KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę Harry i księżna Meghan w końcu odwiedzą królową: „Oczekuje się ich przybycia”

To będzie wyjątkowa okazja!

Gabriela Czernecka 11 stycznia 2021 12:47

Według najnowszych doniesień wszystko wskazuje na to, że już w czerwcu będziemy świadkami prawdziwie rodzinnej imprezy. Królowa Elżbieta II skończy 95 lat, a jej urodziny zawsze bardzo hucznie obchodzone są przez cały kraj. W tym roku obchody będą nieco mniejsze, ale mówi się, że monarchini jest zdeterminowana, by jak najszybciej powrócić do pełnienia obowiązków i zorganizowana parady Trooping the Colour. Dzięki temu będziemy mogli zobaczyć wszystkich członków rodziny królewskiej na słynnym balkonie pałacu Buckingham. Według doniesień The Sunday Times, oczekuje się także przybycia Meghan i Harry’ego! Poznajcie szczegóły.

Harry i Meghan odwiedzą królową w jej urodziny

Odkąd książę Harry i księżna Meghan w ubiegłym roku ogłosili, że rezygnują z pełnienia królewskich funkcji, przeprowadzają się do Stanów Zjednoczonych i chcą sami utrzymywać się z zarobionych przez siebie pieniędzy, rzadko mamy okazję widzieć ich publicznie. Para poświęciła się wychowywaniu syna, działalności charytatywnej i producenckiej. Choć małżeństwo Sussex zapowiadało, że swoje życie zamierza dzielić między Wielką Brytanię i Stany Zjednoczone, to od marca ubiegłego roku nie pokazali się w Londynie. Nie wiadomo, czy para w minionym roku w ogóle planowała przyjazd do Wielkiej Brytanii, ale zdecydowanie nie było to zbyt rozsądne posunięcie, a czasami i wręcz niemożliwe, ze względu na pandemię koronawirusa. Wszystko wskazuje jednak na to, że niebawem para odwiedzi monarchinię.

Książę Harry, księżna Meghan
Fot. Getty Images

Według najnowszych doniesień, królowa jest zdeterminowana, by wrócić do „pracy” w pełnym wymiarze. Jak podaje Daily Mail, monarchini planuje wrócić w czerwcu do Londynu na Trooping the Colour, czyli wydarzenie, które odbywa się co roku z okazji jej urodzin. Obchody 95. urodzin królowej mają być okazją do zjazdu całej rodziny Windsorów oraz pierwszym ważnym narodowym świętem od czasu pandemii. 

Według The Sunday Times, który powołuje się na swoje źródło w pałacu, książę Harry i księżna Meghan najprawdopodobniej również wezmą udział w tym oficjalnym wydarzeniu. Choć zrezygnowali z pełnienia stanowiska starszych członków rodziny królewskiej, to wciąż jest to okazja do rodzinnego świętowania. Ubiegłoroczne obchody urodzin królowej ze względu na pandemię koronawirusa odbyły się na nowych zasadach. Nie było hucznego świętowania i po raz pierwszy od 68 lat monarchini spędzała je w zamku Windsor, w którym przebywała w okresie epidemii. 

księżna Meghan, królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images

„Obecny plan zakłada, że parada urodzinowa królowej odbędzie się w Londynie, ale brane są pod uwagę zmiany, które wynikać będą z ograniczeń związanych z wytycznymi rządu”, zdradza źródło pałacu w rozmowie z jednym z serwisów. Tegoroczna parada zapowiadana jest na 12 czerwca, czyli na dwa dni po setnych urodzinach księcia Filipa. Ostateczna decyzja co do skali organizacji tegorocznego Trooping The Colour zapadnie wiosną, ale fani już nie mogą doczekać się potwierdzenia informacji o przybycie Meghan i Harry'ego. Jak na razie pozostaje nam cierpliwie czekać na oficjalne oświadczenie.  

Książę Harry, księżna Meghan, królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images

Książę Harry, księżna Meghan, królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.