Agnieszka Szulim, Adam Badziak, VIVA! wrzesień 2009, 16/2009
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo
HISTORIA MIŁOŚCI

Agnieszka Woźniak-Starak po latach wspomina pierwsze małżeństwo. Jak wyglądała jej historia miłości z Adamem Badziakiem? 

„Na pewno jest fajny, taki cichutki, sierotka. Zapamiętałam go"

Karol Sowa 27 sierpnia 2023 13:44
Agnieszka Szulim, Adam Badziak, VIVA! wrzesień 2009, 16/2009
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo

Kiedy pracowała jeszcze w TVP, wówczas jako Agnieszka Szulim, wyszła za mąż za Adama Badziaka. Mężczyzna był wtedy mistrzem Polski w wyścigach motocyklowych w klasie Superbike. Ich relacja nie przetrwała próby czasu, choć wydawało się, że ta miłość wytrzyma wszystkie przeciwności losu... Jakiś czas temu Agnieszka Woźniak-Starak zdecydowała się opowiedzieć o swoim byłym mężu nieco więcej. Przypominamy historię ich miłości.

Historia miłości Agnieszki Woźniak-Starak i Adama Badziaka 

Przed 2013 rokiem Agnieszka Woźniak-Starak pracowała na stanowisku spikerki i prezenterki w TVP. Bardzo szybko podbiła serca telewidzów. Jednak z czasem zaczęło ją to nudzić. Nie chciała tam już pracować, nie podobało jej się, jak to ujęła, „bycie nadętą pindą siedzącą przy kwiatku”. Z czasem przeszła do konkurencji, czyli do TVN-u. Praca w telewizji publicznej nie zaspokajała jej ambicji. Warto wspomnieć, że kariera zawodowa była dla niej bardzo ważna.

Pewnego razu wybrała się z koleżankami do klubu i właśnie tam pierwszy raz spotkała Adama Badziaka. „Miał beznadziejne buty, koszulkę z nadrukiem jakiegoś zespołu... Był nieuczesany, niewymuskany. Pomyślałam: jaki grzeczny. Na pewno jest fajny, taki cichutki, sierotka. Zapamiętałam go", mówiła w rozmowie z Krystyną Pytlakowską. Minął rok, kiedy ich drogi na nowo się połączyły. Po niedługiej rozmowie stwierdzili, że są sobie przeznaczeni. „Ja ciebie zauważyłem dopiero rok później, na imprezie u naszych znajomych. Stwierdziłem: ładna dziewczyna. I to wszystko”, dodał sportowiec w tej samej rozmowie.

Agnieszka Szulim, Adam Badziak, VIVA! wrzesień 2009, 16/2009
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo

„Zaczęliśmy gadać o motocyklach. To była zawsze pasja Adama. Uprawiał wiele sportów, ale wtedy już na dobre zaczął brać udział w wyścigach motocyklowych. Mnie też to bardzo interesowało. Nawet prowadziłam w gazecie rubrykę motoryzacyjną”, kontynuowała Agnieszka. „Zaskoczyła mnie. Po godzinie pomyślałem: kurczę, nie tylko ładna, ale jeszcze ma coś do powiedzenia. Nie jakaś pusta laleczka”, opowiadał Adam. 

Już 6 września 2008 roku stanęli przed ołtarzem! Później pojawiły się plotki, że prezenterka powiększyła biust pod namową swojego męża. „To jakaś bzdura. Mnie się Agnieszka zawsze podobała i niczego nie chciałem w niej zmienić”, dementował sportowiec w rozmowie dla VIVY! W show-biznesie uchodzili za parę idealną. Przez cztery lata nic nie wskazywało, że ich relacja może się zakończyć. Jednak w 2012 roku poinformowali, że planują się rozstać. Znajomi oraz fani nie kryli swojego zaskoczenia.

