Dr. Rachel Levine, zastępczyni sekretarza ds. zdrowia USA, 2021
Fot. Biden Transition via CNP / SplashNews.com/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Joe Biden mianował transpłciową kobietę zastępczynią sekretarza zdrowia

„Dr Rachel Levine zapewni pewne przywództwo i niezbędną wiedzę”

Olga Figaszewska 22 stycznia 2021 07:48
Dr. Rachel Levine, zastępczyni sekretarza ds. zdrowia USA, 2021
Fot. Biden Transition via CNP / SplashNews.com/East News

Joe Biden kilka dni temu mianował dr Rachel Levine na stanowisko zastępczyni sekretarza zdrowia USA. To oznacza, że będzie pierwszą transpłciową urzędniczką na szczeblu federalnym, jeśli jej kandydaturę zatwierdzi Senat. Kim jest dr Rachel Levine?

Dr Rachel Levine zastępczynią sekretarza zdrowia USA. Co o niej wiemy?

Amerykańskie media piszą o historycznej chwili. Dr Rachel Levine jest absolwentką Harvardu i Tulane Medical School, a także prezesem Stowarzyszenia Stanowych i Terytorialnych Urzędników Zdrowia. Od 2017 roku pełni funkcję sekretarza ds. zdrowia stanu Pensylwania. Dr Rachel Levine została wyznaczona kilka dni temu przez Joe Bidena na stanowisko zastępcy sekretarza zdrowia USA. Jest autorytetem w dziedzinie zdrowia publicznego. W trakcie swojej kariery naukowej, zajmowała się tematami: zaburzeń odżywiania, kryzysu opioidowego w Stanach Zjednoczonych, medycy LGBTQ+ czy stosowania medycznej marihuany.

Dr Rachel Levine zapewni pewne przywództwo i niezbędną wiedzę, której potrzebujemy, żeby przeprowadzić ludzi przez pandemię - bez względu na pochodzenie, rasę, wyznawaną religię, orientację seksualną, tożsamość płciową czy niepełnosprawności - by sprostać ich potrzebom w zakresie zdrowia publicznego w tym krytycznym momencie i nie tylko. Jest historyczną i wysoce wykwalifikowaną kandydatką, która pomoże poprowadzić działania zdrowotne naszej administracji, uzasadniał we wtorek rano w swoim oświadczeniu Joe Biden.

Dr Levine w jednej ze swoich wypowiedzi wyznała, że jest dumna z dotychczasowych osiągnięć i wykonanej pracy w kwestii zwiększania świadomości Amerykanów na temat równości osób LGBTQ, jak również zdrowia publicznego.

„W ciągu ostatnich miesięcy staraliśmy się robić wszystko, aby ratować życie naszych obywateli w obliczu globalnej pandemii koronawirusa. Nie mogę doczekać się możliwości dalszej pracy w ramach administracji prezydenta Joe Bidena”, powiedziała.

Prezydent Joe Bieden podkreślał wielokrotnie, że zamierza skoncentrować siły na wdrożeniu planu, który ma przyczynić się do opanowania pandemii koronawirusa. W Stanach Zjednoczonych do tej pory walkę z COVID-19 przegrało około 400 tysięcy osób.

Dr Rachel Levine dołączy do sekretarza do spraw zdrowia i opieki społecznej w gabinecie prezydenta, Xaviera Becerry. Jeffa Zientsa została mianowana koordynatorem działań przeciwdziałania pandemii koronawirusa, a specjalistka od chorób zakaźnych, Rochelle Walensky będzie przewodniczyć Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom.  

Źródło: Forbes, TVP Info, Noizz.pl, Wiaomości Onet. pl

Joe Biden, zaprzysiężenie 2021
Fot. AP/Associated Press/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.