KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Jak poprawnie należy przywitać się z królową? Nawet Kate i Meghan miały z tym problem!

Nawet Kate i Meghan miały z tym problemy!

Weronika Kostyra 26 maja 2022 11:55

Królewska etykieta pełna jest reguł, które w dzisiejszych czasach wydają się już niezbyt przydatne. Jednak arystokracja nadal jest bardzo mocno przywiązana do tradycji. Dlatego jeśli kiedykolwiek byłoby dane nam spotkać kogoś z rodziny królewskiej, albo nawet samą królową, warto wiedzieć, jak poprawnie należy się przywitać z monarchinią.

Jak witać się z królową?

Nawet księżna Kate i księżna Meghan miały na początku problemy z dygnięciem i kłanianiem się! Samo zapamiętanie, kiedy i komu okazywać szacunek wydaje się skomplikowane... Szczególnie wiele błędów popełniają gwiazdy, które dostępują szacunku spotkania z królową, ale zupełnie nie wiedzą, jak się wtedy zachować. Media wielokrotnie pisały o wpadkach, jakie towarzyszyły gwiazdom podczas ich spotkania z królową. Ale nie tylko celebryci zaliczali wpadki. Początkowo sama Kate i Meghan miały problem z tym, by spamiętać wszystkie zasady.

Jakimi słowami przywitać się z królową? Czy wyciągnąć do monarchini rękę czy najpierw się ukłonić? Zobaczcie nasze wideo – kto wie, może kiedyś ta wiedza okaże się przydatna?  

Zobacz także: Platynowy Jubileusz Elżbiety II: monarchini nie weźmie udziału w paradzie Trooping the Colour

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.