KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżna Meghan i książę Harry udzielą obszernego wywiadu. Jakie tajemnice Windsorów ujawnią?

Już wiadomo, o czym para będzie rozmawiać!

Gabriela Czernecka 25 lutego 2021 15:46

Książę Harry i księżna Meghan udzielili wywiadu Oprah Winfrey, który zostanie wyemitowany 7 marca.  Media już spekulują, o czym małżeństwo rozmawiało i jakie sekrety ujawniło. Oficjalnie wiadomo jedynie, że zaledwie kilka godzin przed emisją rozmowy Meghan i Harry’ego z amerykańską dziennikarką, wyemitowany zostanie specjalny program z udziałem królowej Elżbiety II oraz księcia Karola, księcia Williama i księżnej Kate. O  czym będzie wystąpienie królowej i co w wywiadzie zdradzili Harry i Meghan? Szykuje się prawdziwa telewizyjna wojna...

Meghan i Harry w wywiadzie Oprah

Odkąd rok temu Meghan i Harry poinformowali świat, że rezygnują z pełnienia królewskich funkcji, starają się wieść spokojne życie w Stanach Zjednoczonych. Para co jakiś czas informuje fanów o tym, co dzieje się w ich życiu, jakie projekty udało im się zrealizować, a jakie jeszcze przed nimi. Od kilku tygodni małżeństwo znów pojawia się na okładkach pierwszych stron gazet. Wszystko za sprawą drugiej ciąży Meghan, o której para poinformowała 14 lutego. Dziś jednak nie mówi się o niczym innym jak o wywiadzie, jakiego Meghan i Harry udzielili amerykańskiej legendzie telewizji, Oprah Winfrey.

Wywiad zostanie wyemitowany 7 marca, a w oczekiwaniu na rozmowę media spekulują, co takiego para zdradziła dziennikarce i jak ich słowa wpłyną na wizerunek monarchii. W końcu Oprah Winfrey próbowała namówić książęcą parę Sussex na rozmowę już w 2018 roku, ale wówczas para nie zgodziła się na wywiad. To, jak widać uległo zmianie. Nic więc dziwnego, że wszyscy z niecierpliwością oczekują na emisję wywiadu. Już mówi się, że kanał może liczyć na rekordową oglądalność. Czy książęca para zdecydowała się ujawnić jakieś kulisy z życia brytyjskiej rodziny królewskiej? Wszystko na to wskazuje.

Księżna Meghan, książę Harry zrezygnowali z pełnienia królewskich funkcji
Fot. Getty Images

O czym będzie wywiad Meghan i Harry'ego?

Telewizja CBS postanowiła ujawnić parę szczegółów dotyczących tego, czego możemy się spodziewać: „Oprah Winfrey najpierw będzie rozmawiać z Meghan, księżną Sussex w obszernym wywiadzie. Później do tej dwójki dołączy książę Harry. Oboje opowiedzą o przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych, swoich marzeniach, planach, a także o powiększeniu rodziny”, głosi oświadczenie telewizji. Nie ma więc wątpliwości, że rozmowa Meghan i Harry'ego z Oprah Winfrey będzie odpowiedzią pary na serię plotek i domysłów, jakie krążą w mediach od dnia ogłoszenia rezygnacji pary z pełnienia królewskich funkcji. To, co powie małżeństwo Sussex z pewnością odbije się szerokim echem w Wielkiej Brytanii. Od samego początku sugeruje się, że para odeszła z rodziny królewskiej w nienajlepszych stosunkach z królową oraz Kate i Williamem. Konflikt między braćmi, jeśli wierzyć doniesieniom mediów wciąż trwa i nic nie wskazuje na to, by relacje Harry'ego z rodziną uległy zmianie.

Księżna Meghan, książę Harry wywiad
Fot. Getty Images

„Wywiad rzuci światło na to, przez co przeszli. Meghan i Harry czują ulgę, że są z dala od tego wszystkiego. Zamierzają poruszyć wiele kwestii, w jaki sposób zmieniło się ich zdrowie psychiczne i jak na nich wpłynęło życie w rodzinie królewskiej. Meghan opowie także o tym, jak wyglądało jej życie jako członkini rodziny, o wpływie jej pracy na małżeństwo, macierzyństwo oraz działalność filantropijną. Opowie także o tym, jak radzi sobie z życiem pod silną presją opinii publicznej”, mówi informator E!.

O czym będzie przemówienie królowej?

Wygląda na to, że para zamierza wyjawić kilka nieznanych dotąd szczegółów ze swojego życia. Dla tych, którzy zastanawiają się, jak na wywiad zareaguje królowa, odpowiedź jest prosta - monarchini za namową doradców postanowiła uprzedzić Sussexów i... tego samego dnia w stacji BBC wyemitowane zostanie specjalne przesłanie królowej do obywateli. Według doniesień, Elżbiecie II towarzyszyć mają inni starsi członkowie rodziny królewskiej, czyli książę Karol i księżna Camilla oraz książę William i księżna Kate. Miał do nich dołączyć również książę Filip, ale w wyniku złego samopoczucia od kilku dni przebywa w szpitalu.

Oficjalnie przekaz królowej ma dotyczyć sytuacji w kraju i ma być swego rodzaju podsumowaniem tego, jak Wielka Brytania i kraje Wspólnoty Narodów radzą sobie w walce z pandemią koronawirusa. Wielu spodziewa się jednak, że królowa nawiąże do linii sukcesji brytyjskiego tronu, która w ostatnim czasie jest szeroko komentowana. Sondaże wskazują, że Brytyjczycy chcieliby, by królowa usunęła księcia Harry’ego z kolejki oczekujących na objęcie tronu.

Księżna Meghan, książę Harry Oprah Winfrey
Fot. Getty Images

Tylko 28% pytanych osób uważa, że powinien zatrzymać prawo do tytułu króla. Jak wskazują eksperci, Harry prawdopodobnie nie straci jednak swojego miejsca w kolejce, ponieważ nikt nie zmieni ustawodawstwa Wielkiej Brytanii tylko po to, żeby książę „zrozumiał, co stracił”. Nikt nie ma jednak wątpliwości, że 7 marca wiele osób zasiądzie przed telewizorami, by śledzić medialną wojnę Windsorów na popularność. Kto wyjdzie z niej zwycięsko? Dowiemy się już niebawem... 

Meghan i Harry u Oprah
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.