

18-24 KWIETNIA
szaleństwo zakupów
-30% na wybraną kolekcję
-30% na wybraną kolekcję
Rabat -30% na wybrany asortyme... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO24
Zobacz
+
-30% na wybraną kolekcję
Online

Rabat -30% na wybrany asortyment, przy zakupie min. 2 produktów. Promocja nie obejmuje produktów z kategorii Continuativo i Outlet oraz kart podarunkowych. Promocja i szczegóły dostępne na www.obagstore.pl.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO24
Zobacz
do -40%
do -40%
Rabat do -40% na wszystkie but... więcej»
Kod rabatowy:ZAKUPY
Zobacz
+
do -40%
Online

Rabat do -40% na wszystkie buty i torebki z kodem: ZAKUPY. Oferta dostępna sklep.carinii.com.pl. Szczegóły na stronie.  

Najniższa cena produktu ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 649 zł.  

Cena produktu po zastosowaniu rabatu - 519,20 zł

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:ZAKUPY
Zobacz
-20% na wybrane produkty
-20% na wybrane produkty
Rabat 20% na produkty do pielę... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO
Zobacz
+
-20% na wybrane produkty
Online
Stacjonarnie

Rabat 20% na produkty do pielęgnacji twarzy skłonnej do niedoskonałości. Oferta obejmuje wybrane produkty z linii Calendula, Clearly Corrective oraz Anti-Blemish. Rabat dostępny w sklepach stacjonarnych i na kiehls.pl. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO
Zobacz
-20% na wybrane kosmetyki
-20% na wybrane kosmetyki
Darmowa dostawa oraz próbki i... więcej»
Kod rabatowy:ZAKUPY2024
Zobacz
+
-20% na wybrane kosmetyki
Online
Stacjonarnie

Darmowa dostawa oraz próbki i prezenty w każdym zamówieniu. Nie wiesz jaki kosmetyk wybrać dla swojej skóry? W Topestetic możesz skorzystać z bezpłatnej porady kosmetologów przez czat, mailowo lub telefonicznie — a także w gabinecie na warszawskim Wilanowie. Sprawdź na topestetic.pl

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:ZAKUPY2024
Zobacz
do -30% na wybrany asortyment
do -30% na wybrany asortyment
Rabat do 30% na meble i dodatk... więcej»
Kod rabatowy:SZ30
Zobacz
+
do -30% na wybrany asortyment
Online

Rabat do 30% na meble i dodatki do Twojego domu. Oferta nie łączy się z innymi akcjami promocyjnymi. Promocja dostępna na sfmeble.pl. Szczegóły na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZ30
Zobacz
Twoja ulubiona biżuteria teraz -20%
Twoja ulubiona biżuteria teraz -20%
Skorzystaj z rabatu i kup wyją... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO
Zobacz
+
Twoja ulubiona biżuteria teraz -20%
Online
Stacjonarnie

Skorzystaj z rabatu i kup wyjątkową biżuterię w doskonałej cenie. Z hasłem “SZALENSTWO” -20% na autorskie wyroby ze srebra i srebra złoconego oraz apaszki. Promocja obowiązuje na www.umiar.pl (wpisz kod podczas finalizacji zakupów), a także w butiku stacjonarnym marki na warszawskiej Saskiej Kępie. Szczegóły w butiku i na stronie.  

Najniższa cena apaszki ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 455 zł.  

Cena produktu po zastosowaniu rabatu – 364 zł 

Najniższa cena kolczyków ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 885 zł 

Cena produktu po zastosowaniu rabatu - 708 zł

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO
Zobacz
REKLAMA

Wideo

Maciej Musiał zadzwonił do Dagmary Kaźmierskiej z przeprosinami. Wcześniej zamieścił w sieci niestosowny komentarz

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.