Jacek Kurski, Joanna Kurska
Fot. Piętka Mieszko/AKPA
O TYM SIĘ MÓWI

Jacek i Joanna Kurscy ochrzcili córkę. „To nasz mały cud”

Anna Klara Teodora przyjęła swój pierwszy sakrament

Dorota Falkowska 20 czerwca 2021 17:01
Jacek Kurski, Joanna Kurska
Fot. Piętka Mieszko/AKPA

25 marca na świat przyszła Anna Klara Teodora, córka Joanny i Jacka Kurskich. Był to szczególnie ważny dzień dla rodziców dziewczynki, niejednokrotnie podkreślali, że urodziła się w Święto Zwiastowania Pańskiego, a więc w dzień świętości życia. Szczęśliwi rodzice w rozmowie z „Faktem” podzielili się kolejną dobrą nowiną - ich córka przyjęła pierwszy sakrament.

Joanna i Jacek Kurscy ochrzcili córkę

W minioną sobotę Anna Klara Teodora przyjęła swój pierwszy sakrament. Dziewczynka została ochrzczona w prywatnej kaplicy Domu Arcybiskupiego w Częstochowie przez arcybiskupa Wacława Depo. 

Joanna i Jacek Kurscy zdradzili, że chcieli, aby ich dziecko jak najszybciej stało się częścią wspólnoty Kościoła:

Anna Klara jest owocem naszej miłości i naszym małym cudem. Bardzo ją kochamy i chcieliśmy, by jak najszybciej otrzymała sakrament chrztu świętego. Rodzicielstwo to jedna z najważniejszych ról w naszym życiu” - powiedzieli w rozmowie z „Faktem”.

Żona Jacka Kurskiego dodała też, że dziewczynka bardzo przypomina swojego tatę: „Ania jest wesołym i uroczym dzieckiem. Jest podobna do Jacka, skradła serce tatusiowi”. Z kolei szczęśliwy ojciec przyznał we wcześniejszym wywiadzie dla „Faktu”, że świetnie się czuje w swojej nowej roli. 

Czytaj też: Jacek Kurski z żoną wybrali imię dla dziecka. Jest bardzo symboliczne

Chrzest Anny Klary Teodory Kurskiej

Na uroczystości świeżo upieczonym rodzicom towarzyszyła rodzina, m.in. syn Jacka Kurskiego oraz dzieci Joanny Kurskiej z pierwszego małżeństwa. Rodzicami chrzestnymi zostali kuzynka Jacka Kurskiego oraz Paweł Gajewski - producent i jeden ze współpracowników Kurskiego.

Po chrzcinach rodzina planowała udać się na Jasną Górę, aby tam zawierzyć wszystkich bliskich oraz małą Annę Klarę Matce Boskiej. 

Zobacz także: Jacek Kurski odebrał żonę i córkę ze szpitala. Na miejscu czekali dziennikarze i fotoreporterzy

jacek kurski odebral zone i corke ze szpitala
Fot. AGENCJA SE/East News
jacek kurski corka
Fot. Damian Klamka/East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.