Rafał Brzozowski, występ Eurowizja 2021, typowania bukmacherów
Fot. EBU / ANDRES PUTTING
O TYM JEST GŁOŚNO

Które miejsce na Eurowizji zajmie Rafał Brzozowski? Bukmacherzy przewidują czarny scenariusz

Próby Polski komentują też w wielkich emocjach internauci

Rafał Kowalski 14 maja 2021 13:55
Rafał Brzozowski, występ Eurowizja 2021, typowania bukmacherów
Fot. EBU / ANDRES PUTTING

Już tylko kilka dni dzieli nas od oficjalnego rozpoczęcia pierwszego z koncertów 65. Konkursu Piosenki Eurowizji w Rotterdamie. Widzów z całego świata czekają dwa półfinały i sobotni wielki finał. Ale czy zobaczymy w nim występ polskiego reprezentanta? Niestety bukmacherzy nie dają Rafałowi Brzozowskiemu i kawałkowi The Ride żadnych szans. Co na to fani imprezy?

Występ Polski na Eurowizji 2021: zakłady bukmacherskie mówią o ostatnim miejscu

Jednoznaczne i surowe są oceny bukmacherów z całego świata, którzy prowadzą zakłady o to, które kraje przejdą z półfinałów Eurowizji do finału tego wydarzenia. W czwartkowym koncercie eliminacyjnym pojawi się Polska i 16 innych państw. Ale tylko 10 z nich głosami widzów i jurorów zaśpiewa drugi raz w sobotę i powalczy o zwycięstwo całego konkursu.

Mimo licznych starań polskiej ekipy, wszystko – jeśli chodzi o bukmacherów – wskazuje na to, że Rafał Brzozowski odpadnie w półfinale. Szans nie daje mu żadna ze stron przyjmujących zakłady. Ostatecznie zajmujemy w nich ostatnie siedemnaste miejsce, a za to, że The Ride spodoba się publiczności i wejdzie do finału, eksperci są gotowi płacić nawet sześciokrotność postawionej przez graczy sumy. Kto ma zatem w drugim półfinale największe szanse na awans? Szwajcaria, Bułgaria, Grecja,  Finlandia, Islandia, San Marino, Albania, Portugalia, Mołdawia i Serbia. Szczegóły przedstawione są w poniższej grafice.

zakłady bukmacherskie eurowizja Polska
Fot. screen z https://eurovisionworld.com/

Polska na eurowizji 2021, Rafał Brzozowski
Fot. EBU / ANDRES PUTTING

Fani Eurowizji ocenili próby Rafała Brzozowskiego

Konkurs Piosenki Eurowizji budzi w Polsce coraz większe emocje. Świetnie pokazuje to ogromna liczba komentarzy pod filmami z prób Rafała Brzozowskiego. Niestety internauci w zdecydowanej większości widzą te same niedociągnięcia, które wyłapali zagraniczni fani imprezy. Oto niektóre z opinii naszych rodaków.

  • „Naprawdę słabo to wygląda. Szkoda, że nie daliście nam widzom wybrać kandydata, jest tyle lepszych wokalistów i piosenek”
  • „Może zamiast na choreografii, ustawieniu kamer i fajerwerkach lepiej skupić się na wokalu. Druga próba za nami, a na żywo to wciąż źle brzmi”
  • „Niestety, o ile na scenie coś się dzieje, tancerze robią wspaniałą robotę, to wokal kompletnie leży. Rafał brzmi jakby nie miał mocnego podparcia, jego głos się łamie. W przeszłości wysyłaliśmy gorsze i lepsze piosenki, które niekoniecznie mogły się podobać Europie, ale nie musieliśmy się za to martwić za wokal”
  • „Będzie 1 miejsce! Ale od tyłu…„
  • „Wspieram polskich reprezentantów od kiedy oglądam Eurowizje czyli 1998 roku. Niestety to co wydarzyło się w tym roku z wyborem polskiego reprezentanta jest dla mnie nie do przyjęcia”
  • „Te ruchy kamer są straszne, a te ognie kompletnie niepotrzebne. Teraz rozumiem, skąd ten spadek u bukmacherów po pierwszej próbie. Może być problem z awansem.”

Przykro to stwierdzić, ale znalezienie pozytywnych komentarzy pod jest pewnym wyzwaniem. Ci, którym występ z The Ride się podobał zapowiadają jednak mocne trzymanie kciuków do końca.

  • „A ja uważam, ze trzeba wspierać mimo wszystko. Eurowizja ma swoje zasady i Polsce często udaje się w nie wbić”
  • „Zdecydowanie jestem pozytywnie nastawiony do tej kompozycji.... niezmiennie trzymam kciuki za Rafała na Eurowizji 2021 i wierzę, że - po opanowaniu pierwszego stresu, nerwów i adrenaliny (bo pierwsza styczność z eurowizyjna sceną jest naprawdę mega stresem) - na pewno występ będzie zapamiętany, bardzo udany i na pewno będzie czego posłuchać i na co popatrzeć!”

Na jakim miejscu Polska uplasuje się ostatecznie? Odpowiedź poznamy w czwartek wieczorem. 

CZYTAJ TEŻ: Edytę Górniak i Rafała Brzozowskiego łączy coś więcej? Artysta skomentował pogłoski o romansie. 39-latek niedawno rozstał się z narzeczoną 

Rafał Brzozowski na Eurowizji, które miejsce?
Fot. materiał prasowy Eurowizja, screen z livechatu

Polska na Eurowizji 2021 występ brzozowskiego
Fot. EBU / ANDRES PUTTING

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.