Marcin Maciejczak
Fot. mat.prasowy
O TYM SIĘ MÓWI

Był objawieniem „The Voice Kids 3”, potem zniknął. Tak dziś wygląda Marcin Maciejczak

Niedawno powrócił z nowym projektem!

Konrad Szczęsny 29 kwietnia 2023 19:56
Marcin Maciejczak
Fot. mat.prasowy

Prawie trzy lata temu został zwycięzcą The Voice KidsMarcin Maciejczak przyszedł do programu w wieku zaledwie 13 lat i zaskoczył trenerów muzycznego show swoją dojrzałością, możliwościami interpretacyjnymi i osobowością. Cleo, Dawid Kwiatkowski oraz Tomson i Baron od samego początku wróżyli mu zwycięstwo.  Po wygranej w The Voice Kids nastolatek wydał swój pierwszy album pt. „Tamte dni", później jednak usunął się w cień. Niedawno wrócił na muzyczną scenę, prezentując przy tym niemałą metamorfozę...

Marcin Maciejczak wygrał The Voice Kids 3

Cleo we łzach, Dawid Kwiatkowski kręcący z niedowierzaniem głową oraz Tomson i Baron wbici w fotel - takie wrażenie zrobił kilka lat temu Marcin Maciejczak w programie „The Voice Kids”. Mówiono, że 13-latek był jednym z objawień show. Wielu fanów programu od początku wróżyło mu zwycięstwo. 

W trakcie przesłuchań w ciemno brawurowo wykonał smutny i trudny przebój Lady GaGi z filmu „Narodziny gwiazdy” „I'll never love again”. Interpretacja ballady zaskoczyła zarówno widzów obecnych w studio i tych przed telewizorami, jak i samych trenerów. Po zaledwie kilku wyśpiewanych dźwiękach wszyscy trenerzy odwrócili swoje fotele. „Mam niedosyt tego jak śpiewasz”, ekscytował się Baron. „Niesamowity!”, stwierdziła zaszokowana Cleo.

Zobacz też: Szymon Bieniuk jest zakochany! Opublikował nowe zdjęcia ze swoją dziewczyną

Kim jest Marcin Maciejczak? Rodzina, Mam talent, pierwszy album

Marcin Maciejczak pochodzi z malutkiej wsi Bartochów w województwie łódzkim. Miejscowość liczy zaledwie 400 mieszkańców! 17-latek interesuje się wokalistyką od szóstego roku życia. Śpiewaniu poświęca każdą wolną chwilę. Przed udziałem w „The Voice Kids" nagrywał również amatorskie teledyski z użyciem telefonu, do których tworzył intrygujące scenografie. Sam je również montował. 

Widzowie kojarzyć go mogą również z dziesiątej edycji „Mam talent”. Wówczas to na castingach doprowadził do łez samą Agnieszkę Chylińską! Brawurowo wykonał wielki przebój Zbigniewa Wodeckiego „Zacznij od Bacha”. Kogo wymienia wśród swoich muzycznych idoli? Kontrowersyjną Billie Eilish oraz Arianę Grande, ulubioną piosenkarkę Viki Gabor, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019.

W wieku 15 lat Marcin Maciejczak wydał swoją debiutancką płytę. „Jestem podekscytowany [...]. To jak pojawienie się mojego dziecka na świecie. Cieszę się, bo chcę śpiewać o uczuciach, o bliskości, relacjach, a nie głupotach. Chcę docierać do każdego pokolenia i chyba to się udało”, wyznał piosenkarz w wywiadzie dla VIVY!. 

Czytaj również: Michał Szpak o żałobie po śmierci mamy: „Wychodziłem na imprezy od środy do niedzieli''

13-letni Marcin Maciejczak podczas udziału w „The Voice Kids”

Marcin Maciejczak, The Voice Kids
Fot. Jan Bogacz / TVP

Był objawieniem „The Voice Kids 3”, potem zniknął. Tak dziś wygląda Marcin Maciejczak
Fot. VIPHOTO/East News

Marcin Maciejczak powraca

Fani Marcina mogą przez cały czas śledzić jego poczynania na instagramowym profilu. Jakiś czas temu 17-latek opublikował post dotyczący jego nowego wówczas singla. „gasnę” dziś ujrzało światło dzienne. Mam ogromną tremę. Głęboko wierzę, że przyjmiecie ten singiel dobrze i mnie zrozumiecie, tak jak było to do tej pory. Wiem, że czujecie podobnie, czytaliśmy. 

„To bardzo ważny dla mnie utwór. Tekst, który za każdym razem mnie przeszywa, bo porusza najbardziej intymne struny. Dziś opowiadam Wam o swoich lękach i o tym, że kiedyś czułem jak gasnę. Nie chcę tam wracać", dodawał. Niedługo potem, bo w listopadzie 2022 roku światło dzienne ujrzała jego Epka, w której zaprezentowane zostały 4 utwory.

Fani poza radością na nowe brzmienia, zareagowali również na metamorfozę 17-latka, który od udziału w „The Voice Kids" bardzo wydoroślał. 

Jesteś niesamowity, uwielbiam ciebie, twój niesamowity vibe i twoje piosenki.

Jestem z Tobą od czasów Voice, i pękam z dumy jak widzę ile pracy wkładasz w to co robisz!

Marcin, jestem mega szczęśliwa, że mogę Ci towarzyszyć w kolejnym etapie Twojej kariery, komentują fani pod najnowszymi postami wokalisty. 

Życzymy Marcinowi wielu sukcesów i wszystkiego, co najlepsze!  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.