Marcin Maciejczak, The Voice Kids
Fot. Jan Bogacz / TVP
O NIM JEST GŁOŚNO

13-latek objawieniem „The Voice Kids”. Poznajcie zwycięzcę kolejnej edycji muzycznego show!

Kim jest Marcin Maciejczak?

Konrad Szczęsny 22 lutego 2020 22:44
Marcin Maciejczak, The Voice Kids
Fot. Jan Bogacz / TVP

Oto zwycięzca The Voice Kids! Marcin Maciejczak, mimo że ma zaledwie 13 lat, zaskoczył trenerów „The Voice Kids” swoją dojrzałością, możliwościami interpretacyjnymi i osobowością. Cleo, Dawid Kwiatkowski oraz Tomson i Baron od samego początku wróżyli mu wygraną!  Co wiemy o genialnym nastolatku?

Marcin Maciejczak w The Voice Kids  wygrał program

Cleo we łzach, Dawid Kwiatkowski kręcący z niedowierzaniem głową oraz Tomson i Baron wbici w fotel - to efekt występu 13-letniego Marcina Maciejczaka, który wziął udział w bieżącej edycji „The Voice Kids”. Jest z pewnością jednym z objawień show i wielu fanów programu nie miało wątpliwości, że będzie się liczył w ostatecznej walce o zwycięstwo! I faktycznie, tak się stało!

W trakcie przesłuchań w ciemno brawurowo wykonał smutny i trudny przebój Lady GaGi z filmu „Narodziny gwiazdy” „I'll never love again”. Interpretacja ballady zaskoczyła zarówno widzów obecnych w studio i tych przed telewizorami, jak i samych trenerów! Nic dziwnego: tak dojrzałego wykonania na scenie „The Voice Kids” dawno nie było. Nie trzeba dodawać, że po zaledwie kilku wyśpiewanych dźwiękach wszyscy trenerzy odwrócili swoje fotele. „Mam niedosyt tego jak śpiewasz”, ekscytował się Baron. „Niesamowity!”, stwierdziła zaszokowana Cleo.

Trenerzy poprosili, by wykonał jeszcze jakąś piosenkę, tym razem po polsku. Wybrał „Dłoń” z repertuaru Natalii Kukulskiej, czym tylko utwierdził ich w przekonaniu, że ma niezwykły talent. Ostatecznie chłopiec jako trenera wybrał Dawida Kwiatkowskiego! Wygląda na to, że drużyna Kwiatkowskiego okazała się dla niego zwycięska! 

Kim jest Marcin Maciejczak z The Voice Kids? Rodzina, Mam talent, Instagram

Marcin Maciejczak ma 13 lat i pochodzi z malutkiem wsi Bartochów w województwie łódzkim. Miejscowość liczy zaledwie 400 mieszkańców! Chłopiec interesuje się wokalistyką od szóstego roku życia. Śpiewaniu poświęca każdą wolną chwilę. Nagrywa również amatorskie teledyski z użyciem telefonu, do których tworzy... intrygujące scenografie. Sam je również montuje. Mimo tego, że ma dopiero 13 lat, zdążył już wziąć udział w kilku wokalnych konkursach.

Widzowie kojarzyć go mogą między innymi z dziesiątej edycji „Mam talent”. Wówczas to na castingach doprowadził do łez samą Agnieszkę Chylińską! Brawurowo wykonał wielki przebój Zbigniewa Wodeckiego „Zacznij od Bacha”. Kogo wymienia wśród swoich muzycznych idoli? Kontrowersyjną Billie Eilish oraz Arianę Grandę, ulubioną piosenkarkę Viki Gabor, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019.

A co mówi o sobie sam zainteresowany? „Bardzo lubię występować na scenie. Czuję się jak ryba w wodzie”, stwierdził skromnie. Dumy z syna nie ukrywają również rodzice.

„Chcielibyśmy, żeby spełniły się jego najskrytsze marzenia”, powiedział tata chłopca, pan Dominik. „Byłam na każdym występie Marcina. Każdy powodował gęsią skórkę i wywoływał łzy w oczach”, dodała wyraźnie wzruszona mama, Ewelina. Udział w „The Voice Kids” opłacił się 13-latkowi. Jego konto na Instagramie śledzi już blisko 60 tysięcy osób!

Dawid Kwiatkowski o Marcinie Maciejczaku

Dumny trener nie potrafił ukryć emocji, gdy opisywał swojego podopiecznego. Nie szczędził mu przy tym ciepłych słów i komplementów. „Ręce mi się trzęsą po tym, co usłyszałem. Nie używam takich słów w tym programie, szczególnie na tym etapie, ale masz wielką szansę, żeby wygrać ten program. Naprawdę!. Marcin jest indywidualistą w tym co robi. Wygląda tak jak ja 6—7 lat temu ale śpiewa lepiej niż ja. Czuję, że kryje się w nim wielka artystyczna dusza”, podkreślił z mocą.

Ogromne gratulacje! Czy Marcin Maciejczak zostanie następcą Viki Gabor i będzie reprezentował Polskę na Eurowizji Junior 2020? Przekonamy się zapewne jeszcze w tym roku.  

13-letni Marcin Maciejczak od samego początku był jednym z faworytów bieżącej edycji „The Voice Kids”:

Marcin Maciejczak, The Voice Kids
Fot. Jan Bogacz / TVP

Cleo popłakała się na planie „The Voice Kids” po występie 13-letniego Marcina Maciejczaka:

Cleo, The Voice Kids
Fot. Jan Bogacz / TVP

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.