Marcin Maciejczak
Fot. mat.prasowy
O TYM SIĘ MÓWI

Był objawieniem „The Voice Kids 3”, potem zniknął. Tak dziś wygląda Marcin Maciejczak

Młody wokalista powrócił w zupełnie nowej odsłonie

Konrad Szczęsny 21 października 2022 21:22
Marcin Maciejczak
Fot. mat.prasowy

Dwa lata temu został zwycięzcą The Voice Kids. Marcin Maciejczak przyszedł do programu w wieku zaledwie 13 lat i zaskoczył trenerów muzycznego show swoją dojrzałością, możliwościami interpretacyjnymi i osobowością. Cleo, Dawid Kwiatkowski oraz Tomson i Baron od samego początku wróżyli mu zwycięstwo.  Po wygranej w The Voice Kids nastolatek wydał swój pierwszy album pt. "Tamte dni", później jednak usunął się w cień. Teraz zapowiedział powrót na muzyczną scenę, prezentując przy tym niemałą metamorfozę. Marcin Maciejczak od wygranej w programie bardzo wydoroślał!

Marcin Maciejczak wygrał The Voice Kids 3

Cleo we łzach, Dawid Kwiatkowski kręcący z niedowierzaniem głową oraz Tomson i Baron wbici w fotel - takie wrażenie zrobił przed dwoma laty Marcin Maciejczak w programie „The Voice Kids”. Mówiono, że 13-latek był jednym z objawień show. Wielu fanów programu od początku wróżyło mu zwycięstwo. 

W trakcie przesłuchań w ciemno brawurowo wykonał smutny i trudny przebój Lady GaGi z filmu „Narodziny gwiazdy” „I'll never love again”. Interpretacja ballady zaskoczyła zarówno widzów obecnych w studio i tych przed telewizorami, jak i samych trenerów. Po zaledwie kilku wyśpiewanych dźwiękach wszyscy trenerzy odwrócili swoje fotele. „Mam niedosyt tego jak śpiewasz”, ekscytował się Baron. „Niesamowity!”, stwierdziła zaszokowana Cleo.

Zobacz też: Marcin Maciejczak dla VIVY.PL: „Mama boi się o mnie. Chodzi o…”

Kim jest Marcin Maciejczak? Rodzina, Mam talent, pierwszy album

Marcin Maciejczak pochodzi z malutkiej wsi Bartochów w województwie łódzkim. Miejscowość liczy zaledwie 400 mieszkańców! 16-latek interesuje się wokalistyką od szóstego roku życia. Śpiewaniu poświęca każdą wolną chwilę. Przed udziałem w "The Voice Kids" nagrywał również amatorskie teledyski z użyciem telefonu, do których tworzył intrygujące scenografie. Sam je również montował. 

Widzowie kojarzyć go mogą również z dziesiątej edycji „Mam talent”. Wówczas to na castingach doprowadził do łez samą Agnieszkę Chylińską! Brawurowo wykonał wielki przebój Zbigniewa Wodeckiego „Zacznij od Bacha”. Kogo wymienia wśród swoich muzycznych idoli? Kontrowersyjną Billie Eilish oraz Arianę Grandę, ulubioną piosenkarkę Viki Gabor, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019.

W wieku 15 lat Marcin Maciejczak wydał swoją debiutancką płytę. „Jestem podekscytowany (...). To jak pojawienie się mojego dziecka na świecie. Cieszę się, bo chcę śpiewać o uczuciach, o bliskości, relacjach, a nie głupotach. Chcę docierać do każdego pokolenia i chyba to się udało”, wyznał piosenkarz w wywiadzie dla VIVY!. 

Czytaj również: Marcin Maciejczak o swoim wizerunku: „Wyrażam się poprzez ubiór i biżuterię. Codziennie budzę się odważniejszy”

13-letni Marcin Maciejczak podczas udziału w „The Voice Kids”

Marcin Maciejczak, The Voice Kids
Fot. Jan Bogacz / TVP

Był objawieniem „The Voice Kids 3”, potem zniknął. Tak dziś wygląda Marcin Maciejczak
Fot. VIPHOTO/East News

Marcin Maciejczak powraca z nowym singlem

Fani Marcina mogą przez cały czas śledzić jego poczynania na instagramowym profilu. Najnowszy post 16-latka dotyczy jego nowego singla. „gasnę” dziś ujrzało światło dzienne. Mam ogromną tremę. Głęboko wierzę, że przyjmiecie ten singiel dobrze i mnie zrozumiecie, tak jak było to do tej pory. Wiem, że czujecie podobnie, czytamy pod najnowszym wpisem. 

"To bardzo ważny dla mnie utwór. Tekst, który za każdym razem mnie przeszywa, bo porusza najbardziej intymne struny. Dziś opowiadam Wam o swoich lękach i o tym, że kiedyś czułem jak gasnę. Nie chcę tam wracać", dodaje w zapowiedzi nowego krążka Marcin. 

Fani poza radością na nowe brzmienia, zareagowali również na metamorfozę 16-latka, który od udziału w "The Voice Kids" bardzo wydoroślał. 

Jesteś niesamowity, uwielbiam ciebie, twój niesamowity vibe i twoje piosenki.

Jestem z Tobą od czasów Voice, i pękam z dumy jak widzę ile pracy wkładasz w to co robisz!

Marcin, jestem mega szczęśliwa, że mogę Ci towarzyszyć w kolejnym etapie Twojej kariery, komentują fani pod najnowszymi postami wokalisty. 

Życzymy Marcinowi wielu sukcesów i wszystkiego, co najlepsze!  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.