WIDEO VIVY.PL

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

„Słyszałam o tym, że Armenia jest faworytem”

Rafał Kowalski 22 grudnia 2021 10:15

Za nami coroczne emocje związane z finałem Eurowizji Junior. Niedzielny konkurs w Paryżu zakończył się zwycięstwem Maleny z Armenii i drugim miejscem Sary James reprezentującej Polskę. Chwilę po przylocie do Warszawy zapytaliśmy 13-letnią wokalistkę o pierwsze wrażenia po konkursie. Czy słyszała głosy o tym, kto jest faworytem? Czy zgadza się ze słowami, że nie mogliśmy wygrać trzeci raz?

Sara James – wywiad o Eurowizji i słowach prezesa TVP

Kilka godzin temu w siedzibie Universal Music Polska mieliśmy przyjemność spotkać się z Sarą James, która z utworem Somebody zajęła drugie miejsce podczas Eurowizji dla dzieci. Chwilę po zakończeniu konkursu, niedzielnym wieczorem, prezes Telewizji Polskiej gratulował Polce sukcesu, ale dodał też słowa, które odbiły się szerokim echem.

Dotyczyły one ostatecznego werdyktu. „Dlaczego Sara nie wygrała? W kuluarach jest zawsze atmosfera, która coś mówi. Tu wyraźnie mówiono, że Polska nie może wygrać trzeciego konkursu w ciągu trzech lat, kiedy odbyły się cztery edycje. Nie może! To jest Eurowizja, a nie Poland-wizja”, mówił na antenie Jacek Kurski. „Drugie miejsce Sary jest absolutnym zwycięstwem. Czasem tak jest, że wewnętrzne okoliczności nie pozwalają wygrać”, dodawał podkreślając jeszcze, że 13-latka dała z siebie wszystko.

Zapytaliśmy nastoletnią artystkę, czy zgadza się z tym, co twierdzi pan Jacek Kurski. Dla Sary nie liczył się jednak wynik. „Jadąc do Paryża ja nie miałam akurat żadnego nastawienia. Chciałam być przede wszystkim być dumna z siebie i występu. I tak jest. Poza tym usłyszałam od ludzi masę pięknych słów, to jest najważniejsze”, powiedziała Rafałowi Kowalskiemu z VIVA.pl ciesząc się świetnym drugim miejscem.

ZOBACZ TEŻ: Eurowizja Junior: Polska przegrała przez międzynarodowe jury? Widzowie: „Nie zachowali się fair”

Jacek Kurski o Eurowizji Junior
Fot. TRICOLORS/East News

Polska na Eurowizji Junior, Sara Egwu James
Fot. ANDRES PUTTING/EBU

Sara James oceniła zwycięski występ Armenii

A jak piosenkarce podobała się Malena i jej Qami Qami, które wygrało konkurs? Czy do Sary dochodziły głosy o tym, kto typowany jest do zwycięstwa? „Dużo słyszałam o tym, że Armenia jest faworytem. Malena jest po prostu genialna, więc to że wygrała to jest też wielka radość dla mnie, gratuluję jej. Robi super muzykę”, powiedziała VIVIE.pl wokalistka.

Dodała też kilka słów na temat tego, że Malena nie brzmiała na scenie dokładnie tak jak w wersji audio swojej piosenki. „Trzeba wziąć pod uwagę, że Eurowizja to ogromny stres i emocje. Nigdy nie zaśpiewasz tam  tak jak w studiu. Ale moim zdanie poradziła sobie bardzo dobrze. A najważniejszy długi, wysoki dźwięk – mmm, genialny! Trzymałam za sceną kciuki, żeby zaśpiewała ten moment dobrze”, wyjawiła naszemu serwisowi laureatka 2. miejsca na Eurowizji Junior 2021.

Czytaj także: Eurowizja 2021: Internauci zachwyceni chórzystą Rafała Brzozowskiego: „Uratował ten występ”

Więcej znajdziesz w filmie na górze strony oraz innych częściach naszego wywiadu. Te rozpoczęliśmy właśnie publikować na YouTubie. 

Sara James o Eurowizji wywiad
Fot. ANDRES PUTTING/EBU

Sara James o Eurowizji wywiad WIDEO VIVA.PL
Fot. ANDRES PUTTING/EBU

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…