KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Jak poprawnie należy przywitać się z królową? Nawet Kate i Meghan miały z tym problem!

Nawet Kate i Meghan miały z tym problemy!

Weronika Kostyra 26 maja 2022 11:55

Królewska etykieta pełna jest reguł, które w dzisiejszych czasach wydają się już niezbyt przydatne. Jednak arystokracja nadal jest bardzo mocno przywiązana do tradycji. Dlatego jeśli kiedykolwiek byłoby dane nam spotkać kogoś z rodziny królewskiej, albo nawet samą królową, warto wiedzieć, jak poprawnie należy się przywitać z monarchinią.

Jak witać się z królową?

Nawet księżna Kate i księżna Meghan miały na początku problemy z dygnięciem i kłanianiem się! Samo zapamiętanie, kiedy i komu okazywać szacunek wydaje się skomplikowane... Szczególnie wiele błędów popełniają gwiazdy, które dostępują szacunku spotkania z królową, ale zupełnie nie wiedzą, jak się wtedy zachować. Media wielokrotnie pisały o wpadkach, jakie towarzyszyły gwiazdom podczas ich spotkania z królową. Ale nie tylko celebryci zaliczali wpadki. Początkowo sama Kate i Meghan miały problem z tym, by spamiętać wszystkie zasady.

Jakimi słowami przywitać się z królową? Czy wyciągnąć do monarchini rękę czy najpierw się ukłonić? Zobaczcie nasze wideo – kto wie, może kiedyś ta wiedza okaże się przydatna?  

Zobacz także: Platynowy Jubileusz Elżbiety II: monarchini nie weźmie udziału w paradzie Trooping the Colour

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

OMENAA MENSAH: Prowadzi trzy fundacje, organizuje aukcje charytatywne, a kilka razy w miesiącu… zapowiada pogodę. W jej słowniku nie ma słowa „niemożliwe”! JAN A.P. KACZMAREK: O czym marzy kompozytor i laureat Oscara? Niezwykła rozmowa! KATARZYNA KOLENDA-ZALESKA i ANNA ZALESKA: Matka i córka. Dziennikarka i prawniczka. Zawsze w kontakcie, lecz jest jedno „ale”. VITO BAMBINO: O muzyce, życiu na emigracji, miłości, ukochanym synku i o tym, jak to jest żyć pomiędzy.