WSPOMNIENIE

Muzyka była jego odskocznią. Kurt Cobain, lider Nirvany, odszedł 27 lat temu

Życie wokalisty nie należało do najłatwiejszych...

Sabina Zięba 5 kwietnia 2021 10:05

Pomimo upływu lat, Kurt Cobain wciąż uznawany jest za legendę alternatywnej muzyki rockowej, a zespół Nirvana, którego był liderem, pozostaje wzorem dla innych artystów. Fani Cobaina podkreślają, że odszedł zdecydowanie za wcześnie. Dokładnie 27 lat temu dołączył do słynnego „Klubu 27”...

Kurt Cobain: wspomnienie

Kurt Cobain urodził się 20 lutego 1967 roku w Aberdeen w stanie Waszyngton w USA. Jego ojciec był mechanikiem samochodowym, a matka zajmowała się prowadzeniem domu i wychowywaniem przyszłego wokalisty oraz jego młodszej siostry. Rodzice rozwiedli się, gdy Kurt miał osiem lat.

Podobno właśnie to wydarzenie zaważyło na reszcie jego życia. W jednym z wywiadów powiedział: „Miałem naprawdę dobre dzieciństwo, aż do czasu rozwodu. Wtedy cały mój świat nagle się zmienił. Nie mogłem spojrzeć w twarz niektórym z moich przyjaciół w szkole. Rozpaczliwie chciałem mieć klasyczną, typową rodzinę. Matkę, ojca”.

ZOBACZ TEŻ: Jak teraz wygląda córka Kurta Cobaina? Zobaczcie, jak się zmieniła

Jego odskocznią była przede wszystkim muzyka, ale też heroina. Właśnie tym dwóm rzeczom poświęcał najwięcej czasu w swoim życiu, nawet wówczas, gdy założył już własną rodzinę. Popełnił samobójstwo 5 kwietnia 1994 roku. W liście pożegnalnym miał przyznać, że sława jest dla niego nie do zniesienia...

Historię legendarnego wokalisty przypominamy w naszym wideo. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.