CZYTAJ TAKŻE: Dla niego rozstała się z pierwszym mężem. Teraz żona Bogusława Lindy Lindy zdradziła sekret ich relacji

Jak się z czasem okazało, ich podejście do życia było zupełnie inne. On marzył o dzieciach, natomiast ona planowała rozwijać się zawodowo. „Myślę, że nie byłabym w stanie zrezygnować z jakiejś części siebie, nawet dla miłości. Jak kompromis robi się zbyt obciążający i trzeba w nim pójść za daleko, to może nie warto? Nie jestem kobietą, która byłaby w stanie zrezygnować z siebie dla mężczyzny, bo ogromne szczęście daje mi to, kim jestem, jak się rozwijam, co robię. To są mocne podstawy, bez których trudno by mi było być szczęśliwą”, mówiła w rozmowie z Piotrem Najsztubem w 2014 roku. 

Po wielu latach Agnieszka Woźniak-Starak w wywiadzie dla „Pani” wyznała, że była w stanie błogosławionym, jednak straciła dziecko, zanim doszło do porodu: „Nie planowaliśmy z moim byłym mężem tej ciąży, ale bardzo się oboje cieszyliśmy i bardzo oboje przeżyliśmy to, co się później zdarzyło. I może to właśnie był początek końca mojego małżeństwa", mówiła. Ich relacja się zakończyła. Warto przypomnieć, że do rozwodu doszło po kilku latach od rozstania, gdy ulubienica widzów poznała Piotra Woźniaka-Staraka. Wcześniej uważała, że rozwód nie jest jej potrzebny. „Adam przez kilka lat był najważniejszą osobą w moim życiu, nic tego nie zmieni i zawsze będę o tym pamiętać. Nie złożyliśmy jeszcze pozwu. Rozwód, póki co, niczego nie zmieni. Pewnie będzie inaczej, gdy któreś z nas się z kimś zwiąże", mówiła w rozmowie z „Galą”. 

Agnieszka Szulim, Adam Badziak, VIVA! wrzesień 2009, 16/2009
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo

W 2014 w rozmowie z VIVĄ! wspomniała o macierzyństwie. „Biologicznie to najwyższy czas. Tylko że ja nie mam w sobie instynktu, który nakazywałby mi pozostawianie czegoś po sobie, żeby patrzeć na kogoś i widzieć w nim swoje geny i taką małą Agnieszkę. Jeżeli będę miała dziecko, to chciałabym dać dziecko mężczyźnie, którego kocham, to będzie nasze wspólne dzieło, a nie spłodzić dziecko, bo zegar biologiczny tyka. Nie muszę mieć dziecka. Jest duża szansa na to, że nie będę go miała”, czytamy.

Odpowiedziała również na pytanie, czy kariera ma dla niej większe znaczenie: „Brutalnie powiem tak: mam 36 lat, jestem jedynaczką, odkąd pamiętam, jestem sama i jak sobie pomyślę, że w tym moim poukładanym świecie, w którym jestem skoncentrowana w dużej mierze na sobie, pojawiłby się ktoś, kto przejąłby nade mną kontrolę, to nie wiem, czybym się w tym odnalazła. Jestem tu ze sobą brutalnie szczera. I ze światem też. Nie uważam, że każdy powinien mieć dziecko. A co, jeśliby się okazało, że to mnie unieszczęśliwia i przez to nie jestem dobrą matką? Nie będę się oszukiwać. Te 36 lat przyzwyczaiło mnie do takiego życia, a nie innego. Czuję, że istnieje też takie ryzyko, że dziecko kochałabym strasznie, ale byłabym nieszczęśliwa”, dodała. 

ZOBACZ TAKŻE: Jan Młynarski daje córkom to, czego sam nie miał. Jego małżeństwo z piękną dziennikarką jest owiane tajemnicą...

Z czasem na nowo odnalazła szczęście. Jej nowy związek zaczął szybko się rozwijać. Wraz z nowym ukochanym wybrali się we wrześniu 2015 roku na „Bal Nocy Letniej” Fundacji TVN. To właśnie tam doszło do zaskakującej sytuacji. Piotr Woźniak-Starak poprosił Agnieszkę o rękę. Już wtedy od dwóch miesięcy była oficjalnie wolna... „To jest kobieta mojego życia i dzisiaj… Ojciec by się zdziwił. Żałuję, że go nie ma, ale ja to muszę zrobić. Agnieszko, czy zostaniesz moją żoną?", tak prosił o rękę słynny producent filmowy. 

