Paweł Skiba chórzysta Rafała Brzozowskiego
Fot. Instagram Pawła Skiby
O TYM SIĘ MÓWI

Eurowizja 2021: Internauci zachwyceni chórzystą Rafała Brzozowskiego: „Uratował ten występ”

Kim jest Paweł Skiba? Możecie kojarzyć go z...

Rafał Kowalski 21 maja 2021 11:15
Paweł Skiba chórzysta Rafała Brzozowskiego
Fot. Instagram Pawła Skiby

Za nami drugi półfinał 65. Konkursu Piosenki Eurowizji. Imprezy, w której na wynik składają się 3-minutowe utwory, ich wykonanie na żywo i oprawa wizualna występu. Wczoraj o miejsce w sobotnim finale walczył między innymi Rafał Brzozowski. Reprezentant Polski niestety siłą głosów jurorów i widzów nie dostał się do grona 10 najlepszych prezentacji wieczoru. Tym samym nie zaśpiewa jutro podczas najważniejszego dnia imprezy. Co poszło nie tak?

Internauci zwrócili uwagę na to, że artysta przez cały utwór musiał wspierać się chórzystą. Ten – według wielu – zaprezentował się od najlepszej strony, często przyćmiewając główny wokal. Kim jest Paweł Skiba, który zachwycił fanów konkursu?

Występ Rafała Brzozowskiego na Eurowizji – opinie o chórku

Piosenka The Ride to szybki, taneczny utwór, którego wykonanie na żywo może sprawić problemy. Przekonał się o tym Rafał Brzozowski, który podczas czwartkowego półfinału musiał jeszcze wykonać ułożoną przez Agustina Egurrolę choreografię. Na szczęście z tyłu sceny schowano wokal wspierający – Pawła Skibę. Szczególnie w ostatnim refrenie dobrze było słychać jego perfekcyjne przygotowanie wokalne, co docenili internauci.

  • Wooow. Pan Paweł Skiba to prawdziwy talent. Świetny głos i super wykonanie. Uratował występ. Trzymam kciuki za sukcesy, bo okazał się być mega zaskoczeniem i mistrzem drugiego planu, ktory zasluguje na cos wiecej.
  • 2.56 najlepszy moment, gdy Rafał nie trzyma mikrofonu przy buzi a i tak dalej śpiewa.  Faktycznie chłopak z chóru wymiata
  • Tancerze i chórek walczyli jak mogli do końca. Dziękujemy
  • Chórek WOW... niesamowite. Powinni się zamienić rolami.
  • Polecam wpisać Paweł Skiba Accantus i posłuchać głosu Pana Pawła! Cudowny czysty i taki wręcz bajkowy głos❤️Liczę na to, że za rok zobaczymy go jako naszego reprezentanta na Eurowizji!
  • Pamiętaj Rafał, nigdy nie zatrudniaj chórków lepszych od siebie
  • To było do przewidzenia. Rafał nie zgrywał się z chórem, który zaśpiewał lepiej. Plus zachowywał się jak prowadzący, a nie jak reprezentant. Zamiast krzyczeć bezsensownie, powinien brać porządny oddech i śpiewać. Szkoda tylko sceny i tancerzy, bo wygląda to dobrze.

To tylko niektóre komentarze, które znaleźliśmy w sieci. Faktycznie 23-latek uratował polski występ?

Kim jest muzyk Paweł Skiba? Partnerka, zespół, Instagram

Paweł Skiba to pochodzący z okolic Biłgoraja akordeonista i wokalista. Urodzony w 1998 roku artysta pierwszy raz zetknął się z telewizją w 2012 roku, gdy w drużynie Natalii Kukulskiej brał udział w programie TVP2 Bitwa na głosy. Tam zdobył kilka ważnych doświadczeń. „Dla osoby początkującej jest to nauka jazdy bez trzymanki. Pod względem wokalnym nie byłem osobą początkującą, już trochę osiągnąłem, ale raczej na polu festiwalowym – wojewódzkim i ogólnopolskim, a nie telewizyjnym. Wcześniej nie miałem specjalnej styczności z kamerami, uczyłem się tego, to było dla mnie nowe”, opowiadał 23-latek w wywiadzie dla TeatralnaBlog.

Zaraz po show Paweł Skiba został zaproszony do wspierania z chórków kilku polskich wokalistów – Doroty Miśkiewicz, Łukasza Zagrobelnego czy Blue Cafe. Od tamtej pory do grona tych, którym pomaga na scenie 23-latek, dołączył Rafał Brzozowski.

Na co dzień piosenkarz jest częścią muzycznego Studia Accantus oraz zespołu GooseBumps. W styczniu 2020 roku wokalista zapowiedział własną EPkę, którą promowała piosenka Miłość. 23-latek zarabia też śpiewając w programie Jaka to melodia oraz podkładając głos do bajek. W zeszłym roku muzyk wyruszył w nietypową trasę koncertową – grał na ulicach polskich miast.

Prywatnie, sądząc po zdjęciach publikowanych na Instagramie, Paweł Skiba jest w szczęśliwym związku. Wybranką wokalisty jest także związana z artystycznym światem Karolina Feluch. Para podzieliła się w sieci kilkoma romantycznymi fotografiami.

Dziękujemy za piękny występ na Eurowizji i życzymy samych sukcesów. 

ZOBACZ TEŻ: Eurowizja 2021: Rafał Brzozowski po raz pierwszy zabiera głos po swoim występie w półfinale

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?