EN_01375072_0157,  Anika Dabrowska, Dzień dobry TVN, 2019
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Wygrała 2. edycję The Voice Kids. Tak wygląda dziś życie AniKi Dąbrowskiej

Gdzie widzi swoją przyszłość?

Olga Figaszewska 24 maja 2023 12:27
EN_01375072_0157,  Anika Dabrowska, Dzień dobry TVN, 2019
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News

Anna AniKa Dąbrowska związała swoje życie ze sceną. Osiemnastolatka ma na swoim koncie wiele sukcesów. W 2019 roku zajęła pierwsze miejsce w finale 2. edycji The Voice Kids. Od tamtej pory w jej życiu wiele się zmieniło, a przed sobą ma kolejne ważne decyzje. Jak wygląda dziś jej życie?

AniKa Dąbrowska  - kariera

Muzyka towarzyszy jej od najmłodszych lat. AniKa Dąbrowska ukończyła szkołę muzyczną I stopnia w Dynowie w klasie fortepianowej. Kształci się również w  Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie oraz liceum ogólnokształcącym. Od 2012 roku próbowała swoich sił w lokalnych i ogólnopolskich konkursach wokalnych. Brała udział w Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, Festiwalu Kultury „Razem we wspólnej Europie”, w którym zajęła pierwsze miejsce. Mogliśmy ją podziwiać na Krajowych Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2016, gdzie zaprezentowała autorski utwór Fryzurka.

O Ani Anice Dąbrowskiej cała Polska usłyszała za sprawą drugiej edycji programu The Voice Kids. Pod koniec 2018 roku uzdolniona dziewczynka dołączyła do drużyny Cleo. Błyskawicznie zyskała uznanie i sympatię widzów, przechodząc przez kolejne etapy muzycznego show. Jako jedna z faworytek, zaraz obok Viki Gabor – trafiła do ścisłego finału, w którym zajęła pierwsze miejsce i w ramach nagrody głównej podpisała kontrakt z Universal Music Polska.

Sprawdź też: Krystyna Loska i Grażyna Torbicka: zawsze mogą na siebie liczyć. Jak wygląda relacja mamy i córki, dwóch ikon dziennikarstwa?

The Voice Kids: Viki Gabor, AniKa Dąbrowska

Anika Dąbrowska, Viki Gabor, voice kids
Fot. TVP/PAP/Jan Bogacz

Po programie jej kariera nabrała rozpędu. AniKa Dąbrowska wydała single „Oddycham chwilą”, „To co ważne”, „Nawet jeśli jutra nie ma”, „Małe skrzydła”. Trzy lata temu na rynku muzycznym pojawiła się jej płyta Afirmacja. W kolejnych do dyskografii nastolatki dołączył kolejny krążek – „Póki co”. W lutym 2023 roku zaprezentowała swój pierwszy niezależny singiel „Toast (za miłość)”, a w kwietniu tego samego roku fani mogli podziwiać jej piosenkę „Schemat”. 

Jakie plany na przyszłość ma osiemnastolatka? Nie ukrywa, że chciałaby reprezentować Polskę na Konkursie Eurowizji. „Jeszcze jest Eurowizja dla dorosłych, więc zobaczymy. Jest to moje marzenie. Na razie będę po prostu ciężko pracować i się rozwija”, opowiadała w jednym z wywiadów dla JastrząbPost.

Zobacz także: Ta miłość przerodziła się w ogromny konflikt. Do dzisiaj Michał Wiśniewski i Magda Femme nie są pogodzeni...

AniKa Dabrowska, Dzień dobry TVN, 2019

 Anika Dabrowska, Dzień dobry TVN, 2019
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News

Anna AniKa Dąbrowska o chorobie

Muzyka jest dla niej jest nie tylko pasją, ale ucieczką od codzienności i problemów. Młoda artystka mierzy się z nieuleczalną chorobą, która wpływa na jej układ oddechowy - mukowiscydozą. „Nie zawsze było kolorowo. Szczególnie na początku, gdy się dowiedziałam jako dziecko. Byłam świadoma co to za choroba, ale było mi ciężko. Nie wiedziałam, jak sobie z tym poradzę, ale każdy dzień było tylko lepiej i lepiej”, opowiadała kilka lat temu Rafałowi Kowalskiemu z VIVY.pl  „Bardzo się cieszę, że mogłam i mogę o tym otwarcie mówić. To ważny temat, a ja dostaję mnóstwo wiadomości od innych chorych osób. Piszą, że pokazałam im, że warto wyjść z domu, spełniać marzenia, pokazać się. Cieszę się, że dostaję takie wiadomości i dla takich chwil warto żyć. A choroba dla mnie? Jest moją przyjaciółką”, dodawała.

AniKa Dąbrowska, 56. KFPP w Opolu, 2019

Anika Dąbrowska, 56. KFPP w Opolu, 2019
Fot. Piętka Mieszko/AKPA

AniKa Dąbrowska – jak dziś wygląda jej życie?

AniKa Dąbrowska wchodzi w dorosły świat. W lutym świętowała 18. urodziny. Ten rok pod wieloma względami jest dla niej przełomowy. Wokalistka ma za sobą egzaminy maturalne. „Trzymajcie kciuki, bo czekają mnie teraz intensywne dni… Wszystkim maturzystom życzę powiedzenia! Będzie dobrze! Musi być!🔥🤞”, pisała przed rozpoczęciem egzaminów.

Nie ukrywała, że czuje się pewnie przed testami z przedmiotów humanistycznych. „Przede mną jeszcze język angielski, matematyka, dwa egzaminy ustne i rozszerzenie z języka polskiego. Najbardziej obawiam się matematyki, bo jestem w 100 proc. humanistką. Wierzę, że uda mi się zdać”, zwierzała się na początku maja w rozmowie z Plejadą.

Podkreślała też, że po egzaminach dojrzałości chce skupić się na muzyce i planuje przeprowadzkę do Warszawy. Zamierza też wybrać się na studia dziennikarskie. „Chcę tworzyć nową muzykę. Myślę o studiach dziennikarskich, ale na razie muzyka jest na pierwszym miejscu”, dodała.

Młoda artystka jest w stałym kontakcie z obserwatorami na Instagramie. Teraz podzieliła się z fanami kadrami z pięknego Paryża. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek po egzaminach dojrzałości.

Życzymy wszystkiego, co najpiękniejsze!  

Czytaj też: Ewa Farna szczerze o swoich kompleksach: „Ciało nie jest po to, by cieszyło oko innych ludzi”

AniKa Dąbrowska, Dzień Dobry TVN, 2023

Anika Dabrowska, Dzień Dobry TVN, 2023
Fot. Michal Zebrowski/Dzien Dobry TVN/East News

Wideo

Nie umiał wstać z łóżka, odzyskał sprawność po 8 latach. Michał Figurski szczerze o wyjściu z choroby

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.