URODZINY GWIAZD

Tamara Gonzalez Perea kończy 32 lata. Poznajcie sekrety stylu Macademian Girl!

W polskiej blogosferze nie ma bardziej kolorowego ptaka!

Redakcja Viva! 22 października 2021 14:30

Tamara Gonzalez Perea to bez wątpienia najbarwniejsza polska blogerka. Macademian Girl, bo pod takim pseudonimem możecie ją kojarzyć, zasłynęła odważnymi, często kontrowersyjnymi stylizacjami, które idealnie współgrają z jej egzotyczną urodą. Tamara ma piękną figurę, lecz nie eksponuje jej w wyzywających kreacjach, opinających ciało kreacjach. Od lat stawia na eklektyczna, czasami folkową, ale zawsze niezwykle barwną elegancję oraz kontrastowe połączenia kolorów i wzorów. Bez niej na pewno polska blogosfera i branża mody nie byłaby tak kolorowa. Styl blogerki rozkładamy na czynniki pierwsze przy okazji jej 32. urodzin.

ZOBACZ TEŻ: Program Fort Boyard powraca! Tamara Gonzalez Perea dostała w nim wyjątkową rolę...

Tamara Gonzalez Perea - kim jest?

Tamara Gonzalez Perea przed rozpoczęciem kariery w mediach pracowała jako stylistka oprawek w salonie optycznym. 10 kwietnia 2011 założyła blog modowy Macademian Girl, który w 2012 został uznany za najlepszy blog o modzie w plebiscycie magazynu Press. Na początku swojej kariery prowadziła też własne rubryki w magazynach Glamour i Grazia.

W 2016 została finalistką pierwszej edycji programu TVN Agent – Gwiazdy. Rok później poprowadziła program rozrywkowy Polsatu Supermodelka Plus Size. Od 2018 do 2020 była jedną z gospodyń programu śniadaniowego TVP2 Pytanie na śniadanie. W 2019 została w parze z Rafałem Maserakiem półfinalistką dziewiątej edycji programu rozrywkowego Polsatu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami, a w 2020 poprowadziła drugą edycję programu TVP2 Dance Dance Dance (2020).

CZYTAJ TEŻ: Tamara Gonzalez Perea przeszła w szkole przez prawdziwe piekło. Nauczyciele nie reagowali!

W 2020 Tamara zamknęła swój blog modowy i otworzyła stronę, na której umieszcza artykuły i nagrania dotyczące rozwoju osobistego. W tym samym czasie zaczęła zajmować się coachingiem, który opiera na praktykach zaczerpniętych z tradycji sufizmu, propagując system poznawania własnej osobowości na przykładzie enneagramu. Promuje też m.in. jogę, buddyjską medytację, a także filozofię wu wei oraz palenie szamańskiej tabaki rape. Swoją działalność łączy z różnymi nurtami i poglądami psychologii naukowej.

Tamara Gonzalez Perea - sekrety stylu

Tamar jest też wegetarianką. Propaguje zalety zdrowotne diety bezmięsnej, jak również jest przeciwniczką zabijania zwierząt dla celów spożywczych. Krytykuje zarazem tworzenie ubrań m.in. z futer czy skóry zwierzęcej. Dlatego w jej stylizacjach nie znajdziemy prawdziwych futer czy dodatków ze skóry zwierzęcej. Tamara chętnie stawia za to futra ekologiczna, kolorowe sukienki, spodnie i kombinezony, wzorzyste płaszcze, barwne dodatki, torebki, buty, poncha czy nakrycie głowy, którymi swego czasu słynęła w całej branży mody.

TAKŻE NA TEMAT: Zobacz garderobę Macademian Girl! Tylko u nas blogerka radzi, jak zorganizować szafę

Tamara twierdzi, że dobry gust przejęła po tacie, którego nigdy nie zdążyła poznać. W jednym z wywiadów wyznała: „Mama opowiadała, że on miał więcej garniturów niż ona wszystkich ubrań, butów i dodatków razem wziętych. Prawdopodobnie więc po nim odziedziczyłam tę miłość do mody”.

A jakie są sekrety jej stylu? Sprawdźcie w naszym wideo.  

Wideo

Od 35 lat jest szczęśliwym mężem; cieszy się, że synowie nie poszli w jego ślady. Mirosław Baka prywatnie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.