Jacek Kurski, Joanna Kurska, imię dziecka
Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum
Z ŻYCIA GWIAZD

Jacek Kurski z żoną wybrali imię dla dziecka. Jest bardzo symboliczne

Kiedy rodzina prezesa TVP się powiększy?

Redakcja VIVA! 8 lutego 2021 11:01
Jacek Kurski, Joanna Kurska, imię dziecka
Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum

W połowie lipca ubiegłego roku w uroczych Łagiewnikach Jacek Kurski po raz drugi wziął ślub kościelny. Żoną prezesa TVP została absolwentka filologii polskiej, menedżerka i była dyrektor programowa TVP Joanna Kurska. Wkrótce okazało się, że małżonkowie spodziewają się dziecka. Jakie otrzyma imię?

Jacek Kurski o imionach dla córki

Nie jest już tajemnicą, że w okolicach kwietnia Jacek Kurski zostanie ojcem po raz czwarty, a pani Joanna mamą po raz drugi. Szczęśliwi nowożeńcy są już rodzicami dzieci z poprzednich związków. Wiosną narodzi się jednak długo wyczekiwana córeczka, której imię będzie symboliczne.

By zrozumieć, jak ważna ma przesłanie, Jacek Kurski cofnął się wspomnieniami do trudnego 2016 roku, gdy zmarła jego mama. „Gdy moja mama trafiła do szpitala, Joanna była przy mnie. Miałem poczucie, że Bóg jedną ukochaną kobietę mi zabiera, a drugą daje. Tak zresztą widziała to moja mama w naszej ostatniej rozmowie”, zaczął opowiadać dla Super Expressu prezes Telewizji Polskiej. „Dlatego jestem szczęśliwy, że sama Joanna zaproponowała, by nasza córka miała na imię Anna po mamie. A nawet pełniej – w linii kobiet w naszej rodzinie z polskiego Podola – Anna Klara Teodora”, wyznał wreszcie w dzienniku.

Przypomnijmy, że pani Anna zasłużyła się jako sanitariuszka podczas Powstania Warszawskiego. Później działała też w Solidarności, a także związana była - jako senator PiS-u – z polityką. Prezydent Lech Kaczyński mamę Jacka Kurskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

A jak na nowy rozdział w życiu zapatrują się przyszli rodzice? Jeszcze dwa miesiące i czas radości będzie przenikał się z wieloma obowiązkami. „Nie możemy się doczekać tej pięknej chwili”, podsumowała Joanna Kurska w rozmowie z tą samą redakcją.

Życzymy wszystkiego, co najlepsze. 

Joanna Kurska urodzi w kwietniu, Jacek Kurski ojcem
Fot. Tomasz Jagodzinski / ArtService / Forum

Jacek Kurski, Joanna Kurska, imię córki
Fot. Radoslaw Nawrocki / Forum

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.