Agnieszka Szulim, Adam Badziak, przedpremierowy pokaz „Czasu honoru”, Warszawa, 30.08.2011  rok

Agnieszka Szulim, Adam Badziak, przedpremierowy pokaz „Czasu honoru”, Warszawa, 30.08.2011  rok
Fot. VIPHOTO/East News

Co dzisiaj robi Adam Badziak? 

Były mistrz oraz wielokrotny wicemistrz Polski w wyścigach motocyklowych znalazł swoją drugą połówkę. Jednak niewiele o niej wiadomo, ponieważ za wszelką cenę stara się ukryć jej tożsamość. Według informacji, które zamieszcza na swoich social-mediach wynika, że 1 lipca 2017 roku został ojcem. „Od wczoraj w domu jest nas więcej", napisał na Twitterze. Jego największe marzenie się spełniło. Swój wolny czas spędza z rodziną, a świata show-biznesu i mediów stara się unikać, jak tylko może. 

Obecnie jest komentatorem wyścigów motorowych. Współpracuje z Telewizją Polsat Sport. Jest również współwłaścicielem firmy Yamaha POLand POSITION.  

Przypomnijmy fragment wywiadu Agnieszki Woźniak-Starak i Adama Badziaka, którego udzielili Krystynie Pytlakowskiej dla „VIVY!” w 2009 roku. 

- Agnieszka, powinnam Ci przede wszystkim pogratulować odwagi...   

Agnieszka: Pogratulować, ale dlaczego? Że powiększyłam biust, czy że się publicznie przyznałam? 

[…] 

Agnieszka: Nawet nie pytałam Adama o zgodę, czy mam poddać się tej operacji. 

[…] 

– I pomyślałeś, że to może kobieta na całe życie?  

Adam: Przyznam się teraz, że tak. Chyba podświadomie szukałem wtedy tej jednej jedynej. I byłem przerażony, że nie ma odpowiedniej kandydatki.  

Agnieszka: Teraz o wyścigach rozmawiamy bardzo rzadko. Kiedy on zaczyna, to ja go gonię, bo już nie chce mi się słuchać.  

Adam: No widzisz, cała Agnieszka. Wtedy była milutka, bo sobie mnie upatrzyła, choć nie podała mi numeru telefonu. Ale ja i tak ją podszedłem. Biznesowo.  

Agnieszka: Przyszedł umieścić reklamę w piśmie, gdzie pracowałam zaraz po studiach dziennikarskich. Miał salon motocyklowy.  

Adam: Mam go nadal. Wiedziałem, że to ty przyjmiesz tę reklamę. A potem zaczęliśmy wymieniać maile. 

– Agnieszka, nie bałaś się zakochać w motocykliście? Adam przecież cały czas się naraża?  

Agnieszka: On mi chyba wpoił do głowy, że wyścig to nic niebezpiecznego. Jeździłam z nim, widziałam, jak się przewraca, widywałam wypadki, ale uwierzyłam mu na słowo. Zresztą raz wyleciał przy mnie w powietrze. Zanim zdążyłam przerazić się, już biegł do mnie. Nic mu nie było.   

[…] 

– Przeczytałam gdzieś, że zakochaliście się w sobie w ciągu pierwszych 60 sekund. To prawda?  

Agnieszka: Nawet 30. Od razu wiem, czy coś ze znajomości wyniknie, czy nie. Jak się zastanawiam, czy ktoś mi się podoba, to nic z tego nie będzie. Może dlatego wpadałam w związki długie i trudne.  

– Dużo ich miałaś?  

Agnieszka: Dwa kilkuletnie.  

Adam: A ja przed Agnieszką miałem tylko jedną miłość. Taką młodzieńczą. A potem przez osiem lat nikogo. Byłem bardzo krytyczny, nie chciałem się wiązać bez żadnych uczuć. 

[…] 

Adam Badziak, Agnieszka Szulim, 08.05.2009

Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

– Ktoś nazwał Wasz związek małżeństwem wysokiego ryzyka.  

