TYLKO U NAS!

Rafał Brzozowski ekscytuje się Eurowizją: „jestem mega pod wrażeniem”

„Miałem zupełnie inne wyobrażenie”, podkreśla

Konrad Szczęsny 15 maja 2021 05:31

Już w przyszłym tygodniu startuje w Rotterdamie 65. Konkurs Piosenki Eurowizji. Reprezentantem Polski został w nim Rafał Brzozowski. W Holandii wykona utwór „The Ride”. Jak odbiera samo wydarzenie? Co go zaskoczyło? Jakie ma oczekiwania względem występu? O tym opowiedział przed naszą kamerą!

Rafał Brzozowski o Eurowizji: jestem pod wrażeniem tej społeczności

Prowadzący „Jaka to melodia?” nie ukrywa, że eurowizyjna przygoda jest dla niego naprawdę niezwykła i samo widowisko postrzega w kolorowych barwach.

– Powiem Ci, że jestem mega, mega pod wrażaniem przede wszystkim tej społeczności, tych oczekiwań, tej pasji ludzi do tego, co się dzieje wokół. Niesamowite sytuacje. Otwartość niezwykła, ludzie kolorowi, barwni. Ja miałem zupełnie inne wyobrażanie! – ekscytuje się Rafał Brzozowski.

Po czym wspominał udział w Krajowych Eliminacjach przed Konkursem Piosenki Eurowizji 2017, w których przegrał jedynie z Kasią Moś.

– Nawet jak startowałem w 2017 roku to było na zasadzie takiej, wiesz, „a przyjdę, zaśpiewam tam jakąś piosenkę z przesłaniem, coś tam, gdzieś tam. Zresztą co mnie tam interesuje, kto na ten temat coś powie, napisze”. A dzisiaj wchodzę w to wszystko, i patrzę, i czytam, i rozmawiam i widzę niesamowitą taką radość ludzi, że przychodzi ten konkurs. I to jest najfajniejsze! Że spotykasz super ludzi, naprawdę – podkreśla.

Czytaj także: Eurowizja 2021: Za nami druga próba Polski. Rafał Brzozowski zaskoczył! Zobacz fragment występu

Polska na eurowizji 2021, Rafał Brzozowski
Fot. EBU / ANDRES PUTTING

Rafał Brzozowski w trakcie próby przed Konkursem Piosenki Eurowizji

Rafał Brzozowski o udziale w Eurowizji, muzyce i The Ride

Czego spodziewa się po swoim występie i jakie ma oczekiwania względem udziału w Eurowizji?

– Ja właśnie na to liczę, że będzie duże zainteresowanie, że artyści też z radością tam jadą, chcą występować. I też po prostu czekają na tę atmosferę, żeby zaśpiewać do publiczności, bo jakaś tam publiczność ma być. Więc mimo obostrzeń, mimo tego wszystkiego, co nas czeka, jedziemy z przyłbicą otwartą i śpiewamy jak najlepiej – deklaruje.

I zaznacza, że piosenka „The Ride” jest idealna na dużą scenę.

– Faktycznie ten utwór jest inny, bo on jest też choreograficznie przygotowany i myślę, że trzeba się na tym skupić i pokazać do kamery radość tym widzom, pewność pewną, ale też sympatię do uczestników i do widzów. Do widzów przede wszystkim, że ja to robię z sympatii też do tych, którzy to oglądają. I myślę, że taki balans musi być: lekko zamknięty, ale jednak przyjdzie taki moment, kiedy będzie można się otworzyć, coś pokazać, powiedzieć – wszystko przed nami - zaznacza prowadzący „Jaka to melodia?”.

– Trzymamy kciuki za „The Ride”, bo piosenka musi się obronić. Zawsze muzyka najważniejsza – podkreśla Rafał Brzozowski. 

Pełny zapis wywiadu możesz zobaczyć powyżej.  

Czytaj także: Edytę Górniak i Rafała Brzozowskiego łączy coś więcej? Artysta skomentował pogłoski o romansie

Rafał Brzozowski, Warszawa, Muzeum Neonów, 29.04.2021 rok
Fot. Beata Zawadzka/East News

Rafał Brzozowski, Warszawa, Muzeum Neonów, 29.04.2021 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.