Agata Passent, Wojciech Kuczok, VIVA! listopad 2013, 23/2013
Fot. Olga Majrowska
NIEZWYKŁE HISTORIE

Dziecko uratowało ich małżeństwo… Oto historia miłości Agaty Passent i Wojciecha Kuczoka

„Od kiedy ożeniłem się z Agatą, przestałem się bać śmierci”

Damian Brillowski 18 października 2021 17:53
Agata Passent, Wojciech Kuczok, VIVA! listopad 2013, 23/2013
Fot. Olga Majrowska

Miłość od pierwszego wejrzenia. Tak można określić uczucie, które wybuchło między znaną dziennikarką i felietonistką Agatą Passent a cenionym pisarzem Wojciechem Kuczokiem. Dla córki Agnieszki Osieckiej i Daniela Passenta poeta porzucił swoją ostoję w górach i przeprowadził się do stolicy. Sielanka nie trwała zbyt długo. Po rychłym ślubie, nastąpiło jeszcze szybsze rozstanie. O powrocie do siebie zadecydowała wiadomość o błogosławionym stanie dziennikarki. Poznaj niezwykle pasjonującą historię miłosną Agaty Passent i Wojciecha Kuczoka. 

Agata Passent i Wojciech Kuczok: początki ich miłości 

Agata Passent w 2001 roku wyszła za mąż za Wojciecha Borowskiego. Niestety, małżeństwo nie przetrwało próby czasu. Następnie związała się z fotografem Wojciechem Wieteską. Owocem ich związku jest syn Jakub (ur. 2006 roku). Ten związek również nie przetrwał. Trzecim wybrankiem dziennikarki okazał się Wojciech Kuczok. Poeta, podobnie jak dziennikarka też miał za sobą kilka nieudanych związków. „Syn poszedł na studia, a mój związek z jego mamą, Kariną, rozpadł się po kolejnym poważnym kryzysie”, wspominał podczas wywiadu dla VIVY!. W ten oto sposób kobieta z przeszłością i mężczyzna po przejściach, postanowili dać sobie szansę. Jak wyglądało pierwsze spotkanie Agaty i Wojciecha?

Para poznała się dzięki wspólnej pasji do czytania książek. Otóż Agata Passent zaprosiła Wojciecha Kuczoka do swojego autorskiego programu o książkach na antenie TVN24. Pisarz był pod ogromnym urokiem prowadzącej. „Spotkaliśmy się po raz pierwszy podczas nagrania programu o książkach „Xięgarnia”, który prowadzi Agata. Zauważyłem wtedy, że mam do czynienia z najzgrabniejszymi nogami polskiej felietonistyki. Ale nie tylko z tego powodu poczułem konieczność przedłużenia tej rozmowy. I kontynuowania jej w sposób istotny”, wyjawił poeta w rozmowie dla magazynu „VIVA!” w 2013 roku. 

Również na Agacie Passent rozmówca zrobił imponujące wrażenie. „Kiedy poznałam Kuczoka, przeżyłam takie prawdziwe coup de foudre. Miłość od pierwszego wejrzenia. Jak mówi moja przyjaciółka - to krejzol. Kolejny w moim życiorysie”, podkreśliła w wywiadzie dla magazynu „Twój Styl”. 

Do pierwszego spotkania pary na gruncie prywatnym doszło w teatrze. Okazało się ono niezwykle trafione, bo już dwa miesiące później zamieszkali razem. „Pierwszy raz spotkaliśmy się w teatrze. Janusz Rudnicki, mój dobry duch i wielki przyjaciel pisorz, który często pojawia się w moim życiu w ważnych chwilach, akurat wybierał się do Warszawy na benefis jednego z wybitnych kompozytorów. Gryzłem się z myślami, jak tu zainicjować spotkanie, a nagle wpadam na Agatę w foyer. (…) Wspólnie wyszliśmy i już nie wróciliśmy. Czas pokaże, czy było to właściwe wyjście… Po dwóch miesiącach zamieszkaliśmy razem”, wyznał pisarz. 

