Macademian Girl, Tamara Gonzalez Perea, VIVA! czerwiec 2016
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO
O TYM JEST GŁOŚNO

Macademian Girl upomniała rodzica, który szarpał i krzyczał na kilkuletnie dziecko

„Do niczego się nie nadajesz! Jesteś beznadziejny!”

Rafał Kowalski 9 października 2019 12:00
Macademian Girl, Tamara Gonzalez Perea, VIVA! czerwiec 2016
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

Brak reakcji na zachowania niedopuszczalne i niemieszczące się w społecznych normach to temat idealny na kampanię społeczną. Duża część z nas wciąż woli dla świętego spokoju nie reagować, gdy innym dzieje się krzywda. Na szczęście zupełnie inaczej – wzorowo! – zachowała się Macademian Girl. Blogerka była wczoraj świadkiem smutnej sytuacji.

Macademian Girl apeluje o reagowanie na krzywdę słabszych

Ulubienica internautów była wczoraj świadkiem zdarzenia, w którym ojciec krzyczał i szarpał kilkuletnie dziecko. „Wyobraźcie sobie sytuację: poranek, z klatki wybiega mężczyzna w drogim garniturze ciągnąc za sobą małego 8-9 letniego Chłopca i wrzeszczy: „Do niczego się nie nadajesz!!! Nawet pieprzonych zeszytów nie potrafisz spakować! Pół godziny przez ciebie straciłem! Kazałem ci je do cholery wczoraj spakować i co? NIC nie potrafisz zrobić! Jesteś BEZNADZIEJNY!!! Ufać ci nie można!” W oczach Dziecka mieszanka przerażenia i wstydu: „Ale ja... myślałem, że wiem gdzie są....”. Ojciec go szarpie i pcha w kierunku dużego, luksusowego samochodu: GÓWNO WIESZ!!! WSIADAJ! Nigdy ci już nie zaufam! Myślisz że matka ci ufa?! - słychać płaczliwe:„...Nie?”. „No właśnie, też ci nie ufa! NIKT ci nigdy nie zaufa!””, relacjonowała Macademian Girl w sieci.

W końcu przeszła do swojej reakcji, z której warto wziąć przykład. „Nie mogę tego dalej słuchać i stać tu bezczynnie. „DOSYĆ. Po prostu DOŚĆ tego!” Podchodzę do samochodu i pytam: „Pan sobie zdaje sprawę, że Pan mu robi traumę na całe życie?” Ojciec bezczelnie: „Tak, zdaje sobie doskonale!”. „To tym bardziej powinno być Panu wstyd spojrzeć sobie w oczy. Żeby w 2019 się tak się zachowywać!” Nie czekam i zwracam się do Małego. Patrzę Mu w oczy i z ciepłym uśmiechem mówię: „Nie słuchaj tych bzdur. Wszystko jest z Tobą w porządku i wszystko będzie dobrze - ludzie będą Ci ufać i będą na Tobie polegać. Jesteś mądry, dobry, ważny i potrzebny. Pamiętaj o tym ZAWSZE, kiedy tata będzie Ci znowu takie głupoty mówił.”- Chłopiec patrzy ze zrozumieniem -„To, co mówi, w ogóle nie jest o Tobie, to jest o nim. On sam o sobie tak myśli i nawet nie wie, co robi. Nie przejmuj się tym. Zawsze, kiedy będzie się tak zachowywał, pamiętaj, co Ci dziś powiedziałam!”. Mały przytaknął, w jego oczach widzę ogromną wdzięczność. Słyszę cichutkie: „Dobrze.” W tej chwili ojciec ze złością zamyka drzwi samochodu, ale wiem, że zdążyłam zrobić to, po co Los mnie tu wysłał”, czytamy na Instagramie gwiazdy.

Na koniec wpisu Macademian Girl zaapelowała do swoich fanów, aby nigdy nie pozostawali obojętni w podobnych sytuacjach. „Może teraz ten Chłopiec nie będzie za 15 lat potrzebował drogiej, bolesnej psychoterapii, bo nie uwierzy, że wszystko z nim nie tak. To nie pieniądze, ani drogie gadżety czynią nas wartościowymi ludźmi. To EMPATIA. Nie stój bezczynnie, kiedy Zło sieje spustoszenie. Właśnie TY masz moc, żeby zrobić różnicę w czyimś życiu. Dziękuję Wszechświatowi, że prowadzi mnie tam, gdzie mogę się przydać”, ucieszyła się blogerka.

Zgadzamy się z każdym słowem wypowiedzianym przez Tamarę i mamy nadzieję, że będąc świadkami takich sytuacji, Wasza odwaga będzie silniejsza, niż strach i obojętność. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Tamara Gonzalez Perea 👑 (@macademiangirl)

Macademian Girl
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.