Jill Biden
Fot. Jeff Fusco/Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Rewolucyjna decyzja Jill Biden. Żadna inna pierwsza dama USA nie zrobiła tego wcześniej!

Dobry pomysł?

Rafał Kowalski 21 stycznia 2021 13:58
Jill Biden
Fot. Jeff Fusco/Getty Images

Ma 69 lat i właśnie została oficjalnie pierwszą damą USA. I choć wszystkie oczy są od kilku dni zwrócone w kierunku jej męża to Jill Biden zaplanowała prawdziwą rewolucję. Okazuje się, że druga żona Joe Bidena przejdzie do historii jako pierwsza dama, która - jak nikt wcześniej - nie porzuci swojej pracy zawodowej. Czym od lat zajmuje się ulubienica Amerykanów?

Gdzie pracuje żona Joe Bidena? Historia kariery zawodowej

Dr Jill Biden ma za sobą długą drogę edukacji, która w 2007 roku zakończyła się obroną doktoratu na University of Delaware. Wcześniej, na początku kariery zawodowej, druga żona Joe Bidena przez trzynaście lat była nauczycielką języka angielskiego, następnie w latach 1993-2008 roku wykładowczynią języka angielskiego na Delaware Technical Community College. Dziś już od 11 lat sprawuje funkcję profesor na Northern Virginia Community College.

I to właśnie z pracą związana jest najnowsza decyzja 69-latki. Już na wiele tygodni przed końcem wyborów prezydenckich w Stanach ogłosiła ona, że nie zrezygnuje z wykonywania zawodu nawet, jeśli zostanie pierwszą damą. „Jeśli zamieszkamy w Białym Domu, zamierzam kontynuować nauczanie. To ważne i chcę, by ludzie cenili nauczycieli i znali ich wkład”, opowiadała w sierpniu w CBS Sunday Morning. Decyzja ukochanej Joe Bidena oznacza, że będzie ona pierwszą damą od 231 lat, która poza obowiązkami związanymi z urzędem męża, zajmie się też równocześnie płatną pracą.

Jill Biden z mężem po zaprzysiężeniu. Gdzie pracuje żona Joe Bidena?
Fot. Jabin Botsford/The Washington Post via Getty Images

Przypomnijmy, że w latach 2009-2017 za rządów Baracka Obamy, Dr Jill Biden była drugą pierwszą damą Ameryki. Oznacza to, że nie tylko zna już ona doskonale Biały Dom, ale i obowiązki, które należą do partnerek prezydentów Ameryki. Wraz z Michelle Obamą 69-latka założyła Joining Forces – organizację pomagającą żołnierzom i ich rodzinom. Ponadto żona Joe Bidena jest współautorką Book Buddies – programu zapewniającym książki dzieciom z ubogich rodzin.

Nauczycielka języka angielskiego nie przerwała też pracy na etacie nawet, gdy była drugą pierwszą damą Ameryki. Wykładając na Northern Virginia Community College prosiła agentów secret service, którzy musieli nie odstępować jej na krok, by ubierali się mniej formalnie – tak jak studenci.

Cieszycie się, że USA będzie ma od wczoraj taką pierwszą damę?  

Jill Biden
Fot. Photo by Michael Kovac/WireImage

Jill Biden
Fot. Photo by Roy Rochlin/Getty Images

TAGI #USA #Joe Biden

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.