Joanna Kurska
Fot. Pawel Wodzynski/East News
O tym się mówi!

Joanna Kurska oficjalnie odchodzi z TVP

Jaki jest powód rozstania ze stacją?

Aleksandra Frankowska 4 stycznia 2023 11:55
Joanna Kurska
Fot. Pawel Wodzynski/East News

Joanna Kurska oficjalnie rozstaje się z TVP. Żona byłego prezesa stacji od trzech miesięcy realizowała „Pytanie na śniadanie”. Kurska wprowadziła w telewizji dość znaczące zmiany. Nie przyszło jej jednak nacieszyć się stanowiskiem zbyt długo. Dlaczego współpraca dobiegła końca? Jak wyglądała kariera Joanny Kurskiej?

ZOBACZ TEŻ: Jacek i Joanna Kurscy ochrzcili córkę. „To nasz mały cud”

Joanna Kurska odchodzi z TVP

Minęły niecałe 4 miesiące, odkąd Joanna Kurska objęła funkcję realizatora „Pytania na śniadanie” i jak donosi TVP, żegna się już ze stanowiskiem. To już drugi raz, kiedy Kurska odchodzi z TVP. Za pierwszym razem był to rok 2016, kiedy to jej ówczesny mąż został szefem stacji. We wrześniu 2022 wróciła jednak do byłego pracodawcy, po tym jak Kurski stracił swoje stanowisko. Jak widać, nie na długo.

Jacek Kurski, Joanna Kurska
Fot. ot. Mieszko Piętka, Piotr Podlewski/AKPA/BEZPŁATNE MATERIAŁY PRASOWE

Jak wyglądała kariera Joanny Kurskiej w TVP?

Zanim została żoną Jacka Kurskiego, Joanna Kurska pracowała już w telewizji publicznej od 2007 roku. Początkowo współpracowała z radiem oraz telewizją Polsat, jednak jej drogi zawodowe poprowadziły ją do TVP. Joanna Klimek, ponieważ tak brzmi nazwisko panieńskie Kurskiej, zajmowała się wizerunkiem i strategią stacji. Kiedy w 2016 roku Jacek Kurski został prezesem TVP, Joanna odeszła z pracy. Para w 2020 roku wzięła ślub kościelny.

To jest straszna kara, jaką sobie wyznaczyliśmy, być może przesadna, bo cóż winna jest moja żona, że się we mnie zakochała, a ja w niej, kiedy już byłem prezesem, a ona dyrektorem programowym. Jednak postanowiliśmy (...), że dopóki jestem prezesem, ona z telewizji odejdzie. (...) W momencie, kiedy została dyrektorem, musiała przestać nim być, więc zawsze ją za to przepraszam i obiecuję, że jak kiedyś z telewizji odejdę, (...) to poproszę następców, żeby ona tutaj wróciła. Tak byłoby uczciwie" —mówił Kurski na temat odejścia żony z TVP.

Kiedy Kurski został odwołany ze stanowiska prezesa w 2022 roku, jego żona wróciła do pracy w TVP.

CZYTAJ TEŻ: Jacek Kurski odebrał żonę i córkę ze szpitala. Na miejscu czekali dziennikarze i fotoreporterzy

"Przestrzegając najwyższych standardów etycznych, odeszłam z funkcji dyrektora programowego TVP — nie chciałam pracować w telewizji, dopóki jej prezesem był mój mąż. Całe moje życie zawodowe związane jest z telewizją — to moja pasja i kompetencja. W nowej sytuacji przyjęłam więc propozycję pracy przedstawioną mi przez prezesa TVP i cieszę się, że pokieruję jednym z najważniejszych programów TVP2" — mówiła Joanna Kurska portalowi Wirtualne Media.

Zmiany w „Pytaniu na śniadanie”

Kurska bardzo szybko wprowadziła znaczące dla widzów zmiany. Warto zwrócić uwagę, że kiedy prezesem stacji został Mateusz Matyszkiewicz, TVP bardzo odeszła chociażby od muzyki disco polo, którą lansował Kurski. Jego żona postanowiła jednak, że w „Pytaniu na śniadanie” jej nie zabraknie. Kurska zmieniła również grono prowadzących program. Po zaledwie trzech miesiącach pracy Joanna Kurska żegna się ze stacją, co nieoficjalnie związane jest z nową pracą Jacka Kurskiego w Waszyngtonie. Mówi się również o jej nietrafionych decyzjach i braku konsultacji z zespołem. Oficjalnych powodów jednak nie znamy.

Jacek Kurski, Joanna Kurska
Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Joanna i Jacek Kurscy: miłość

Para poznała się w 2016 roku w pracy. Między ich dwójką od razu zaiskrzyło, chociaż oboje byli wówczas w związkach małżeńskich. W 2018 roku wzięli ślub cywilny, a w 2020 kościelny, co było szeroko komentowane w mediach. Para doczekała się córki, Anny Klary Teodory. W chwili kiedy Jacek Kurski został prezesem TVP, jego żona w imię zasad etycznych zrezygnowała z pracy dla telewizji publicznej. Wróciła na stanowisko dopiero po odwołaniu męża. 

jacek kurski corka i zona
Fot. Damian Klamka/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.