O TYM SIĘ MÓWI

Molestowanie, narkotyki, bankructwo... Smutne życie córki Elvisa Presleya

Los nie szczędził jej bolesnych ciosów

Konrad Szczęsny 22 czerwca 2018 19:59

Gdy miała zaledwie dziewięć lat, jej tata został znaleziony nieprzytomny w łazience swojej posiadłości w Memphis i wkrótce potem zmarł. Jednak był to dopiero początek gehenny, przez którą w ciągu 50-letniego życia musiała przejść Lisa Marie Presley. Córka króla rock'n'rolla była zamężna czterokrotnie, próbowała odnieść sukces w muzyce – bezskutecznie. Co więcej, dwóch z jej byłych mężów jest podejrzewanych o pedofilię. Obecnie głośno jest natomiast o problemach finansowych 50-latki, której majątek, wart 100 milionów dolarów, skurczył się do zaledwie... 14 tysięcy! 

Życie osobiste Lisy Marie Presley: cztery nieudane małżeństwa, molestowanie seksualne

Gdy po śmierci Elvisa Priscilla Presley związała się z innym mężczyzną mało kto podejrzewał, że ten okaże się oprawcą i pedofilem. Mroczną prawdę o tym, jak wyglądało jej dorastanie, Lisa Marie Presley wyznała ponad rok temu.

„Była niechcianym dzieckiem i marzyła o tym, aby zostać idealną matką. Przyznała mi się, że była molestowana w wieku 13 lat. Przez chłopaka swojej mamy”, podkreślał jej znajomy w rozmowie z magazynem People.

Do listy jej życiowych traum należy także przygoda z narkotykami, wizyty w szpitalach psychiatrycznych w związku ze stanami depresyjnymi i cztery nieudane małżeństwa, w tym dwa, które odcisnęły na jej psychice duże piętno.

Pierwsze to to z królem popu, Michaelem Jacksonem. Choć trwało zaledwie od 18 maja 1994 do 18 stycznia 1996 roku, pozostawiło w niej ślad na długie lata. Głównie dlatego, że pod adresem artysty wielokrotnie padały zarzuty dotyczące molestowania seksualnego nieletnich. Biorąc pod uwagę bagaż osobistych doświadczeń Lisy Marie Presley, musiało być to dla niej ogromną traumą. Tym bardziej, że jej czwarty mąż, Michael Lockwood, przez kilka lat dopuszczał się czynności seksualnych z ich dwiema córkami, bliźniaczki Finley Aaron Love i Harper Vivienne Ann. Wyszło to na jaw, gdy córka króla popu poinformowała media, że na jego komputerze znalazła setki zdjęć i filmów pedofilskich z udziałem ośmiolatek. Było to też bezpośrednią przyczyną złożenia przez córkę Elvisa Presleya pozwu rozwodowego i odebrania przez sąd córek rodzicom.

Lise Marie Presley była tak załamana sytuacją, że musiała za namową serdecznej przyjaciółki, P!nk, skorzystać z pomocy specjalistów i odbyć terapię. Wysiłek opłacił się, bowiem odzyskała córki.

Niestety, jej szczęście nie trwało długo...

Córka Elvisa Presleya straciła 100 milionów dolarów spadku po ojcu

Jak donoszą media za oceanem, obecnie w Sądzie Najwyższym w Kalifornii trwa postępowanie z powództwa Lisy Marie Presley przeciwko byłemu menadżerowi, Barry'emu Siegelowi. Zarzuca mu ona, że przez lata zdefraudował znaczną część jej majątku, w tym spadek po ojcu, szacowany na 100 milionów dolarów. Obecnie jej fundusze wynoszą... zaledwie 14 tysięcy dolarów!

Z jednej strony straciła ona bajońskie sumy z powodu bankructwa produkcji American Idol, w którą zainwestowała znaczące kwoty. Z drugiej zaś według źródeł dziennikarzy serwisu Dailymail, Barry Siegel miał wykonywać przelewy opiewające na kwotę 700 tysięcy dolarów z konta Listy na swoje własne. Były menadżer odpiera jednak te zarzuty i twierdzi, że Lise Marie wydała bajońskie sumy na zbytki, w tym głównie wystawne, luksusowe życie 

Czy prawda na ten temat ujrzy kiedykolwiek światło dzienne?  

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.