Jill Biden
Fot. Jeff Fusco/Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Jill Biden miała wypadek i trafiła do szpitala! W jakim jest stanie?

Pierwsza Dama przeszła niezbędną operację

Konrad Szczęsny 30 lipca 2021 20:51
Jill Biden
Fot. Jeff Fusco/Getty Images

Te doniesienia zmroziły Amerykanów. Jill Biden z powodu nieszczęśliwego wypadku doznała poważnego urazu. Pierwsza Dama USA musiała niezwłocznie trafić do szpitala, gdzie przeszła niezbędną operację. Przy jej łóżku czuwał prezydent Stanów Zjednoczonych, Joe Biden. Jaki jest stan 70-latki?

Jill Biden przeszła operację w szpitalu. Ucierpiała w wypadku na Hawajach

Dumnie przewodniczyła delegacji swojego kraju w trakcie Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Jill Biden przyglądała się sportowym rozgrywkom oraz zagrzewała rodaków do walki. Co więcej, dostąpiła również zaszczytu spotkania japońskiego cesarza Naruhito. W Kraju Kwitnącej Wiśni jest on uważany za bóstwo i stanięcie z nim twarzą w twarz to forma najwyższego wynagrodzenia.

Po powrocie z Tokio żona Joe Bidena przebywała na Hawajach. To tam miało dojść do nieszczęśliwego i groźnego wypadku. W trakcie spaceru po plaży pierwsza dama nadepnęła na przedmiot, który wbił się w jej nogę. Niestety, kontuzja, której doznała była na tyle poważna, że Jill Biden została niezwłocznie przewieziona do szpitala. Tam przeprowadzono niezbędną operację.

Czytaj także: Rewolucyjna decyzja Jill Biden. Żadna inna pierwsza dama USA nie zrobiła tego wcześniej!

Joe Biden, Jill Biden, Waszyngton, zaprzysiężenie prezydenta USA, 20.01.2021 rok
Fot. Saul Loeb - Pool/Getty Images

Joe Biden, Jill Biden, Waszyngton, zaprzysiężenie polityka na prezydenta USA, 20.01.2021 rok

Jill Biden, Waszyngton, 20.09.2018
Fot. Paul Morigi/Getty Images

Jill Biden, Waszyngton, 20.09.2018

Prezydent USA czuwał przy łóżku żony. Oświadczenie rzecznika

Informacje amerykańskich mediów potwierdził sekretarz prasowy pierwszej damy. Michael La Rosa uspokoił wszystkich i podkreślił, że cała sytuacja – choć wydawała się na początku groźna – skończyła się dobrze.

Przeszła udany zabieg oczyszczania i opatrywania lewej stopy, który wypłukał pozostałości w ranie. Rana jest teraz czysta, wolna od infekcji i wszyscy mają nadzieję, że szybko się zagoi”, cytuje jego słowa Hollywood life.

W tych trudnych chwilach Jill Biden nie była sama. Jak podał rzecznik 70-latki, prezydent USA udał się niezwłocznie do placówki, gdy tylko dotarły do niego informacje o fatalnym zdarzeniu. Tam towarzyszył jej w trakcie całego pobytu. Obecnie stan żony Joe Bidena jest stabilny i poprawił się na tyle, że wróciła już do Białego Domu.  

Czytaj także: Joe Biden oddał hołd zmarłemu synowi. Sześć lat temu Beau Biden przegrał walkę z rakiem

Jill Biden, Waszyngton, 05.10.2010 rok
Fot. Brendan Hoffman/Getty Images

Jill Biden, Waszyngton, 05.10.2010 rok

Jill Biden, Nowy Jork, 31.05.2017 roku
Fot. Michael Loccisano/Getty Images

Jill Biden, Nowy Jork, 31.05.2017 roku​​​​​​​

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.