Dawid Kwiatkowski, Martyna Gąsak, finał „The Voice Kids 6”, 29.04.2023 rok
Fot. Gałązka/AKPA
O TYM SIĘ MÓWI

Burza po finale The Voice Kids 6. Internauci rugają Dawida Kwiatkowskiego

Uważają, że popełnił wielki błąd...

Konrad Szczęsny 1 maja 2023 10:16
Dawid Kwiatkowski, Martyna Gąsak, finał „The Voice Kids 6”, 29.04.2023 rok
Fot. Gałązka/AKPA

W sobotę 29 kwietnia odbył się finał szóstej edycji „The Voice Kids”. Po słynne trofeum i zwycięstwo sięgnęła utalentowana 14-letnia Martyna Gąsak z drużyny Dawida Kwiatkowskiego. Niestety werdykt, a zwłaszcza wybór trenera w finałowym odcinku, nie wszystkim przypadł do gustu. Część internautów pisze wprost, że młody muzyk popełnił błąd... Wskazują, że to inny uczestnik powinien był wygrać.

Martyna Gąsak wygrała The Voice Kids 6. Zachwyciła talentem

Gdy w trakcie przesłuchań w ciemno brawurowo zaśpiewała hit „Never enough” z filmu „Król rozrywki” było wiadomo, że ma wielki talent i powalczy o zwycięstwo. Kolejne wykonania tylko utwierdzały trenerów i widzów w tym przekonaniu. Martyna Gąsak, która trafiła do drużyny Dawida Kwiatkowskiego, w finale wykonała autorską interpretację hitu Beyonce „If I Were a Boy” i powaliła wszystkich na kolana. Nie miała sobie równych i sięgnęła po charakterystyczną statuetkę oraz otrzymała 50 tysięcy złotych.

Po ogłoszeniu werdyktu nie ukrywała emocji, w tym dumy i wzruszenia. „Dotarło do mnie, że spełniłam swoje największe marzenie w życiu, a przede wszystkim udało mi się w końcu uwierzyć w siebie”, stwierdziła. Podkreśliła jednocześnie, że bardzo chciałaby spełnić swoje wielkie marzenie, jakim jest wydanie debiutanckiej płyty. „Pomyślałam, że moja ciężka praca i miłość do muzyki zostały zauważone i docenione. Moim największym marzeniem jest wydać pierwszy debiutancki album, płynący prosto z mojego serca i opowiadający o całej mojej muzycznej przygodzie, która tak naprawdę dopiero się zaczyna”.

I choć w sieci zdecydowaną większość stanowią pozytywne komentarze, w tym gratulacje i wyrazy wsparcia, nie wszyscy taką postawę sobą prezentują...

Czytaj także: Maciej Maciejczak w trzeciej edycji „The Voice Kids” był w drużynie Dawida Kwiatkowskiego. Dzisiaj wyznał, jak wyglądają ich relacje

Dawid Kwiatkowski, Martyna Gąsak, finał „The Voice Kids 6”, 29.04.2023 rok
Fot. Gałązka/AKPA

Dawid Kwiatkowski, Martyna Gąsak, finał „The Voice Kids 6”, 29.04.2023 rok

Widzowie rozczarowani werdyktem po finale The Voice Kids. Uderzają w Dawida Kwiatkowskiego

Na oficjalnych profilach programu w mediach społecznościowych nie brakuje głosów krytyki, zwłaszcza pod pod adresem Dawida Kwiatkowskiego. Część internautów zarzuca mu, że dokonał złego wyboru, ponieważ do ścisłego finału wybrał spośród swoich podopiecznych Martynę Gąsak nie zaś Miłosza Skierskiego, który według nich był lepszy.

Byli lepsi, dużo lepsi”, „Zawiodłam się trochę”, „Szkoda, że Miłosz nie wygrał”, „Czy wy jesteście poważni?”, „Ten finał to pomyłka”, „Chyba najgorsza decyzja Dawida, jaką podjął”, piszą rozgoryczeni.

