O TYM JEST GŁOŚNO

Jacek Kurski zapowiedział film o Annie Przybylskiej! Zdradził szczegóły

Produkcja ma przyciągnąć przed telewizory ponad 5 mln widzów

Aleksandra Andrzejak 2 marca 2021 16:48

Anna Przybylska zmarła w październiku 2014 r. Pierwotnie nagraniem biograficznego filmu o aktorce miał zająć się Radosław Piwowarski - jej mentor i przyjaciel. Produkcja nie doszła do skutku. Sprawą zainteresowała się Telewizja Polska. Jacek Kurski ujawnił już pierwsze informacje. 

Anna Przybylska: film biograficzny

Anna Przybylska przyjaźniła się z Radosławem Piwowarskim. To właśnie on miał zrealizować biograficzny film o aktorce. Chciał oddać hołd swojej zmarłej muzie. Anna Przybylska swoją karierę aktorską rozpoczeła właśnie od roli w jego filmie Ciemna strona Wenus. Miała wtedy 16 lat. Scenariusz biograficznego filmu był już gotowy w 2016 roku. Ostatecznie film jednak nie powstał. Więcej w video!

„I ludzie pójdą do kina patrzeć, jak Przybylska umierała, a nie zobaczyć, jaką była fantastyczną kobietą, która do nikogo nie strzelała, nikogo nie chciała oszukać. Nie zawiodła żadnych przyjaźni i nie miała wrogów. [...] W  moim filmie na końcu gwiazda umiera, bo umarła Ania Przybylska, ale właściwie to nie śmierć, tylko spotkanie z najbliższymi, z ojcem, z babcią. Ona jest ciągle młoda, piękna i mówi: „Nic mnie nie boli”.  - opowiadał reżyser w wywiadzie dla Vivy! w 2017 roku.

Radosław Piwowarski, VIVA! sierpień 2017, 16/2017
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM

Radosław Piwowarski, 2017

Jacek Kurski o filmie o Annie Przybylskiej

Anna Przybylska w trakcie swojej kariery była związana z TVP. Widzowie pamiętają ją w roli Marylki ze Złotopolskich. Jacek Kurski w rozmowie z Faktem wyjawił, że TVP zamierza nakręcić film poświęcony artystce. Za realizację biografii Anny Przybylskiej ma być odpowiedzialna ta sama osoba, która nakręciła film o Krzysztofie Krawczyku. Opowieść o piosenkarzu przyciągnęła przed telewizory 4 mln widzów.

„Autor opowieści o Krawczyku z wielkim zapałem zabrał się do pracy nad filmem o Annie. Myślę, że ten dokument przyciągnie przed telewizory nie 4, ale nawet 5-6 milionów Polaków. I wzruszy ich.” – mówił Jacek Kurski o nowej produkcji. 

Anna Przybylska, 2008 rok

Anna Przybylska, Viva! 2008
Fot. Marek Straszewski

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.