Aleksandra Konieczna, Viva! 22/2017
Fot. Olga Majrowska
HISTORIA MIŁOŚCI

Uciekła z toksycznego związku. Dzięki nowemu partnerowi Aleksandra Konieczna uwierzyła w miłość

Córkę wychowała samotnie

Olga Figaszewska 20 maja 2024 14:15
Aleksandra Konieczna, Viva! 22/2017
Fot. Olga Majrowska

Po rozstaniu z mężem nie zamknęła swojego serca na miłość. Aleksandra Konieczna jest szczęśliwie zakochana i u boku ukochanego buduje swoje życie. Aktorka niewiele mówi na temat życia prywatnego, ale kilka lat temu zrobiła wyjątek. Jak poznała partnera? 

[Ostatnia publikacja tekstu na VUŻ-u 20.05.2024 r.]

Aleksandra Konieczna: pierwsze małżeństwo, toksyczny związek 

Aleksandra Konieczna ma za sobą zakończone małżeństwo. W latach 90. poślubiła reżysera Andrzeja Maja. Choć znajomi ostrzegali ją przed tym związkiem, ale ona poszła za głosem miłości. Para doczekała się córki, Julii. Jednak wspólna przyszłość nie była im pisana. Partner aktorki mierzył się z problemem alkoholowym. Długo myślała, że siłą swojej miłości go uleczy, zmieni… Próbowała walczyć. Nie udało jej się pomóc partnerowi wyjść z uzależnienia.

W pewnym momencie Aleksandra Konieczna zdała sobie sprawę z tego, że musi wydostać się z tego związku. „Byłam współuzależniona, a to jest taka sama choroba jak uzależnienie. Tyle że nie ma tu prostego niszczyciela chemicznego – alkoholu, narkotyków. Coś umiera w człowieku przez sam związek z uzależnionym partnerem. Podejmuje się pijane decyzje, w malignie naraża zdrowie. To obłęd. Myślę, że gdyby nie pomoc psychologów i mnóstwo lektur, nie wyszłabym z tego”, mówiła w 2019 roku w rozmowie z Twoim Stylem.  Odeszła, by ocalić siebie, zapewnić bezpieczeństwo i spokojne dzieciństwo córce.

„Pewnego dnia w oczach ośmiomiesięcznego dziecka zobaczyłam strach. Następnego dnia się spakowałam. Bo wiedziałam, że jeśli tego nie zrobię, te oczy będą coraz większe, bardziej przerażone”, dodawała Agnieszce Litorowicz-Siegert. Terapia pomogła jej stanąć na nogi. Jednak trudne doświadczenia odbiły się na stanie zdrowia ulubienicy widzów. Aleksandra Konieczna przeszła udar mózgu, potem operację kręgosłupa i serca. 

Czytaj też: Dziś jest żoną Englerta, ale przed laty Marta Lipińska zostawiła męża, za którego wyszła z wielkiej miłości

Aleksandra Konieczna, 13 sierpnia 2009
Fot. Gałązka/AKPA

Aleksandra Konieczna, 13 sierpnia 2009

Aleksandra Konieczna, Viva! 22/2017
Fot. Olga Majrowska

Aleksandra Konieczna, Viva! 2017 rok

Aleksandra Konieczna jest w związku z młodszym partnerem

Nieoczekiwanie w życiu Aleksandry Koniecznej pojawiła się miłość. Aktorka niewiele mówi o swojej relacji. Nie da się ukryć, że jest szczęśliwie zakochana. „Pewne sprawy chce zatrzymać tylko dla siebie. Ale jest szczęśliwa, jak nigdy przedtem. Czuje się kochana”, donosiła Rewia.

Ukochany Aleksandry Koniecznej jest od niej młodszy. Jednak dla pary wiek nie ma żadnego znaczenia, liczy się ich uczucie. „Nie mam poczucia, że mój partner jest ode mnie młodszy. Po prostu jest młody. A ponieważ ja też czuję się młoda, no to oboje jesteśmy – metaforycznie – ludźmi w trampkach”, opowiadała aktorka.

Jak się poznali? W jednym z wywiadów gwiazda „Na Wspólnej”, zdradziła, że ich ścieżki splotły się na premierze filmowej. Aleksandra Konieczna nie ukrywa, że mężczyzna, który chce związać się z aktorką i wkroczyć do jej świata, powinien być człowiekiem odważnym. „Najlepiej iść w takie miejsce, w którym dobrze się czuje i robi to, co lubi. W naszym przypadku była to premiera filmu. Odważył się i podszedł. Bo mężczyzna, który zadaje się z aktorką, musi być odważny”, ujawniła w Show.

Życie z osobą popularną nie należy do najprostszych, drugiej połówce niełatwo też zachować własną suwerenność. Ukochany Aleksandry Koniecznej nie pozuje na ściankach, unika blasku fleszy – to nie jest jego świat. Artystka szanuje jego decyzję do zachowania anonimowości. Nie podaje też zbyt wielu szczegółów, które mogłyby komukolwiek pomóc w jego identyfikacji. 

„On ze mną wychodzi, ale od ścianki odpada natychmiast. Nie chce być rozpoznawalny. […] Umówiliśmy się, że w wywiadach nie podaję jego imienia. Ani innych szczegółów ułatwiających identyfikację. I niech tak zostanie”, zwierzała się w Twoim Stylu Agnieszce Litorowicz-Siegert. 

Źródło: Twój Styl, Pomponik

Sprawdź też: Ich romans stał się głośny, mówiło się o ślubie. Ale ten związek się rozpadł. Historia miłości Danuty Kowalskiej i Czesława Langa

Aleksandra Konieczna, „Korowód” - nowy film Jerzego Stuhra, konferencja prasowa, 20 lipca 2007 roku
Fot. Kurkowska/AKPA

Aleksandra Konieczna, „Korowód” - nowy film Jerzego Stuhra, konferencja prasowa, 20 lipca 2007 roku

Aleksandra Konieczna, Viva! 22/2017
Fot. Olga Majrowska

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Mają własny sad, kurnik i kaplicę. Tak wygląda wymarzony dom Wojciecha Modesta i Agnieszki Amaro

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.