O TYM JEST GŁOŚNO

Jacek Kurski zapowiedział film o Annie Przybylskiej! Zdradził szczegóły

Produkcja ma przyciągnąć przed telewizory ponad 5 mln widzów

Aleksandra Andrzejak 2 marca 2021 16:48

Anna Przybylska zmarła w październiku 2014 r. Pierwotnie nagraniem biograficznego filmu o aktorce miał zająć się Radosław Piwowarski - jej mentor i przyjaciel. Produkcja nie doszła do skutku. Sprawą zainteresowała się Telewizja Polska. Jacek Kurski ujawnił już pierwsze informacje. 

Anna Przybylska: film biograficzny

Anna Przybylska przyjaźniła się z Radosławem Piwowarskim. To właśnie on miał zrealizować biograficzny film o aktorce. Chciał oddać hołd swojej zmarłej muzie. Anna Przybylska swoją karierę aktorską rozpoczeła właśnie od roli w jego filmie Ciemna strona Wenus. Miała wtedy 16 lat. Scenariusz biograficznego filmu był już gotowy w 2016 roku. Ostatecznie film jednak nie powstał. Więcej w video!

„I ludzie pójdą do kina patrzeć, jak Przybylska umierała, a nie zobaczyć, jaką była fantastyczną kobietą, która do nikogo nie strzelała, nikogo nie chciała oszukać. Nie zawiodła żadnych przyjaźni i nie miała wrogów. [...] W  moim filmie na końcu gwiazda umiera, bo umarła Ania Przybylska, ale właściwie to nie śmierć, tylko spotkanie z najbliższymi, z ojcem, z babcią. Ona jest ciągle młoda, piękna i mówi: „Nic mnie nie boli”.  - opowiadał reżyser w wywiadzie dla Vivy! w 2017 roku.

Radosław Piwowarski, VIVA! sierpień 2017, 16/2017
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM

Radosław Piwowarski, 2017

Jacek Kurski o filmie o Annie Przybylskiej

Anna Przybylska w trakcie swojej kariery była związana z TVP. Widzowie pamiętają ją w roli Marylki ze Złotopolskich. Jacek Kurski w rozmowie z Faktem wyjawił, że TVP zamierza nakręcić film poświęcony artystce. Za realizację biografii Anny Przybylskiej ma być odpowiedzialna ta sama osoba, która nakręciła film o Krzysztofie Krawczyku. Opowieść o piosenkarzu przyciągnęła przed telewizory 4 mln widzów.

„Autor opowieści o Krawczyku z wielkim zapałem zabrał się do pracy nad filmem o Annie. Myślę, że ten dokument przyciągnie przed telewizory nie 4, ale nawet 5-6 milionów Polaków. I wzruszy ich.” – mówił Jacek Kurski o nowej produkcji. 

Anna Przybylska, 2008 rok

Anna Przybylska, Viva! 2008
Fot. Marek Straszewski

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…