Agnieszka: Dlaczego?  

– Może dlatego, że jesteś piękną telewizyjną dziennikarką, Adam – przystojnym motocyklistą, często jesteście w rozjazdach, wszędzie budzicie zainteresowanie...  

Agnieszka: Wcale tak nie jest.  

Adam: Może tak wygląda z zewnątrz.  

Agnieszka: Latem rzeczywiście nie ma nas po równi. Ja jeżdżę po Polsce z porannym programem „Kawa czy herbata”, Adam – na wyścigach.  

Adam: Ufamy sobie. Inaczej nie ma sensu.  

Agnieszka: Numer można wywinąć i na miejscu. Adam w co drugi weekend jest ze mną. Gorzej było z wyprawą do Ameryki, na którą pojechał z Przemkiem Saletą. Wtedy to długo trwało. Miałam dojechać, ale w końcu nie pojechałam z powodu pracy. 

[…] 

– Mieliście wątpliwości, zanim się pobraliście?  

Agnieszka: Pewnie, że mieliśmy, zawsze myśli się: czy to na pewno to? Nikt przecież nie daje gwarancji. Zawsze podczas moich poprzednich związków zastanawiałam się: a co byłoby, gdybyśmy wzięli ślub? A może spotkam kogoś innego? Nikt przecież nie spełni wszystkich oczekiwań. Nie ma ideałów.  

Adam: Ja nim nie jestem?  

Agnieszka: Masz trochę wad.  

Adam: O, przepraszam, nie mówiłaś mi o nich dotąd.  

Agnieszka: Nie żartuj, oboje mieliśmy wątpliwości. Nawet tuż przed ślubem się pokłóciliśmy, stwierdziliśmy: no to ślubu nie bierzmy.  

Adam: Wyprowadzałaś się kilka razy.  

Agnieszka: Teraz jesteśmy spokojną parą. Ale wtedy chyba ten ślubny stres tak na nas podziałał, że się awanturowaliśmy.  

Adam: Pamiętasz, o co?  

Agnieszka: O jakąś błahostkę pewnie. Zabawne, bo my się prawie nie kłócimy. Tylko czasem trochę się na siebie denerwujemy. Pamiętam wojnę, którą toczyliśmy w kuchni, ale o co?  

Adam: Pewnie jak zwykle – o urządzanie domu. Jeszcze go nie mieliśmy, a Agnieszka już się niecierpliwiła, nie mogła doczekać. A ja lubię wszystko zaplanować. Jestem bardziej praktyczny niż ona.  

Agnieszka: Bo dla mnie perspektywa trzech lat – kupowanie, wykańczanie – jest zbyt odległa. Chciałam go już mieć, już urządzony. Nie lubię planować. 

[…] 

Agnieszka: A w ogóle budowanie gniazda jest fantastyczne. To nasz pierwszy dom. Tworzymy go od podstaw. Nie jest może duży, ale dla nas wystarczy.  

Adam: I dla dzieci. Mamy już pokój dziecinny.  

Agnieszka: Ale z dzieckiem jeszcze poczekamy. Nie mamy takiego wielkiego ciśnienia na dziecko.  

Adam: Teraz nie, ale potem? U mnie wszystko musi być po kolei – ślub, dom, potem dzieci.  

– Ustaliliście już, ile?  

Agnieszka: Dwoje.  

Adam: A o troje też bym się nie obraził. Agnieszka, jako jedynaczka, nie wie nawet, jak to fajnie  

mieć dużą rodzinę.  

Agnieszka: Ty masz brata i ciągle się kłócicie.  

Adam: Kłócimy, ale kochamy. Z rodzeństwem nigdy nie jest się samotnym.  

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Andrzej Precigs miał zostać nauczycielem, lecz wybrał studia aktorskie. W Łodzi poznał miłość swojego życia...

Agnieszka Szulim, Adam Badziak, VIVA! wrzesień 2009, 16/2009
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo

Adam Badziak z psem, VIVA! wrzesień 2009, 16/2009
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?