KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę Harry szczerze o napiętej relacji z ojcem: „Przestał odbierać ode mnie telefony”

Książę Karol nie może pogodzić się z decyzją syna...

Gabriela Czernecka 8 marca 2021 13:57

Książę Harry nie utrzymuje kontaktów z ojcem? Po emisji wywiadu księcia i jego żony z Oprah Winfrey, relacja następcy brytyjskiego tronu z synem budzi zaskoczenie. Wygląda na to, że odkąd Harry opuścił rodzinę królewską jego kontakty z ojcem nie są najlepsze... Poznajcie szczegóły.

Książę Harry i książę Karol długo nie mieli ze sobą kontaktu 

Nie milkną echa po głośnym wywiadzie Oprah Winfrey z księciem Harrym i księżną Meghan. Ta rozmowa zdecydowanie podzieliła fanów rodziny królewskiej. Para po raz pierwszy we wspólnym wywiadzie opowiedziała o tym, jak wyglądało ich życie w rodzinie królewskiej. W pierwszej części rozmowy to księżna Meghan odpowiadała na pytania dziennikarki. Opowiedziała m.in. o tym, jak była traktowana przez rodzinę królewską i czego od niej wymagano.

Zarzuciła Windsorom brak wsparcia i pomocy w trudnych chwilach, nie stawanie w jej obronie podczas walki z mediami i uniemożliwienie uzyskania profesjonalnej pomocy w kwestii zdrowia psychicznego. W dalszej części rozmowy do Meghan dołączył jej ukochany mąż, książę Harry, który zdradził płeć drugiego dziecka, ale opowiedział także o tym, jak dziś wyglądają jego relacje z ojcem, księciem Karolem oraz bratem, księciem Williamem. 

Meghan Markle, Książę Harry, Oprah Winfrey
Fot. Harpo Productions/Joe Pugliese via Getty Images

Harry o relacji z ojcem

W wywiadzie u Oprah Harry wyznał,  że odejście z rodu Windsorów było dla niego bardzo trudne, ale na szczęście mógł liczyć na wsparcie ukochanej żony. Jego zdaniem odejście było najlepszą opcją, by uchronić  Meghan przed tym, by nie podzieliła losu Diany: „Moją największą obawą było to, że historia się powtórzy. Po prostu czuję ulgę i jestem szczęśliwy, że siedzę tutaj, rozmawiam z tobą, z moją żoną u boku. Nie mogę sobie wyobrazić, jak to musiało być trudne dla niej, gdy przechodziła przez ten proces sama, te wszystkie lata temu. Było to niewiarygodnie trudne dla nas dwojga, ale przynajmniej mieliśmy siebie nawzajem”, powiedział Harry, nawiązując do rozstania rodziców. 

książę Harry, książę Karol
Fot. Getty Images

Książę opowiedział także o tym, jak wyglądają dziś jego relacje z księciem Karolem. „Gdy byliśmy w Kanadzie, odbyłem trzy rozmowy ze swoją babcią i dwie ze swoim ojcem... jeszcze przed tym jak przestał odbierać ode mnie telefony”, powiedział książę Harry. Niestety konsekwencje odejścia z rodziny królewskiej książę odczuwa do dziś, bowiem znacząco wpłynęły na jego kontakt z ojcem. Książę Harry mówi jednak wprost, że nie widział wówczas innego rozwiązania: „Musiałem to zrobić dla dobra własnej rodziny. To nie powinno być dla nikogo żadnym zaskoczeniem. Smutne jest to, że to zaszło tak daleko, ale musiałem to zrobić dla zdrowia psychicznego mojej żony, Archiego i mojego, bo widziałem, dokąd to wszystko zmierza”, wyznał.

Zapytany oto, czy ojciec już dzisiaj odbiera jego telefony, wyznał wprost: „Tak, odbiera. Musimy jeszcze sporo popracować nad tą relacją. Czuję się zawiedziony, ponieważ wiem, że przechodził przez coś podobnego (...). Zawsze będę go kochał, au zdrowienie naszej relacji jest moim priorytetem”, dodał. Pozostaje nam cierpliwie czekać na dobre informacje od pary, informujące o polepszeniu się stosunków Harry'ego z ojcem.  

Harry o relacji z ojcem
Fot. Getty Images

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.