Dla ukochanej mężczyzna opuścił dom w górach i przeniósł się do stolicy, w której Agata od małego była wychowywana. Przeprowadzka do Warszawy nie była wcale taka prosta. Nie obyło się bez tęsknoty za ukochanym siedliskiem w górach. „Nie było możliwości, żeby Agata opuściła Warszawę. Ma tu pracę, dziecko, szkołę. A ja jestem człowiek wolnego zawodu. Gdzie mój laptop, tam moje miejsce pracy. Spakowałem swoje domostwo do paru walizek i tyle. Trochę to oczywiście trwało, bo miałem dom w górach, z którego musiałem zrezygnować. Bardzo kochałem to siedlisko, nie obyło się bez kilku poważnych ataków nostalgii po przeprowadzce do nie wesołego miasteczka stołecznego”, stwierdził. 

Czytaj także: Do dziś pielęgnuje pamięć o mamie. Kim jest córka Agnieszki Osieckiej i Daniela Passenta?

Agata Passent, Wojciech Kuczok, VIVA! listopad 2013, 23/2013
Fot. Olga Majrowska

Agata Passent, Wojciech Kuczok, VIVA! listopad 2013, 23/2013

Ślub Agaty Passent i Wojciecha Kuczoka

Po siedmiu miesiącach znajomości zakochani wzięli ślub. W czerwcu 2013 roku Agata Passent i Wojciech Kuczok ślubowali sobie dozgonną miłość. „To była fascynacja od pierwszego wejrzenia. Poznaliśmy się z Agatą w listopadzie, a w czerwcu następnego wzięliśmy ślub. Tempo piorunujące. Nie daliśmy sobie czasu na zastanowienie. Przez pół roku właściwie żyliśmy w łóżku”, zdradził pisarz w magazynie VIVA!

Co ciekawe, między zakochanymi nigdy nie doszło do zaręczyn. To Agata jako pierwsza wpadła na pomysł ślubu a Wojciech jej przytaknął. „Jasne: kochamy się, więc się pobierzmy”, odpowiedział.  

Ślub odbył się w górach, w pobliżu domu pisarza. Z dala od rodziny, przyjaciół czy też mediów. Młoda para zrezygnowała z wesela, chcąc cieszyć się tylko sobą. „W małym podbeskidzkim miasteczku. Agata nie chciała w Warszawie. W górach mogliśmy mieć cichy, kameralny ślub – taki, na którym nikogo nie było, tylko my i świadkowie. Nie było rodziców, rodziny. Żadnego wesela. Podróż poślubna była krótka. Tak chcieliśmy”, podkreślił pisarz. 

„Od kiedy ożeniłem się z Agatą, przestałem się bać śmierci. Czuję, że bujne życie przeżyłem. Ono może trwać jeszcze 40 lat albo 40 dni. Napisałem parę fajnych książek i scenariuszy, odkryłem kilka cudownych jaskiń, kochały mnie wspaniałe kobiety. Cholera, niczego więcej już nie wymyślę”, szczerze wyznał poeta po ślubie z Agatą Passent.

Czytaj także: "W czerwonym żarze rzewnych żądz". Mąż o Agacie Passent z okazji jej 43. urodzin

Agata Passent, Wojciech Kuczok, VIVA! listopad 2013, 23/2013
Fot. Olga Majrowska

Agata Passent, Wojciech Kuczok, VIVA! listopad 2013, 23/2013

Agata Passent i Wojciech Kuczok stworzyli patchworkową rodzinę

Agata Passent, zanim związała się z Wojciechem Kuczokiem, wychowywała syna Jakuba. Z kolei mężczyzna był szczęśliwym ojcem syna Stanisława (ur. 1993 roku) i córki Zosi (ur. 2001 roku). Pomimo osobistych zawirowań, udało się im stworzyć jedną wielką kochającą się rodzinę. „Moje dzieciaki zaakceptowały Agatę. Byliśmy wspólnie na wakacjach: syn Agaty, mój syn, moja córka. Patchwork totalny”, przyznał poeta w wywiadzie dla VIVY! w 2013 roku. 

