Fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Sekrety miłości Piotra Metza. Wziął ślub po 20 latach związku, udzieliła go... prezydent Gdańska!

Dziennikarz świętuje dziś urodziny

Konrad Szczęsny 17 października 2022 12:05
Fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/East News

Mimo ogromnej popularności, bardzo mocno ceni sobie prywatność. W sierpniu 2021 roku Piotr Metz wziął w tajemnicy ślub... po 20 latach związku! Romantyczna uroczystość odbyła się w Gdańsku, zaś udzieliła go parze młodej prezydent miasta. Obchodzący dziś swoje 65. urodziny dziennikarz zamieszkał wraz z ukochaną na wodzie i wspólnie prowadzą spokojne życie... Kim jest żona Piotra Metza?

Ślub Piotra Metza i tajemniczej Katarzyny w Gdańsku

Ślub Piotra Metza i pracującej na co dzień w TVN Style Katarzyny odbył się nad polskim morzem 20 sierpnia 2021 roku w godzinach popołudniowych. I zapewne o uroczystości nigdy byśmy się nie dowiedzieli, gdyby nie prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz. Polityczka udzieliła go dziennikarzowi oraz jego ukochanej. Zamieściła również w sieci serię zdjęć, stąd wiadomo, jak tego dnia wyglądali.

„Miałam dziś zaszczyt połączyć węzłem małżeńskim Piotra oraz Katarzynę. To była piękna i niepowtarzalna uroczystość oraz pierwszy taki ślub w Gdańsku. (...) Bardzo się cieszę, że Państwo Młodzi wybrali właśnie nasze miasto jako miejsce, w którym postanowili przeżyć jedną z najważniejszych chwil w życiu. Małżonków zapraszamy do Gdańska także na miesiąc miodowy. Sto lat Młodej Parze" - czytamy pod zdjęciem z uroczystości dziennikarza i jego ukochanej.

Notatka, dotycząca uroczystości, została również zamieszczona w serwisie internetowym miasta Gdańsk. Jak wynika z opisu, ceremonia była skromna, intymna i bardzo romantyczna - odbyła się na jednym z jachtów.

CZYTAJ TAKŻE: Kasia Cichopek czule o związku z Maciejem Kurzajewskim: „Otwieram nowy etap w życiu”

Podczas kameralnej, kilkunastoosobowej uroczystości na jachcie przycumowanym do nabrzeża przy ulicy Wartkiej ślubu dziennikarzowi oraz jego wybrance Katarzynie udzieliła prezydent Aleksandra Dulkiewicz. Małżonkom towarzyszyli najbliżsi”, głosi komunikat na stronie internetowej miasta Gdańsk. Zdjęcia z uroczystości, autorstwa Piotra Wittmana (portal Gdańsk.pl), możesz zobaczyć poniżej.

Piotr Metz o ślubie w Gdańsku. Kim jest żona dziennikarza?

Zarówno Piotr Metz, jak i jego ukochana pochodzą z Krakowa. Dlaczego zatem zawarli związek małżeńskim nad morzem? Na ten temat wypowiedział się sam zainteresowany. Okazuje się, że już kilka razy miał okazję współpracować z prezydent miasta, Aleksandrą Dulkiewicz oraz zadeklarował, że jest do Gdańska mocno przywiązany jako do „miasta wolności”.

Wybraliśmy Gdańsk dlatego, że jesteśmy wolnymi ludźmi. Także dlatego, że tu, w Wolnym Mieście, powstała nasza Czarna Barka. Natomiast z Krakowa, skąd oboje pochodzimy, przywieźliśmy krakowski wianek ze świeżych kwiatów, dla Kasi”, wyjaśnił Piotr Metz w wypowiedzi dla serwisu Gdańsk.pl

Aby jeszcze lepiej oddać ducha miejsca, w którym złożyli sobie przysięgę, państwo młodzi zrezygnowali z tradycyjnych strojów i postawili na marynistyczne wzory. Zarówno dziennikarz, jak i jego ukochana mieli na sobie białe koszulki w granatowe paski oraz marynarki. 

Kim jest żona Piotra Metza? Wiadomo, że ma na imię Katarzyna, na co dzień pracuje w TVN Style i w związku z dziennikarzem jest od ponad 20 lat. Oboje chronią swoją prywatność i stronią od medialnego zgiełku. Oboje są jednak aktywni w mediach społecznościowych, a na Instagramie ukochanej dziennikarza można zobaczyć zdjęcia z ich Czarnej Barki - czyli miejsca, w którym mieszkają. Para żyje w niezwykłym domu na wodzie. Z fotografii publikowanych przez panią Katarzynę można wywnioskować, że posiadają również paru kocich towarzyszy.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Dominika Gwit-Dunaszewska o macierzyństwie: „To najpiękniejsze, co może się człowiekowi przytrafić”

„Pojawił się impuls, żeby spróbować osiąść na barce w Warszawie. Była to decyzja absolutnie nieracjonalna i ekonomicznie nieuzasadniona. Śmieję się, że tak naprawdę zostaliśmy z żoną szczęśliwymi bankrutami", komentował w Gazecie Wyborczej Piotr Metz.

O życiu prywatnym dziennikarza wiadomo również tyle, że ma dwójkę dorosłych już dzieci z poprzedniego związku: córkę Karolinę (43 lata) i syna Tomka (38 lat). 

Tymczasem Piotrowi Metzowi życzymy dużo radości i miłości z okazji urodzin!  

Piotr Metz, Warszawa, 07.07.2021 rok
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Piotr Metz, Warszawa, 07.07.2021 rok

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?