KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę Harry odszedł z rodziny królewskiej, by chronić swojego syna?

„On nie będzie dorastał w taki sposób”

Olga Figaszewska 14 kwietnia 2020 11:35

Początek roku nie był najlepszy dla królowej Elżbiety II. Wieść o tym, że książę Harry i księżna Meghan zamierzają zrezygnować z pełnienia dotychczasowych obowiązków zaskoczyła wszystkich. Nikt nie spodziewał się takiego scenariusza. Według ustaleń "nowe życie" rozpoczęli 31 marca. Wtedy oficjalnie odeszli z brytyjskiej rodziny królewskiej. Wiele mówiło się, że Harry i Meghan zamierzają skupić się na prowadzeniu własnego biznesu i wychowaniu synka. Pragnęli innego, normalnego życia z dala od mediów.

Książę Harry nie chciał wychowywać synka w brytyjskiej rodzinie królewskiej?

Teraz księżna Meghan i książę Harry cieszą się upragnioną wolnością. Z pewnością ukochanemu wnukowi królowej Elżbiety II nie jest łatwo odnaleźć się w nowym środowisku, ale ma u swojego boku wspaniałą żonę i synka. Rodzina zamieszkała w Los Angeles, a książęca para niedawno poinformowała o tworzeniu własnej fundacji.

Meghan i Harry mogą poświęcić teraz jeszcze więcej czasu Archiemu. Jak podawały zachodnie media, to syn książęcej pary był powodem, dla którego zdecydowali się opuścić Wielka Brytanię. Harry chciał zapewnić mu szczęśliwe dzieciństwo z dala od wścibskich mediów i królewskich protokołów. 

To potwierdziła przyjaciółka książęcej pary Sussex. Przy okazji zdradziła ich największą tajemnicę. Doktor Jane Goodall wspomniała w rozmowie z Daily Mail swoją ubiegłoroczną wizytę u księcia Harry’ego.

Koronawirus
Fot. Getty Images

„Pod koniec rozmowy Meghan przyszła razem z Archiem, żeby posłuchać. Był bardzo malutki, bardzo zaspany i niezbyt zadowolony, że został zabrany od mamy. Byłam chyba jedną z pierwszych osób spoza rodziny, która go przytuliła”, mówiła w rozmowie z Daily Mail. Zasugerowała też, że już wtedy książę miał dać jej do zrozumienia, że myśli o odejściu z brytyjskiej rodziny królewskiej.

„Namawiałam go do pomachania jak królowa, mówiąc: „Zakładam, że będzie się musiał tego nauczyć". Harry odrzekł: „Nie, on nie będzie dorastał w taki sposób”, dodała.

Czy Harry już wtedy planował rezygnację z pełnienia obowiązków? Media i znawcy brytyjskiej rodziny od początku informowali, że dzieciństwo Archiego będzie wyglądało zupełnie inaczej. 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA WERNER I MICHAŁ KOŁODZIEJCZYK Dziennikarka TVN i dyrektor redakcji Canal+ Sport. Dziennikarskie DNA połączyli, pisząc razem książkę. A wcześniej... zakochali się w sobie. WOJOWNICZKI Marsz na Wersal, „długi piątek” w Islandii, protesty w wyniku zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce… Kobiety od zawsze musiały walczyć o swoje prawa. EWA WACHOWICZ – zaskakujący bilans 50-latki. PIOTR MACHALICA o dorastaniu, życiowych rebeliach, miłości i wolności. W cyklu EXTRA Słynny fotograf – Steve McCurry uchwycił w obiektywie niezwykłe relacje między zwierzętami a ludźmi.