Syn Agaty Passent bardzo szybko zaakceptował nowego wybranka mamy. „Kuba nadzwyczaj łatwo mnie zaakceptował. Nawet nie pamiętam, żeby był jakiś czas wstępnego przegryzania się przez nieufność”, zdradził pisarz. Okazało się, że wspólna pasja do piłki nożnej zbliżyła do siebie mężczyzn. „Kubuś trenuje piłkę nożną. A ja jestem wielkim kibicem piłkarskim, piszę felietony o futbolu. W jego rodzinie nie było do tej pory mężczyzny, który byłby autorytetem w sprawach piłkarskich. Pewnie tym go sobie zaskarbiłem. Choć może wspólnymi wycieczkami do grot i tajemniczych warszawskich podziemi…”, zastanawiał się mężczyzna.  

Czytaj także: "Chciałbym uciec z tego snu, ale nie wiem którędy - przez cmentarz się boję". Wojciech Kuczok powrócił w wielkim stylu

Agata Passent, Wojciech Kuczok, VIVA! listopad 2013, 23/2013
Fot. Olga Majrowska

Agata Passent, Wojciech Kuczok, VIVA! listopad 2013, 23/2013

Rozstanie Agaty Passent i Wojciecha Kuczoka

Po roku małżeństwa Agatę Passent i Wojciecha Kuczoka dopadł poważny kryzys. W mediach przewinęła się informacja, że para planuje rozwód. Długo ukrywali małżeńskie problemy, licząc, że uda się im pogodzić. „Nasze małżeństwo trudno nazwać sielanką. Sprzeczki i kłótnie są na porządku dziennym. To cud, że jeszcze się nie rozwodzimy…”, zdradziła dziennikarka podczas rozmowy dla magazynu „Twój Styl”.

Niestety, nie mogąc dojść do porozumienia, małżonkowie postanowili się rozstać. Na początku 2014 roku pisarz wyprowadził się do ukochanych Podlesic, a córka Agnieszki Osieckiej została w Warszawie. Według medialnych doniesień powodem ich rozstania były skrajnie odmienne charaktery. Agata to osoba ekspresyjna, dusza towarzystwa, wychowana w wielkim mieście, lubiąca się bawić. Z kolei Wojciech to introwertyk i oaza spokoju. Wychowany w górach, z dala od zgiełku miasta. 

W czerwcu 2014 r. w rozmowie z „Show” córka Agnieszki Osieckiej wyznała: „jesteśmy po rozprawie rozwodowej. Nie chcę tego komentować”. I gdy wydawało się, że już wszystko stracone, nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji. Po kilku miesiącach Agata dowiedziała się, że jest w ciąży. W efekcie wycofała pozew rozwodowy i postanowiła zawalczyć o rodzinę. „Informacje o naszym rekordowo krótkim stażu małżeńskim okazały się przedwczesne. Postępowanie rozwodowe zostało wstrzymane. Różnica charakterów okazała się pikantną przyprawą do przepisu na udany związek. Żyjemy zgodnie i konwencjonalnie”, wyjawiła Agata Passent podczas rozmowy z tą samą gazetą. 

W grudniu 2015 roku dziennikarka urodziła syna Antoniego. Od narodzin wspólnego dziecka relacja miłosna Passent i Kuczoka jeszcze bardziej się umocniła. Razem z czwórką dzieci tworzą jedną wielką szczęśliwą familię. Unikają też afiszowania się ze swoją miłością w mediach, pozostawiając ją tylko dla siebie.  

Czytaj także: Odeszła od córki i partnera, popadła w alkoholizm... Jaką matką była Agnieszka Osiecka?

Agata Passent, Wojciech Kuczok, VIVA! listopad 2013, 23/2013
Fot. Olga Majrowska

Agata Passent, Wojciech Kuczok, VIVA! listopad 2013, 23/2013

Wojciech Kuczok, Agata Passent, Warszawa, 06.04.2016 rok, Kobieta Roku 2015 Twojego STYLU
Fot. Michal WARGIN/East News

Wojciech Kuczok, Agata Passent, Warszawa, 06.04.2016 rok, Kobieta Roku 2015 Twojego STYLU

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.