Dr. Rachel Levine, zastępczyni sekretarza ds. zdrowia USA, 2021
Fot. Biden Transition via CNP / SplashNews.com/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Joe Biden mianował transpłciową kobietę zastępczynią sekretarza zdrowia

„Dr Rachel Levine zapewni pewne przywództwo i niezbędną wiedzę”

Olga Figaszewska 22 stycznia 2021 07:48
Dr. Rachel Levine, zastępczyni sekretarza ds. zdrowia USA, 2021
Fot. Biden Transition via CNP / SplashNews.com/East News

Joe Biden kilka dni temu mianował dr Rachel Levine na stanowisko zastępczyni sekretarza zdrowia USA. To oznacza, że będzie pierwszą transpłciową urzędniczką na szczeblu federalnym, jeśli jej kandydaturę zatwierdzi Senat. Kim jest dr Rachel Levine?

Dr Rachel Levine zastępczynią sekretarza zdrowia USA. Co o niej wiemy?

Amerykańskie media piszą o historycznej chwili. Dr Rachel Levine jest absolwentką Harvardu i Tulane Medical School, a także prezesem Stowarzyszenia Stanowych i Terytorialnych Urzędników Zdrowia. Od 2017 roku pełni funkcję sekretarza ds. zdrowia stanu Pensylwania. Dr Rachel Levine została wyznaczona kilka dni temu przez Joe Bidena na stanowisko zastępcy sekretarza zdrowia USA. Jest autorytetem w dziedzinie zdrowia publicznego. W trakcie swojej kariery naukowej, zajmowała się tematami: zaburzeń odżywiania, kryzysu opioidowego w Stanach Zjednoczonych, medycy LGBTQ+ czy stosowania medycznej marihuany.

Dr Rachel Levine zapewni pewne przywództwo i niezbędną wiedzę, której potrzebujemy, żeby przeprowadzić ludzi przez pandemię - bez względu na pochodzenie, rasę, wyznawaną religię, orientację seksualną, tożsamość płciową czy niepełnosprawności - by sprostać ich potrzebom w zakresie zdrowia publicznego w tym krytycznym momencie i nie tylko. Jest historyczną i wysoce wykwalifikowaną kandydatką, która pomoże poprowadzić działania zdrowotne naszej administracji, uzasadniał we wtorek rano w swoim oświadczeniu Joe Biden.

Dr Levine w jednej ze swoich wypowiedzi wyznała, że jest dumna z dotychczasowych osiągnięć i wykonanej pracy w kwestii zwiększania świadomości Amerykanów na temat równości osób LGBTQ, jak również zdrowia publicznego.

„W ciągu ostatnich miesięcy staraliśmy się robić wszystko, aby ratować życie naszych obywateli w obliczu globalnej pandemii koronawirusa. Nie mogę doczekać się możliwości dalszej pracy w ramach administracji prezydenta Joe Bidena”, powiedziała.

Prezydent Joe Bieden podkreślał wielokrotnie, że zamierza skoncentrować siły na wdrożeniu planu, który ma przyczynić się do opanowania pandemii koronawirusa. W Stanach Zjednoczonych do tej pory walkę z COVID-19 przegrało około 400 tysięcy osób.

Dr Rachel Levine dołączy do sekretarza do spraw zdrowia i opieki społecznej w gabinecie prezydenta, Xaviera Becerry. Jeffa Zientsa została mianowana koordynatorem działań przeciwdziałania pandemii koronawirusa, a specjalistka od chorób zakaźnych, Rochelle Walensky będzie przewodniczyć Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom.  

Źródło: Forbes, TVP Info, Noizz.pl, Wiaomości Onet. pl

Joe Biden, zaprzysiężenie 2021
Fot. AP/Associated Press/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?