WSPOMNIENIE

Król Rock and Rolla jest tylko jeden! Elvis Presley obchodziłby dziś 85. urodziny

Na czym polegał jego fenomen?

Olga Figaszewska 8 stycznia 2020 15:01

„Król Rock and Rolla”, Elvis Presley dzisiaj obchodziłby swoje 85. urodziny... Nie ma wątpliwości, że jego wpływ na muzykę i popkulturę jest ogromny, a on sam do tej pory inspiruje kolejne pokolenia. Jego fani nadal twierdzą, że śmierć Króla była mistyfikacją. Na temat tego, co robił po upozorowanej śmierci oraz przyczyn, dla których miał się zdecydować na ten krok, krąży wiele legend... Na czym polegał jego fenomen?

Urodziny Elvisa Presleya

Kiedy Elvis Presley wychodził na scenę i zaczynał swoim „czarnym”, zmysłowym głosem śpiewać That’s All Right, Mama doprowadzał tłumy fanów do histerii. Do pojawienia się Elvisa biali mieli country, jazz i radiowy pop Franka Sinatry i Binga Crosby’ego, czarni – gospel i bluesa. Ale tylko on potrafił połączyć te gatunki, tworząc w muzyce zupełnie nowy wymiar. Wciąż uważany jest za jednego z najlepiej zarabiających nieżyjących gwiazd na świecie. Dotychczas sprzedał ponad 600 milionów płyt. Nawet dla Johna Lennona był półbogiem, ale jego życie prywatne było nieszczęśliwe...

Co doprowadziło do jego upadku? Obejrzycie nasze ekskluzywne video! 

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA SMASZCZ-KURZAJEWSKA Kiedy zebrała siły po dramatycznych życiowych wydarzeniach, musiała zmierzyć się z rozwodem… O zawrotnej karierze, jej załamaniu i reaktywacji opowiada lider zespołu Papa D. – PAWEŁ STASIAK. ROMA LIGOCKA o życiu z traumą Holocaustu, relacji kat–ofiara i swoich książkach. JUDY GARLAND – ofiara Hollywood.