Z kolei na profilu Miłosza Skierskiego deklarują, że trzymali za niego mocno kciuki i według nich to właśnie on powinien był wygrać. „Ryczę, czemu oni nie wzięli ciebie”, „Mam załamkę”, „Rozryczałam się bardzo”, czytamy.

Nie wszyscy zgadzają się z takimi opiniami. Jeden z internautów stwierdził wprost, że pisanie takich komentarzy szkodzi samemu Miłoszowi. „Pisanie pod każdym postem ton komentarzy, że ten czy tamten uczestnik jest „beee” (chociaż zwykle to dużo mocniejsze sformułowania), bo „tylko Miłosz dobrze śpiewa”, „tylko Miłosz zasługiwał na wygraną”, jest... słabe. I, choć może nie jesteście tego świadome, to wcale nie jest wsparciem dla Miłosza. Wręcz przeciwnie, tworzy wokół niego jakąś toksyczną atmosferę, i z waszego powodu postronnym widzom Miłosz może za jakiś czas kojarzyć się nie z talentem wokalnym i obyciem scenicznym, ale z wychodzącymi z każdego kąta (i konta) psychofankami, dla których „albo Miłosz, albo śmierć”. Weźcie trochę zluzujcie i idźcie na jakiś detoks, bo szkoda gościa”, zaapelował.

Czytaj także: Chciał, by najmłodszy syn poszedł w jego ślady... Jak wyglądają relacje Dawida Kwiatkowskiego z tatą?

Dawid Kwiatkowski, Martyna Gąsak, finał „The Voice Kids 6”, 29.04.2023 rok
Fot. Pawel Wodzynski/East News

Dawid Kwiatkowski, Martyna Gąsak, finał „The Voice Kids 6”, 29.04.2023 rok

Kim jest Martyna Gąsak? Nie pojedzie na Eurowizję Junior

Ma 14 lat, myzyka jest jej największą miłością i pasją. Martyna Gąsak ma niezwykłą pogodę ducha, talent zaczęła wykazywać od najmłodszych lat, bo już w przedszkolu. Gdy miała sześć lat, wzięła udział w konkursie „Jedzie pociąg z daleka” Ryszarda Rynkowskiego i nie miała sobie równych – wygrała.

Obecnie swój wokal szkoli w elbląskim studiu wokalnym. Pasjonuje się również wizażem, w wolnych chwilach lubi tworzyć kolorowe makijaże. W szkole z chęcią uczy się biologii i marzy o wydaniu debiutanckiej płyty.

Niestety, dla fanów Martyny Gąsak mamy złą wiadomość. Mimo tego, że wygrała szóstą edycję „The Voice Kids” i wiele osób widziałoby ją w roli reprezentantki Polski na najbliższej Eurowizji Junior, nie będzie to możliwe. Wszystko przez zasady widowiska: dziecko w chwili odbywania się konkursu musi mieć maksymalnie 14 lat. Martyna urodziła się w lipcu 2008 roku, więc już niebawem skończy 15. A to oznacza, że nie spełnia norm regulaminowych i nie weźmie udziału w Eurowizji Junior 2023, która w listopadzie odbędzie się w Nicei...

Zwyciężczyni show Dwójki życzymy wszystkiego najwspanialszego!  

Czytaj także: Był objawieniem „The Voice Kids 3”, potem zniknął. Tak dziś wygląda Marcin Maciejczak

Dawid Kwiatkowski, plan „The Voice Kids 6”, 29.04.2023 rok
Fot. Gałązka/AKPA

Dawid Kwiatkowski, plan „The Voice Kids 6”, 29.04.2023 rok

Dawid Kwiatkowski, plan „Pytania na śniadanie”, 29.04.2023 rok
Fot. Gałązka/AKPA

Dawid Kwiatkowski, plan „Pytania na śniadanie”, 29.04.2023 rok

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.